Tu porcja bigosu kosztuje 100 zł. „Mam nadzieję, że w kapuście były ukryte płatki złota”
AdobeStock
Newsy

Tu porcja bigosu kosztuje 100 zł. „Mam nadzieję, że w kapuście były ukryte płatki złota”

Zapłacilibyście za porcję bigosu 100 złotych? W tym miejscu takie ceny nikogo nie dziwią a ludzie zajadają się polskimi potrawami ze smakiem. O co chodzi? Sprawdźcie.

W Dubaju odbywa się właśnie wystawa Expo 2020. Dużą popularnością cieszy się na niej pawilon Polski. Co możemy na nim znaleźć?

Czym jest Expo 2020?

Expo 2020 to pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa, która odbywa się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest „Łączenie umysłów”.

Początkowo wystawa była zaplanowana od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 roku, ale przeniesiono ją z uwagi na pandemię COVID-19.  Expo 2020 rozpoczęło się ostatecznie 1 października 2021 i potrwa do 31 marca 2022 roku.

Polski pawilon na Expo 2020

Podróżnik Michał Cessanis opowiedział na TikToku o polskim pawilonie na Expo 2020. Jedną z atrakcji tegoż pawilonu są tradycyjne polskie dania takie jak bigos, kluski śląskie czy pierogi. Cena, jaką trzeba za nie zapłacić, może przyprawiać o zawrót głowy. Bigos w przeliczeniu kosztuje tam ok. 100 zł:

— Słuchajcie, wstydu nie ma. Nasz pawilon naprawdę nieźle wygląda, możemy się zastanawiać, czy nie jest zbyt skromnie w środku, ale taka jest koncepcja. Jedyne czego nie rozumiem — ceny bigosu. Stówka w przeliczeniu na złotówki? No nie — Cessanis powiedział na nagraniu.

Jeżeli wybieracie się na wystawę Expo 2020 do Dubaju, bądźcie czujni. W rozmowie z portalem Onet Podróże, podróżnik przekazał czytelnikom kilka cennych wskazówek:

— Uważajcie na ceny jedzenia na Expo 2020. To, że w Dubaju jest drogo, wiadomo. Jednak musicie też wiedzieć, że na terenie Expo jest jeszcze drożej niż w knajpach w mieście — radzi.

@michalcessanis Bigos za 100 zł! Tyle trzeba za niego zapłacić w polskim pawilonie na Expo! Jest ze złotej kapusty??? 🤣 #expo2020 #expo2020dubai #dubai #warsawboy #polishboy #traveler #nationalgeographic #ddtvn #tvn #tvhost #cessanisnawalizkach #polska #poland ♬ dźwięk oryginalny - Michał Cessanis

Tost z serem za 60 zł?

Podróżnik przyznaje, że największe zaskoczenie cenowe spotkało go w pawilonie Francji, gdzie tost z serem (w przeliczeniu na złotówki) kosztował ponad 60 zł.:

— Choć pobiła go zdecydowanie cena porcji bigosu w polskim pawilonie — blisko 100 zł za porcję! Mam nadzieję, że w kapuście były ukryte płatki złota — śmieje się Cessanis.

Czy da się gdzieś zjeść taniej?

Okazuje się, że nie w każdym pawilonie jest tak drogo:

- Można oczywiście zjeść znacznie taniej, np. w pawilonie Korei Południowej, gdzie dania kosztują połowę tego, co nasz bigos. Przy okazji można tam zobaczyć miasta przyszłości, w których podróżować będziemy latającymi taksówkami i latającymi pociągami. Sporo jest także punktów z kilkoma restauracjami tematycznymi (np. kuchnia Afryki), w których przekąsicie co nieco już za 25-30 zł — mówi podróżnik.

Podróżnik przekazał czytelnikom pewną radę:

- Zabierzcie ze sobą wodę, najlepiej w butelkach wielokrotnego użytku. Na terenie wystawy są poidełka, w których je napełnicie. Po terenie Expo chodzą panowie (jednak spotkacie ich rzadko) rozdający wodę w puszkach — powiedział.

Źródło: Onet Podróże

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA