Zaskakujące pytanie o panierkę do mięsa w „Milionerach”. Odpowiedź zna tylko geniusz
ONS
Newsy

Uczestnik „Milionerów” wyłożył się na pytaniu o proszek do pieczenia. A wy znacie odpowiedź?

Czy wiecie, co jest najlepszym zamiennikiem proszku do pieczenia? Sprawdźcie czy znacie odpowiedź na to pytanie.

We wczorajszym odcinku „Milionerów” padło pytanie popularny proszek do spulchniania wypieków. Uczestnik show nie potrafił jednak wskazać poprawnej odpowiedzi. A wy ją znacie?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Pytanie o proszek do pieczenia w „Milionerach"

Program „Milionerzy” od lat bije rekordy popularności wśród Polaków. Uczestnicy show muszą odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Stawka jest bardzo wysoka – to okrągły milion złotych. W dojściu do nagrody głównej mają im pomóc trzy koła ratunkowe – telefon do przyjaciela, pól na pół oraz zamiana pytania. Wystarczy jeden mały błąd, by pożegnać się z nagrodą.

We wczorajszym odcinku show padło pytanie o proszek do pieczenia. Uczestnik programu nie potrafił jednak wskazać poprawnej odpowiedzi i musiał zakończyć swoją grę.

Rafał, młody fizyk z Wrocławia, usłyszał następujące pytanie:

- Który z tych związków chemicznych dodany do ciasta spełni rolę proszku do pieczenia?

A: wodorowęglan wapnia

B: eter

C: wodorowęglan sodu

D: boraks

Mężczyzna błędnie wskazał na boraks, tymczasem poprawna odpowiedź to C - zamiennikiem proszku do pieczenia podczas przygotowywania ciast jest soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu.

Zobacz także
Czego nie zje laktoowowegetarianin? Pytanie w „Milionerach” powaliło uczestnika na łopatki

Czego nie zje laktoowowegetarianin? Pytanie w „Milionerach” powaliło uczestnika na łopatki

W Milionerach padło pytanie za milion złotych. Hubert Urbański zapytał o owoce. Wygralibyście?

W „Milionerach” padło pytanie za milion złotych. Hubert Urbański zapytał o owoce. Wygralibyście?

Jak jeszcze można wykorzystać sodę oczyszczoną?

Soda oczyszczona, znana również jako wodorowęglan sodu, jest popularnym składnikiem wypieków. Składnik ten ma jednak wiele innych zastosowań.

  • Niektórzy używają sody oczyszczonej jako zamiennika płynu do płukania ust. Może ona pomóc odświeżyć oddech, a nawet ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe.
  • Soda oczyszczona jest znanym, domowym sposobem na wybielenie zębów.
  • Soda oczyszczona jest używana jako naturalny dezodorant w celu wyeliminowania zapachu potu.
  • Soda oczyszczona może pomóc zlikwidować brzydki zapach w lodówce, neutralizując nieprzyjemne cząsteczki.
  • Soda oczyszczona jest tanią i skuteczną alternatywą dla drogich odświeżaczy powietrza, ponieważ nie zawiera przemysłowych chemikaliów i neutralizuje cząsteczki zapachowe.
  • Soda oczyszczona świetnie się nadaje do czyszczenia urządzeń kuchennych, takich jak: piekarniki, poplamione filiżanki do kawy, tłuste plamy na płytach kuchennych, zatkane odpływy, blaty, kuchenki mikrofalowe, a nawet zmatowiałe srebro. 
  • Może pomóc wyeliminować nieprzyjemne zapachy w koszu na śmieci poprzez neutralizację kwaśnych cząsteczek zapachowych.

Źródło: healthline.com, tvn24.pl

„Co jako dodatek do jedzenia ma oznaczenie E175?". To pytanie padło w „Milionerach”. Znacie odpowiedź?
ONS.pl
Newsy
Co jako dodatek do jedzenia ma oznaczenie E175? To pytanie padło w „Milionerach”. Znacie odpowiedź?
Czy wiecie czym jest E175? Sprawdźcie, czy znacie odpowiedź na to pytanie.

