To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?
ONS.pl
Newsy

To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?

Zmarły dzisiaj książę Filip, mąż królowej Elżbiety, żył 99 lat. Piękny wiek! Jak odżywiał się brytyjski monarcha i jaki był jego styl życia?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Filip zmarł dzisiaj w swoim łóżku na zamku Windsor.

Przywiązani do swoich monarchów Brytyjczycy, przeżywają ogromny żal i wyrażają swój smutek we wzruszających wpisach w internecie.

– Zostawił na wielką spuściznę. Moje myśli łączą się z królową – napisał jeden z komentujących komunikat o śmierci księcia.

Inny internauta dodawał:

– Miał wspaniałe życie. Niech spoczywa w pokoju. – Był wyjątkowym człowiekiem. Wyrazy miłości dla królowej i rodziny królewskiej – pisał inny zasmucony Brytyjczyk.

W polskiej przestrzeni publicznej, postać księcia Filipa była mniej znana. Mąż królowej zawsze pozostawał w jej cieniu, dlatego też pozostaje nam po prostu wsłuchać się w to, jak Brytyjczycy żegnają swojego księcia.

Zobacz także
Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Muzyk miał 74 lata. Piosenkarz przebył COVID-19 i miał spędzić w domu święta wielkanocne.

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Gotowanie było jego pasją. "Pichcenie odrywa moje myśli od codzienności"

83-letnia Jane Fonda zachwyca świetną formą. Jak ona to robi? Gwiazda drastycznie ograniczyła 1 produkt

83-letnia Jane Fonda zachwyca świetną formą. Jak ona to robi? Gwiazda drastycznie ograniczyła 1 produkt

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak dbał o swoje zdrowie książę Filip?

Duże pole do dyskusji daje piękny wiek, którego dożył książę Filip. Naturalnym jest stan, w którym wielu zastanawia się, jak 99-latek dbał o swoje zdrowie.

Jaki tryb życia prowadził, jak się odżywiał? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania wszystkim ciekawskim.

Zacząć należy od tego, że książę jadał produkty wyłącznie najwyższej jakości, jak przystało oczywiście na członka jednego z najznamienitszych rodów na świecie.

Czy dieta była sekretem długowieczności księcia?

Jajecznica, ryba łupacz, omlet z bekonem – tak podobno prezentowała się lista ulubionych posiłków męża królowej Elżbiety.

O wytłumaczenie fenomenu wiekowego księcia Filipa został zapytany niegdyś jego były lokaj, Charles Olivier:

– To wielce prawdopodobne, że wszyscy ludzie, którzy prowadzą zdrowy tryb życia, odżywiają się zdrowo i w sposób zbalansowany w ciągu całego życia, będą mogli cieszyć się formą także i w starszym wieku.

Czytaj także:

Ulubionym napojem królowej Elżbiety jest herbata. Jaki był ulubiony napój księcia Filipa?
ONS.pl
Newsy
Ulubionym napojem królowej Elżbiety jest herbata. Jaki był ulubiony napój księcia Filipa?
Sprawdźcie, co najchętniej pijał znany książę.

