Ukryta funkcja młynka do kawy. Mało kto ma o niej pojęcie
Adobe Stock
Newsy

Ukryta funkcja młynka do kawy. Mało kto ma o niej pojęcie

Wiele osób nie wyobraża sobie wyposażenia kuchennego bez młynka do kawy. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego wyjątkowej ukrytej funkcji, która zdecydowanie ułatwia codzienne życie.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 15, 2021

Świeżo zaparzona kawa to idealnie rozpoczęty poranek. Większość osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki tego aromatycznego napoju. Świetnie smakuje i jednocześnie dodaje energii.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jakie są rodzaje kawy ?

W sklepach w sprzedaży można spotkać się z trzema rodzajami kawy: rozpuszczalną, sypaną czy w ziarnach. Wybór jest kwestią indywidualną, aczkolwiek każda z nich może różnić się również smakiem. Do przygotowania ostatniej należy mieć specjalny ekspres bądź młynek, który idealnie zmieli ziarna na sypki produkt. Dzięki temu będziecie mogli każdego dnia cieszyć się świetnym aromatem napoju. 

Zobacz także

Wysoka jakość świeżo mielonej kawy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego sprzętu do mielenia ziaren. Tak przygotowana kawa ma zdecydowanie więcej plusów. Zaparzony napój ze świeżo zmielonych ziaren jest bardziej aromatyczny, esencjonalny, a także smaczniejszy. Jest lepszym wyborem od kawy sypanej, zapakowanej oryginalnie przez producenta czy rozpuszczalnej. Samodzielne mielenie ziaren pozwala uzyskać wyjątkowy aromat.

Ukryta funkcja młynka do kawy

Większość osób ma w swoim wyposażeniu kuchennym młynek do kawy, który jest bardziej lub mniej używany. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z fantastycznej ukrytej funkcji. Może ona nieraz uratować sytuację, zwłaszcza wtedy, gdy mamy niezapowiedzianych gości, a musimy szybko przyozdobić wypieki. Dzięki młynkowi do mielenia kawy można samodzielnie w domowym zaciszu przygotować cukier puder. Wystarczy do przyrządzenia wsypać kryształ, a później całość zmielić. W ten sposób szybko uzyskacie pudrową konsystencję, która przyda się do wielu rzeczy. 

Zalety picia kawy

Wbrew pozorom kawa jest zalecana przez specjalistów do picia, gdyż ma szereg cennych właściwości. Należy jednak pamiętać, aby nie była ze zbędnymi dodatkami jak cukier, bita śmietana czy kaloryczne syropy. Najlepiej sprawdza się czarna bądź z odrobiną mleka. Wówczas jest najbardziej wartościowym napojem. Wśród cennych cech kawy można wyróżnić takie jak:

  • obniża poziom stresu,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy bądź depresji,
  • poprawia krążenie krwi,
  • zawiera szereg cennych antyoksydantów,
  • wspomaga proces odchudzania i pomaga spalić zbędny tłuszcz.

Dzięki tym właściwościom warto wprowadzić kawę, jednak by spełniała swoją rolę, nie powinna być serwowana z kalorycznymi dodatkami.

Czytaj także:

Komentarze