To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?
ONS.pl
Newsy

To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?

Zmarły dzisiaj książę Filip, mąż królowej Elżbiety, żył 99 lat. Piękny wiek! Jak odżywiał się brytyjski monarcha i jaki był jego styl życia?
Hubert Rój
kwiecień 09, 2021

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Filip zmarł dzisiaj w swoim łóżku na zamku Windsor.

Przywiązani do swoich monarchów Brytyjczycy, przeżywają ogromny żal i wyrażają swój smutek we wzruszających wpisach w internecie.

– Zostawił na wielką spuściznę. Moje myśli łączą się z królową – napisał jeden z komentujących komunikat o śmierci księcia.

Inny internauta dodawał:

– Miał wspaniałe życie. Niech spoczywa w pokoju. – Był wyjątkowym człowiekiem. Wyrazy miłości dla królowej i rodziny królewskiej – pisał inny zasmucony Brytyjczyk.

W polskiej przestrzeni publicznej, postać księcia Filipa była mniej znana. Mąż królowej zawsze pozostawał w jej cieniu, dlatego też pozostaje nam po prostu wsłuchać się w to, jak Brytyjczycy żegnają swojego księcia.

Zobacz także

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak dbał o swoje zdrowie książę Filip?

Duże pole do dyskusji daje piękny wiek, którego dożył książę Filip. Naturalnym jest stan, w którym wielu zastanawia się, jak 99-latek dbał o swoje zdrowie.

Jaki tryb życia prowadził, jak się odżywiał? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania wszystkim ciekawskim.

Zacząć należy od tego, że książę jadał produkty wyłącznie najwyższej jakości, jak przystało oczywiście na członka jednego z najznamienitszych rodów na świecie.

Czy dieta była sekretem długowieczności księcia?

Jajecznica, ryba łupacz, omlet z bekonem – tak podobno prezentowała się lista ulubionych posiłków męża królowej Elżbiety.

O wytłumaczenie fenomenu wiekowego księcia Filipa został zapytany niegdyś jego były lokaj, Charles Olivier:

– To wielce prawdopodobne, że wszyscy ludzie, którzy prowadzą zdrowy tryb życia, odżywiają się zdrowo i w sposób zbalansowany w ciągu całego życia, będą mogli cieszyć się formą także i w starszym wieku.

Czytaj także:

Komentarze