Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy

Ukryta funkcja kasy samoobsługowej w Biedronce, o której nikt głośno nie mówi. Dużo zaoszczędzicie

Jeśli nie chcecie przepłacać na kolejnych zakupach, lepiej poznajcie tę funkcję, w którą wyposażona jest każda kasa samoobsługowa w Biedronce. Mało kto o tym wie, a może się przydać.

Można się spierać, czy kasy samoobsługowe w każdym sklepie funkcjonują doskonale i czy odpowiednio zastępują te tradycyjne. Trzeba jednak przyznać jedno - takie rozwiązanie to duże ułatwienie zarówno dla klientów, jak i obsługi, o czym świadczą długie kolejki do kas samoobsługowych. W ten sposób można szybko zrobić niewielkie zakupy i zaoszczędzić sporo czasu.

Niewiele osób jednak wie, że kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki mają ukryte pewne funkcje. Jedną z nich koniecznie musicie poznać - pozwoli wam ona sporo zaoszczędzić na kolejnych zakupach. 

Jak wyregulować wagę na kasie samoobsługowej w Biedronce?

Jak większość urządzeń, również kasy samoobsługowe nie zawsze pracują niezawodnie. Każda z nich wyposażona jest w wagę, która służy do dwóch rzeczy. Po pierwsze, sprawdza ona, czy ciężar zadeklarowanych przez nas produktów zgadza się z rzeczywistością.

To pozwala zapobiec ewentualnym oszustwom i kradzieżom. Po drugie, służy ona do ważenia produktów sprzedawanych luzem, czyli owoców i warzyw. I właśnie tutaj przyda się funkcjonalność, o której mało kto wie.

Na kasach samoobsługowych Biedronki znajdują się 4 przyciski. Ten znajdujący się najbliżej prawej strony służy do tarowania wagi. Zdarza się bowiem, że nie zawsze jest ona wyzerowana. Przez to ciężar kupowanych przez was owoców lub warzyw wydaje się większy, a wy musicie więcej zapłacić. Wystarczy więc, że przed położeniem tych produktów na kasie wyzerujecie wagę za pomocą przycisku znajdującego się z prawej strony. 

@buniosb Wiedzieliście o tym? #ciekawostka ♬ dźwięk oryginalny - BUNIEK
Zobacz także
Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów

Korzystacie z kas samoobsługowych w Biedronce? O tej praktycznej funkcji jeszcze nie słyszeliście

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów

Mało znane funkcje kas samoobsługowych

Tarowanie wagi to chyba najbardziej użyteczna funkcja kas samoobsługowych w Biedronce, choć potrafią one jeszcze więcej. Drugi przycisk od lewej strony służy do wezwania pracownika - przydatne, choć pewnie szybciej będzie po prostu podejść i poprosić kogoś z obsługi do pomocy. Z kolei drugi przycisk od prawej strony pozwala zeskanować kartę Moja Biedronka. 

W kasach znajduje się też ukryty pojemnik na paragony. Jeżeli nie chcecie brać paragonu ze sobą, po prostu wyrzućcie go do pojemniczka, który znajdziecie tuż pod kasą. 

Źródło: @buniosb/TikTok 

Magda Gessler odpowiada na pytania

kasa
Adobe Stock
Newsy
Wiedzieliście, że samoobsługowe kasy w Biedronce mają 4 ukryte funkcje? Jak z nich skorzystać?
Kasy samoobsługowe to coraz popularniejsza opcja w marketach. W ostatnim czasie ten trend w swoich lokalizacjach coraz częściej wprowadza dyskont Biedronka. Sprawdźcie cztery funkcje, które zdecydowanie poprawią komfort oraz czas zakupów.

