Ułóżcie sztućce w zmywarce w ten sposób, a będą idealnie czyste i lśniące. Super patent
Adobe Stock
Newsy

Ułóżcie sztućce w zmywarce w ten sposób, a będą idealnie czyste i lśniące. Super patent

Zdarza się wam wyciągnąć brudne naczynia ze zmywarki, która skończyła mycie? To zmora wielu gospodyń domowych. By uniknąć takich wpadek, wystarczy zastosować jeden patent. Sztućce jeszcze nigdy nie były tak lśniące i czyste!
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 20, 2021

Po zakończeniu pracy zmywarki zdarza się, że naczynia czy sztućce nie do końca są czyste. Czasami dzieje się tak przez nieodpowiedni dobór środków myjących, ale też przez niewłaściwe rozmieszczenie brudnych naczyń i sztućców. Ten sposób na lśniące łyżki, noże i widelce rozwiąże wasz problem przynajmniej z tymi ostatnimi.

Zobacz także

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Patent na lśniące i czyste sztućce

Aby widelce, łyżki oraz noże były idealnie czyste po każdym myciu w zmywarce, należy zastosować prosty trik. Nic was nie będzie to kosztować, a gwarantuje idealnie umyte sztućce! Wystarczy układać brudne sztućce w odpowiedni sposób (czyli nie tak, jak na naszym zdjęciu!): wkładajcie je do koszyczka naprzemiennie uchwytem w górę i w dół. To pozwoli cieszyć się wam lśniącymi sztućcami po każdym myciu.  

Wsad na sztućce

Opisany sposób na mycie sztućców w zmywarce sprawdzi się w przypadku koszyczków. Na rynku dostępne są również zmywarki z szufladami na sztućce. Oba te rozwiązania mają swoich przeciwników i zwolenników. Przy wyborze zmywarki najlepiej więc byłoby przetestować oba rozwiązania i wybrać najlepsze dla siebie.

Jakie sztućce do zmywarki?

Nie wszystkie sztućce nadają się do mycia w zmywarce. Srebrne trzeba myć ręcznie, a na tych stalowych może pojawić się rdza. Najlepsze do zmywarek są sztućce ze stali nierdzewnej z 18-proc. zawartością chromu. Jeśli na waszych sztućcach już pojawiły się ślady korozji, możecie pozbyć się rdzy za pomocą kwasku cytrynowego.

Odpowiedni wybór tabletek do zmywarki 

Nie wszystkie tabletki do zmywarki są tak samo skuteczne. Przy podejmowaniu decyzji zakupowej należy wziąć pod uwagę:

  • skuteczność mycia
  • rozpuszczalność tabletek
  • połysk i brak smug
  • liczbę tabletek w opakowaniu oraz masę netto produktu.

Najlepsze tabletki do zmywarki spełniają wszystkie te kryteria. Na rynku jest jednak też wiele produktów do zmywarek, które w połączeniu z dość mocno zabrudzonymi naczyniami, nie dają rady sprostać tym oczekiwaniom.
 

Czytaj także:

Komentarze