Wczoraj (9.04) zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, książę Edynburga. Mąż angielskiej monarchini odszedł w wieku 99 lat. Był on najdłużej żyjącym męskim członkiem rodziny królewskiej. Newsy o jego śmierci szybko obiegły cały świat. Pogrążona w żałobie rodzina królewska poinformowała, że książę Filip odszedł spokojnie w zamku Windsor niecały miesiąc po powrocie ze szpitala, w którym był poddawany testom i obserwacji w związku z domniemaną chorobą serca.  W całej Wielkiej Brytanii w miejscach publicznych na billboardach szybko pojawiły się zdjęcia zmarłego, a w prasie można częściej niż zwykle przeczytać różnorodne wspominki na temat życia Księcia Edynburga u boku najsłynniejszej światowej królowej. Książę Filip – książę Edynburga. Jak jest wspominany? Książę Filip kojarzony był ze szczerym uśmiechem. Często robił sobie żarty w trakcie wystąpień publicznych i chętnie uśmiechał się do prasy. Wiódł swoje życie w cieniu królowej, będąc dla niej oparciem.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)   Ulubiony napój Księcia Filipa Książę Filip znany był też ze swojej bezpośredniości. Podczas wizyty w Rzymie i przy okazji kolacji z byłym włoskim premierem Giuliano Amato, Filipowi zaoferowano do kolacji włoski specjał – wino. Nie zważając na konwenanse, Filip stanowczo odmówił i poprosił o piwo. Dajcie mi piwo. Nie ma znaczenia jakie, po prostu piwo!  – zażyczył sobie do włoskiej kolacji w...

W wieku 99 lat zmarł książę Filip. Co najbardziej lubił jeść? Jego menu zaskakuje
ONS.pl
Newsy
W wieku 99 lat zmarł książę Filip. Co najbardziej lubił jeść? Jego menu zaskakuje
O śmierci swojego ukochanego męża, księcia Filipa, poinformowała królowa. Książę dożył pięknego wieku, a jego dieta może wiele osób zaskoczyć.

Wielka Brytania pogrąża się w żałobie, a to ze względu na śmierć małżonka królowej Elżbiety II, księcia Filipa. Smutna wiadomość została przekazana we wczesnych godzinach popołudniowych. Książę miał 99 lat.  Kariera wojskowa księcia Filipa Książe Filip urodził się jako książę Grecji i Danii 10 czerwca 1921 roku. Uczył się we Francji, Wielkiej Brytanii czy Szkocji. W wieku 18 lat wstąpił do Royal Navy, gdzie rozpoczął swoją karierę wojskową. Aktywnie uczestniczył w walkach podczas II wojny światowej. Był obecny między innymi przy podpisywaniu aktu kapitulacji Japonii, który kończył wojnę na Dalekim Wschodzie. W 1946 roku powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie został instruktorem w jednej ze szkół oficerskich. Znajomość z przyszłą królową Książę Filip poznał przyszłą królową, a zarazem małżonkę w 1939 roku, czyli zaledwie w wieku osiemnastu lat. Początkowo para utrzymywała kontakt listowny. Mimo sprzeciwu ze strony królewskiej, Filip oświadczył się młodej księżniczce w zamku w Balmoral. Jedynym warunkiem ze strony ojca Elżbiety było zaniechanie wszelkich czynności do momentu ukończenia 21 roku życia przez księżniczkę. By móc poślubić Elżbietę musiał zrzec się swoich książęcych tytułów. Ślub, który był transmitowany przez telewizję BBC na cały świat odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. Niecały rok później na świat przyszło ich pierwsze dziecko, książę Karol. Zainteresowania księcia Filipa Książe Filip mimo szeregu obowiązków związanych ze swoją funkcją w rodzinie królewskiej, a także przez wzgląd na bycie mężem królowej Elżbiety II, miał również wiele zainteresowań. Książę był dość aktywnym człowiekiem przez całe życie, co starał przekazać się również swoim...

Królewski rzeźnik nie wyprodukuje nowej kiełbasy z okazji narodzin córki Harry'ego i Meghan! Obrażą się?
ONS.pl
Newsy
Królewski rzeźnik nie zrobi kiełbasy z okazji narodzin córki Harry'ego i Meghan. To dla nich afront
Kolejne spięcia na linii Harry i Meghan – pałac Buckingham. Powodem... kiełbasa! 