W jednym z odcinku „Milionerów” padło pytanie o dodatek do jedzenia, który ma oznaczenie E175. Uczestnik show nie potrafił jednak wskazać poprawnej odpowiedzi. A wy ją znacie? Kulinarne pytanie w „Milionerach" Program „Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Uczestnicy show grają o naprawdę wysoką stawkę - milion złotych. Wcześniej muszą jednak poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań. Żeby ułatwić im to zadanie, mają do dyspozycji trzy koła ratunkowe – telefon do przyjaciela, pół na pół oraz zamiana pytania. Niestety, wystarczy jedna błędna odpowiedź, aby pożegnać się z udziałem w show. W jednym z odcinków „Milionerów” padło pytanie o dodatek do jedzenia, który ma oznaczenie E175. Pan Daniel Małek usłyszał pytanie za 20 tys. zł, które brzmiało: - Co jako dodatek do jedzenia ma oznaczenie E175? A: złoto B: srebro C: platyna D: rtęć Uczestnik zaznaczył odpowiedź D i odpadł z dalszej rywalizacji. Prawidłowa odpowiedź to A: złoto. Co należy wiedzieć o E175? E175 to nic innego jak jadalne złoto. Złoto jadalne to rodzaj złota, które jest dopuszczone przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone, jako dodatek do żywności. Jadalne złoto najczęściej możemy spotkać w luksusowych restauracjach, w których jest ono wykorzystywane jako ekstrawagancki, zwykle ozdobny dodatek do posiłków. Może być stosowane zarówno jako dodatek do żywności, jak i napojów. Najczęściej jest ono używane do: do dekoracji ciastek win likierów jako dodatek do sushi lodów Czy jedzenie jadalnego złota nie jest szkodliwe? Jedzenie jadalnego złota nie ma żadnych negatywnych skutków (ani korzyści) dla...

Pytanie za 10 tys. zł w "Milionerach". Wystarczy znać się na kuchni (uczestnik się nie znał, a Wy?)
ONS.pl
Newsy
Pytanie za 10 tys. zł w "Milionerach". Wystarczy znać się na kuchni (on się nie znał, a Wy?)
Uczestnik „Milionerów” nie znał odpowiedzi na banalne pytanie dotyczące pieczenia ciast. A czy wy wiecie, która odpowiedź jest poprawna?

Program „Milionerzy” od lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. W każdym odcinku uczestnicy odpowiadają na pytania, a poprawne odpowiedzi przybliżają ich do głównej wygranej, jaką jest milion złotych. Ale jeden błąd wystarczy, by stracić wygraną! Dowiedzcie się, na jakim pytaniu jeden z uczestników zakończył swoją grę. Zasady „Milionerów” By wygrać milion złotych, należy poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań. Pozornie proste, jednak pytania potrafią być naprawdę podchwytliwe! Dlatego uczestnicy mają do dyspozycji koła ratunkowe, które mogą wykorzystać w przypadku, gdy zupełnie nie znają odpowiedzi na zadane pytanie i nie chcą ryzykować. Można zapytać o zdanie publiczność, wykonać „telefon do przyjaciela” lub poprosić o usunięcie dwóch niepoprawnych odpowiedzi, co może pomóc w wybraniu tej właściwej. Uczestnik, który odpowie poprawnie na drugie i siódme pytanie ma gwarantowaną wygraną w wysokości 1000 zł za drugie i 40 000 złotych za siódme pytanie. Proste pytanie o gotowanie Ostatni odcinek „Milionerów” był naprawdę emocjonujący. Jeden z uczestników dostał, wydawałoby się, bardzo proste pytanie z kategorii „Kulinaria”. Sprawdźcie, czy znacie odpowiedź: Który z tych związków chemicznych dodany do ciasta spełni rolę proszku do pieczenia? A. wodorowęglan wapnia B. eter C. wodorowęglan sodu D. boraks Poprawna odpowiedź to oczywiście odpowiedź C, czyli wodorowęglan sodu – jest to po prostu soda oczyszczona, którą stosuje się jako zamiennik proszku do pieczenia. Jednak nie wiedział tego uczestnik „Milionerów”, który wybrał błędną odpowiedź D! Przez ten fatalny błąd stracił on szansę na wygranie 10 tysięcy złotych,...

„Co jako dodatek do jedzenia ma oznaczenie E175?". To pytanie padło w „Milionerach”. Znacie odpowiedź?
ONS.pl
Newsy
Pytanie w „Milionerach" o kuchenny mebel odebrało mowę Hubertowi Urbańskiemu. Znacie odpowiedź?
Kulinarne pytania zdarzają się w teleturnieju „Milionerzy” dość często. I z równie dużą częstotliwością przysparzają problemów uczestnikom gry...

