Tylko dziś i jutro Biedronka otwarta dłużej. Zróbcie świąteczne zakupy bez kolejek
AdobeStock
Newsy

Tylko dziś i jutro Biedronka otwarta dłużej. Zróbcie świąteczne zakupy bez kolejek

Aby wszyscy mogli spokojnie zrobić zakupy, sieć Biedronka postanowiła wydłużyć godziny otwarcia sklepów przed świętami. Sprawdźcie szczegóły.

Zrobiliście już zakupy przed świętami? Choć w tym roku raczej wszyscy spędzą je w wąskim gronie najbliższych, to i tak trzeba kupić wszystkie potrzebne produkty. Z tej okazji sklepy sieci Biedronka będą otwarte dłużej. Sprawdźcie szczegóły.

Wielkanoc 2021

Rok temu chyba nikt się nie spodziewał, że święta wielkanocne w 2021 roku znów będą obchodzone tylko z najbliższymi z powodu cały czas panujących obostrzeń. Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok i niestety końca nie widać. Po roku obostrzenia są wciąż tak samo surowe, a osób zakażonych i zmarłych z powodu koronawirusa jest o wiele więcej.

Jak będą wyglądały tegoroczne święta?

Wiele osób czekało na informację w sprawie zamknięcia kościołów. Lekarze wypowiadali się na ten temat podkreślając, że sytuacja w szpitalach jest tak dramatyczna, że koniecznie powinno się pozamykać wszystkie miejsca, w których gromadzą się ludzie (poza sklepami spożywczymi czy aptekami). Dotyczy to także kościołów. Z jakiegoś powodu rząd jednak zdecydował, że wystosuje jedynie prośbę do duchownych, by przestrzegali reżimu sanitarnego. Ponadto wprowadzono limit 1 osoby na 20 metrów kwadratowych w miejscach kultu religijnego, z zachowaniem odstępów 1,5 metra.

Zobacz także
W sklepach zabraknie kawy? Niecodzienna sytuacja na Kanale Sueskim spowoduje braki w zaopatrzeniu

W sklepach zabraknie kawy? Niecodzienna sytuacja na Kanale Sueskim spowoduje braki w zaopatrzeniu

Jak zrobić zakupy spożywcze, żeby się nie zarazić COVID-19? Ekspert ostrzega

Jak zrobić zakupy spożywcze, żeby się nie zarazić COVID-19? Ekspert ostrzega

Nie obyło się oczywiście bez kontrowersji. Z całego kraju dochodzą wiadomości o tym, że w niektórych parafiach w ogóle nie respektuje się zasad sanitarnych i ludzie stoją stłoczeni w budynkach. Niektórzy nie noszą nawet w ogóle maseczek!

Tymczasem do 9 kwietnia będzie trwał lockdown – pozamykano galerie handlowe, teatry, baseny oraz przedszkola i żłobki.

Dłuższe godziny otwarcia sklepów

By zapobiec tłoczeniu się ludzi w sklepach, przedstawiciele sieci Biedronka postanowili wydłużyć godziny otwarcia sklepów przed świętami. Będziecie mogli zrobić w nich zakupy od godziny 6 rano do 23. Godziny te będą obowiązywały od dziś, 29 marca do jutra włącznie. Sprawdźcie, czy wasza lokalna Biedronka też będzie dłużej otwarta, ponieważ wydłużone godziny pracy nie dotyczą wszystkich sklepów sieci.