Oficjalny rzeźnik brytyjskiej rodziny królewskiej tradycyjnie wytwarza nową odmianę kiełbasy z okazji narodzin każdego nowego dziecka. Kiełbasy są inspirowane każdym „royal baby”, a wędlina ta tworzona jest, aby nie tylko upamiętnić, ale także uczcić nadejście kolejnego członka rodziny królewskiej. Obecnie Meghan Markle jest w drugiej ciąży , jednak jak się okazało, królewski rzeźnik nie zamierza opracowywać nowego pęta kiełbasy z okazji narodzin córeczki pary,  która ma przyjść na świat już latem. Córeczka Harry’ego i Meghan… nie dostanie kiełbasy na swoją cześć Królewski rzeźnik to zakład H.M. Sheridan w Ballater, który już od 1963 roku dostarcza wędliny i mięsa na stół monarchini. Zgodnie z tradycją, zakład rzeźniczy produkuje nową linię wędlin z okazji każdych narodzin nowego potomka. 2 lata temu, kiedy rodził się Archie (pierwszy syn Harry’ego i Meghan), producent przygotował kiełbasę z odrobiną chili oraz imbiru . Smaki te inspirowane były także rodzicami malucha: księżna podobno jest miłośniczką ostrych sosów, a imbir to po angielsku „ginger”. To samo słowo używane jest do opisania osoby rudowłosej, czyli zarówno księcia Harry’ego, jak i jego synka.  Chociaż Meghan Markle i jej ciążowa dieta nie uwzględniają tłustych wędlin, „królewska kiełbasa” to symbol szacunku oraz uznania dla nowego członka rodziny. Jak się okazuje, królewski rzeźnik odmówił przygotowania nowej wędliny z okazji narodzin córeczki mieszkających w Los Angeles Harry’ego i Meghan. W oficjalnych wersjach rzeźnik zapewnia, że jest bardzo zajęty, a pracę utrudnia mu pandemia. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że sprawa ta może mieć coś wspólnego ze skandalami krążącymi...

Kate Middleton waży zaledwie 43 kilogramy. Z taką dietą to nic dziwnego
ONS.pl
Newsy
Kate Middleton waży zaledwie 43 kilogramy. Z taką dietą to nic dziwnego
Księżna Kate: jej dieta fascynuje setki tysięcy kobiet na całym świecie. Dziennikarzom kilku redakcji udało się dowiedzieć, co je żona księcia Williama, aby zachować swoją niezwykle szczupłą sylwetkę.

Kate Middleton, czyli księżna Cambridge, ma wyjątkowo smukłą sylwetkę. Przy swoim wysokim wzroście 175 cm waży zaledwie 43 kilogramy. Arystokratka wyjątkowo straciła na wadze w okresie przed ślubem z księciem Williamem – niektórzy wręcz byli zaniepokojeni jej bardzo szczupłą figurą. Pomimo, że od ślubu minęło już 10 lat, dieta księżnej nadal jest bardzo zdrowa, chociaż pozwala też sobie na ulubione dania, które przygotowuje razem z dziećmi. Księżna Kate – dieta Rodzina Cambridge, chociaż ma dostęp do usług najlepszych kucharzy, bardzo często gotuje też sama. Księżna Kate jest entuzjastką kulinariów, do których często angażuje także swoje dzieci – księcia Jerzego, księżniczkę Charlotte i księcia Ludwika (który w zeszłym tygodniu skończył 3 lata). Kultowy magazyn „Vanity Fair” napisał w 2012 roku, że wieczorami księżna wyjątkowo lubi oddawać się pasji gotowania dla rodziny i często przygotowuje mężowi jego ulubioną kolację: pieczonego kurczaka.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)   Na śniadania z kolei często sięga po koktajle, do których dorzuca jarmuż, spirulinę, matchę (zieloną herbatę), szpinak, kolendrę oraz jagody. To połączenie to prawdziwa bomba witaminowa, która odżywia skórę, włosy i paznokcie.  Na co dzień Kate stara się trzymać diety bogatej w warzywa i antyoksydanty: arystokratka uwielbia melony, arbuzy, jagody goji, gazpacho oraz… tatara rybnego! W okresie po ciąży trzymała się z...