Ten odcinek teleturnieju „Milionerzy” obfitował w gastronomiczne tematy. I choć jemy wszyscy, gotuje większość, to dla niektórych tego rodzaju pytania są po prostu czarną magią. Gracz, który jako jedyny odpowiedział na trudne pytanie eliminacyjne z kategorii astronomii, nie potrafił wskazać prawidłowego znaczenia mebla, w którym kiedyś trzymano odświętną zastawę stołową. Czym jest serwantka? Właśnie tego mebla dotyczyło pytanie, które dokładnie brzmiało: „Serwantka to”: A. Panna służąca B. Oszklony mebel C. Mleczny płyn D. Deska do serów Jakiej udzielilibyście odpowiedzi? Uczestnik gry wskazał A i to była błędna odpowiedź. Pytanie wydawało się proste chyba nawet prowadzącemu, choć on nie zawsze zna prawidłową odpowiedź na zadawane przez siebie pytania. Reakcja Huberta Urbańskiego na tę złą odpowiedź była krótka: - Odebrało mi mowę. Dla tych, którzy jak uczestnik nie wiedzą mamy podpowiedź. Serwantka to rodzaj wolno stojącej szafki, oszklonej z trzech stron, z półkami i często lustrem na tylnej ściance. Służy do przechowywania ozdobnej porcelany, szkła, sreber. Jednocześnie zabezpiecza zastawę przed kurzem i umożliwia jej prezentację gościom. Ten mebel najczęściej stoi w jadalni. Innym meblem o podobnej funkcji, ale nieco innym kształcie jest kredens. W miejskich mieszkaniach zwykle stał w salonie lub w jadalni i był wykonany z wysokiej jakości drewna. Także służył do przechowywania zastawy oraz ozdobnych naczyń. Jego górna część zwykle była przeszklona, dolną mogły stanowić zamykane szafki lub szuflady. Kredens poza funkcją przechowywania miał także blat, na który można odstawiać rzeczy podając do stołu. Prostsze, często malowane kredensy były popularne w wiejskich domach. Stały one najczęściej w kuchniach i...

Czego nie zje laktoowowegetarianin? Pytanie w „Milionerach” powaliło uczestnika na łopatki
ONS.pl
Newsy
Czego nie zje laktoowowegetarianin? Pytanie w „Milionerach” powaliło uczestnika na łopatki
Uczestnik jednego z ostatnich odcinków „Milionerów” nie potrafił udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące laktoowowegetarianizmu. A wy znacie odpowiedź?

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Gości na naszych ekranach już od 21 lat. W każdym odcinku uczestnicy muszą odpowiedzieć na serię pytań. Udzielenie 12 poprawnych odpowiedzi gwarantuje główną wygraną, jaką jest milion złotych. Niestety, wystarczy jeden błąd, by definitywnie odpaść z programu. Można w nim jednak skorzystać z kilku kół, które w wielu sytuacjach pomagają uczestnikom wyjść z opresji. Dowiedzcie się, na jakim pytaniu poległ ostatnio jeden z bohaterów tego show. Dotyczyło ono laktoowowegetarianizmu. Czego nie zje laktoowowegetarianin? W ostatnim odcinku „Milionerów" do gry dostał się Maksymilian Pluto-Prądzyński z Kościerzyny. Uczestnik na co dzień uczy się w wokalnym studiu policealnym. W show poległ już na drugim pytaniu a podczas udzielania odpowiedzi na pierwsze, wykorzystał aż dwa kola ratunkowe. Pytanie za tysiąc złotych brzmiało następująco: Demobil to: a) sprzęt po wojsku b) skąpy ubiór c) inaczej trailer d) upośledzenie ruchowe Wydaje mi się to proste, demobil, czyli zdemontować, a kojarzy mi się to z wojskiem, więc odpowiedź a), bo często się tak mówi na sklepy, gdzie można dostać używane mundury – powiedział Hubertowi Urbańskiemu Maksymilian. Sprzęt po wojsku, brawo – odpowiedział Hubert. Pytanie za 2 tysiące brzmiało: Czego nie zje laktoowowegetarianin? a) Ryby b) Śmietany c) Jajka d) Miodu Mam swój typ – powiedział już na samym początku uczestnik. Bardzo dobrze – stwierdził Hubert. No cóż, chyba będę ryzykować. Zdaje się, że słowem klucz jest tutaj owo, czyli jajko, chociaż to lakto może kojarzyć się ze śmietaną – odpowiedział Maksymilian. Postawię na odpowiedź c),...