Właściciele sklepów wielkopowierzchniowych starają się wprowadzać w swoich marketach coraz to nowsze technologie, które mają za zadanie pomóc klientom, usprawnić ich zakupy oraz poprawić jakość obsługi. Jednym z nich jest Biedronka, która w ostatnim czasie zaczęła wprowadzać dodatkowo kasy samoobsługowe. Zalety samoobsługi Wiele osób przyznaje, że wprowadzenie kas samoobsługowych jest znacznym ułatwieniem podczas zakupów. Głównym pozytywnym aspektem jest to, iż znacznie przyśpieszają ten proces. Czas stania w kolejce jest znacznie krótszy, a samo obsługiwanie kasy nie jest skomplikowane. Co niektórzy za ich wadę uznają brak możliwości płacenia gotówką, jednak dokonywanie płatności bezgotówkowych również przyśpiesza czas spędzony w sklepie i jest znacznie bezpieczniejszą opcją.  Ukryte funkcje kas w Biedronce Podczas zakupów w Biedronce warto przyjrzeć się kasom samoobsługowym, gdyż posiadają one cztery ukryte funkcje, dzięki którym zakupy mogą stać się jeszcze prostsze i szybsze. Ukryte funkcje w kasach to: Pierwszą pozycją na ekranie jest możliwość zwiększenia głośności powiadomień. Jeśli chcecie mieć pewność, że odpowiednio skanujcie produkty, wystarczy poziom głośności ustawić na wyższy poziom. Ten przycisk jest pierwszym od lewej strony.  Drugą opcją jest wezwanie na pomoc pracownika sklepu w razie wystąpienia błędu podczas skanowania. Wówczas należy posłużyć się przyciskiem z wykrzyknikiem. Kolejny z kolei przycisk pozwala na zeskanowanie karty klienta Biedronki z telefonu. Nie musicie nosić przy sobie karty dyskontu, aby w razie potrzeby posłużyć się nią i zyskać rabat na zakupach. W tym momencie wystarczy nacisnąć trzeci z rzędu przycisk, a wyświetlacz telefonu przyłożyć do skanera, aby ten odczytał...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Korzystacie z kas samoobsługowych w Biedronce? O tej praktycznej funkcji jeszcze nie słyszeliście
Ta część kasy samoobsługowej w Biedronce jest dość sprytnie ukryta i mało kto wie o jej zastosowaniu. A jest bardzo praktyczne.

Kasy samoobsługowe w supermarketach stały się w ostatnich latach wybawieniem dla wielu klientów. Dzięki nim można bardzo szybko i wygodnie skanować swoje produkty, bez czekania w kolejkach. Nie brakuje jednak przeciwników takiego rozwiązania którzy uważają, że korzystanie z kas samoobsługowych wcale nie jest szybsze. Niektórzy twierdzą nawet, że sklep powinien udzielać rabatu na zakupy za to, że wyręczamy kasjera przy kasie samoobsługowej! Niezależnie od opinii przeciwników, takie kasy mają się dobrze i pojawiają się w kolejnych supermarketach różnych sieci. Urządzenia te są nieustannie ulepszane, by ich obsługa była jeszcze łatwiejsza i szybsza. Niektóre z nich mają nawet funkcje, o których na pewno nie każdy słyszał. Ukryta funkcja kas samoobsługowych w Biedronce  Gdy następnym razem będziecie robić zakupy w Biedronce i skorzystacie z kasy samoobsługowej, przyjrzyjcie się temu urządzeniu dokładniej. Na dole, pod wagą zauważycie półeczkę z podłużnym otworem, jak w śwince skarbonce. Wiecie, do czego on służy? Pracownicy Biedronki musieli zauważyć, że wielu klientów nie zabiera paragonów ze sobą albo wyrzucają je na podłogę. By temu zaradzić, wymyślono prosty patent - mały kosz na śmieci wbudowany w kasę samoobsługową! Ten podłużny otwór pod wagą służy właśnie do tego, by wrzucić do niego niechciany paragon. Prawda, że ciekawe? Lepiej jednak nie próbujcie tej sztuczki w Lidlu i Kauflandzie. W tych sklepach, by wyjść ze strefy kas samoobsługowych, trzeba przyłożyć kod kreskowy z paragony do czytnika - wówczas otworzą się bramki i będziecie mogli wyjść ze sklepu.  Ciekawe funkcje kas samoobsługowych Kosz na paragony to nie jedyna funkcja kas samoobsługowych, o której mało kto słyszał. Wiedzieliście, co one jeszcze potrafią? zwiększenie głośności - na panelu po lewej stronie jest opcja...

