milionerzy pytania
Magdusia1312 / gotujmy.pl, ONS
Newsy

To pytanie o kluski rozłożyło na łopatki uczestnika „Milionerów”. Odpowiedź zna tylko geniusz

Ten uczestnik doszedł do pytania za pół miliona, ale się wycofał. Znacie poprawną odpowiedź?
Katarzyna Wyborska
styczeń 26, 2021

Program „Milionerzy” od wielu lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. Uczestnicy grają o milion złotych odpowiadając na pozornie proste, ale podchwytliwe pytania. Jeżeli nie są pewni odpowiedzi, to mogą poprosić o pomoc publiczność, zadzwonić do przyjaciela lub usunąć dwie niepoprawne odpowiedzi. Często emocje sięgają zenitu – nie inaczej było w tym odcinku!

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Uwielbiany w Polsce program

Zasady gry w „Milionerach” są wszystkim znane. Uczestnik dostaje pytanie i ma do wyboru cztery odpowiedzi. Zwykle na samym początku gry pytania są bardzo proste. Jednak im dalej, tym pytania są coraz bardziej podchwytliwe. A emocje rosną, ponieważ wraz z poziomem trudności rośnie także kwota wygranej! W jednym z odcinków uczestnik dostał pytanie za pół miliona złotych o… kluski!

Trudne pytania w „Milionerach”

Pan Bartłomiej Marcjaniak, który brał udział w tamtym odcinku „Milionerów”, był doskonale przygotowany do gry. Zapytany przez prowadzącego o to, ile chce wygrać odpowiedział ze spokojem, że zamierza dojść do drugiej sumy gwarantowanej, a potem zobaczy co będzie. I rzeczywiście – pan Bartłomiej świetnie radził sobie z kolejnymi pytaniami, choć musiał kilka razy skorzystać z koła ratunkowego. Pytania były naprawdę trudne. Domyślilibyście się poprawnych odpowiedzi?

 

Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny:

A: byłego rzecznika rządu PRL

B: skrzypka i saksofonisty

C: rozbudowy wsi

D: gentryfikacji miast

 

Niechlubnym rezultatem naszej działalności jest Wielka Pacyficzna Plama Śmieci. Jej powierzchnia to ponad półtora mln km kw., co oznacza, że jest:

A: równa Warszawie

B: równa woj. Mazowieckiemu

C: równa Polsce

D: pięciokrotnie większa od Polski

Pytanie za pół miliona

Z tymi pytaniami pan Bartłomiej sobie poradził. Jednak gdy doszedł do pytania za pół miliona złotych, postanowił się poddać i wrócić do domu z sumą 250 000 złotych. Nie miał już żadnego koła ratunkowego i wolał nie ryzykować. A jakie to było pytanie? 

Starte ziemniaki i mąka to w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy na tak zwane kluski:

A: szklane

B: plastikowe

C: papierowe

D: żelazne

 

Prawidłowa jest oczywiście odpowiedź D. Też byście tak zaznaczyli?

Komentarze