Tak poznacie, że kasa w Biedronce zaraz będzie otwarta. Bądźcie szybsi od innych
Adobe Stock
Newsy
Tak poznacie, że kasa w Biedronce zaraz będzie otwarta. Bądźcie szybsi od innych
To nieomylny znak, że kasjer już się szykuje, by uruchomić kolejną kasę w Biedronce. Znajomość tej sklepowej zasady pozwoli wam ustawić się na początku kolejki, zanim padnie hasło: „kasa za chwilę będzie otwarta” 

W godzinach popołudniowych w tym popularnym dyskoncie ustawiają się gigantyczne kolejki do płacenia. Gdy zniecierpliwienie klientów sięga zenitu, można się spodziewać, że wkrótce zostanie uruchomiona dodatkowa kasa. Nie rozglądajcie się wówczas nerwowo za nadchodzącym kasjerem. Ta wiedza sprawi, że będziecie zdecydowanie szybsi od innych w drodze do nowej kasy.  Jak rozpoznać, że kasa w Biedronce za chwilę będzie otwarta?  Któż z was nie doświadczył długich jak wąż kolejek w Biedronce? Niektórzy z kolejkowiczów wypatrują z nadzieją zbliżającego się pracownika, a jeszcze inni czekają na komunikat o uruchomieniu nowej kasy. Wy nie musicie tego robić.   Wystarczy, że stojąc w kolejce, będziecie obserwować ekrany pustych kas. Napisy tam widoczne informują o tym, co dzieje się lub za chwilę wydarzy z danym stanowiskiem. Kasy, które nie maja szans na otwarcie, będą opatrzone napisem: „kasa nieczynna”. Jednak ta, która może być niedługo otwarta zmieni napis na: „zablokowana”. Jeżeli zależy wam na wyprzedzeniu pozostałych towarzyszy niedoli, to właśnie do niej skierujcie swoje kroki, gdyż za moment pracownik dyskontu prawdopodobnie usiądzie właśnie przy tym stanowisku.  Jakie udogodnienia posiadają kasy samoobsługowe w Biedronce?  Jeżeli nie korzystacie ze zwykłych kas i preferujecie te samoobsługowe, powinniście wiedzieć, że mają one cztery bardzo pomocne przyciski. Są umieszczone tuż nad dużym skanerem kasy. Większość osób nie zwraca na nie uwagi, a tym samym ich nie używa. A szkoda, bo pomogą wam zrobić zakupy i rozwiązać problemy zaistniałe podczas płacenia.  Pierwszy przycisk to głośnik, którego zadaniem jest zwiększenie głośności komunikatów wypowiadanych przez urządzenie. To szczególnie ważne, gdy jest dużo osób w sklepie i panuje gwar.  Kolejny...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce. Klienci zobaczą pewien komunikat
Robicie zakupy w Biedronce? Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie przy kasie taki komunikat.

Sieć sklepów Biedronka rozszerza akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Z myślą o nich dodała w kasach samoobsługowych nową opcję, która umożliwia przekazanie im środków finansowych. Poznajcie szczegóły tej akcji. Biedronka na rzecz Ukraińców Od wybuchu wojny na Ukrainie i przybycia do naszego kraju fali uchodźców, Biedronka bierze czynny udział w pomocy osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. Pisaliśmy, że popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. Chodzi o bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka poinformowała też, że pracuje obecnie nad specjalną, uproszczoną ścieżką zatrudniania członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek. Ponadto, przekazała też na ten cel 10 milionów złotych oraz obniżyła ceny ok. 50 produktów w 43 swoich sklepach przy granicy z Ukrainą. Teraz zdecydowała się na kolejną formę pomocy. Przeczytajcie. Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce Od teraz klienci sklepów Biedronka, którzy korzystają z samoobsługowych kas, mogą podczas robienia zakupów przekazać środki finansowe uchodźcom. Opcja dostępna jest zarówno podczas płacenia w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych: - Zachęcamy do wsparcia Ukrainy dowolną kwotą. Aby wskazać kwotę, wciśnij przycisk "Wyszukaj po nazwie lub wprowadź kod" i następnie wybierz flagę Ukrainy - czytamy w komunikacie, który wyświetla się klientowi na ekranie. Po kliknięciu na flagę Ukrainy, klient może wybrać konkretną kwotę – 1 zł lub wielokrotność tej kwoty. Jeżeli zwykle płacicie za zakupy w tradycyjnej kasie, wystarczy, że powiecie kasjerowi, że chcecie przekazać pieniądze na pomoc Ukrainie i podacie dokładną...