To już koniec Tesco w Polsce. Wielka wyprzedaż trwa. Rabaty sięgają nawet 80%!
AdobeStock
Newsy

To już koniec Tesco w Polsce. Wielka wyprzedaż trwa. Rabaty sięgają nawet 80%!

Tesco oficjalnie znika z Polski. W sklepie można natrafić na gigantyczne rabaty. To ostatni dzwonek, żeby z nich skorzystać.

Pisaliśmy, że sieć sklepów Tesco oficjalnie znika z Polski. Zanim to się jednak stanie, na jej klientów czekają ogromne rabaty na jedzenie i wiele innych produktów. Niektóre z nich możecie kupić nawet 80% taniej. Wielka wyprzedaż w Tesco trwa.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Tesco znika z Polski

Na początku lipca pisaliśmy, że sieć sklepów Tesco idzie do likwidacji. Po 25 latach działalności w Polsce, brytyjska marka wycofuje się z naszego rynku. Placówki handlowe mają przejść w ręce Netto oraz częściowo – Kauflandu. W związku z likwidacją części sklepów oraz przejmowaniem ich przez inne sieci handlowe, doszło do masowych zwolnień pracowników.

Wynika to z konieczności optymalizacji zatrudnienia w sklepach konwertowanych do formatu Netto, ale również z decyzji o zamknięciu przed końcem października br. ponad 40 sklepów Tesco. (...) Proces zwolnień grupowych potrwa do 31 marca 2022 r. - poinformowano.

Zobacz także
Lody za darmo w Biedronce

Lody za darmo w Biedronce? Świetna promocja na ostatnie 2 tygodnie wakacji

W Lidlu udka z kurczaka za pół ceny. Tak tanio nigdzie ich nie kupicie

Lidl dogania konkurencję. Sieć też planuje otworzyć sklepy w niedzielę

Wielka wyprzedaż w Tesco

W Tesco trwa obecnie wielka wyprzedaż produktów. W poznańskim oddziale sklepu obniżki sięgają nawet 80%. Dziennikarze portalu Money.pl odwiedzili ten sklep i ich oczom ukazały się ogromne rabaty, jakie czekają na klientów. To ostatni dzwonek, aby z nich skorzystać, zanim sklep zostanie oficjalnie zamknięty.

Ostatnie 3 dni, Ten sklep się zamyka, Całkowita wyprzedaż - takimi plakatami oklejono market.

Chociaż półki w sklepie są już praktycznie puste, nadal można w nim zobaczyć klientów, którzy przyszli zaopatrzyć się w promocyjne produkty.

Co jest na promocji?

W sklepie na klientów czekają m.in.:

  • naczynia i akcesoria domowe z rabatem w wysokości 80 proc. ceny podstawowej
  • talerze i kubki za 2 zł
  • dziecięce ubranka, a konkretnie kompleciki składające się z t-shirtu i spodenek w cenie 10 zł
  • klienci mogli też natrafić na fotelik dziecięcy za jedyne 200 zł
  • za połowę ceny można kupić m.in. proszki do prania i artykuły chemiczne
  • nadal dostępne są też owoce, warzywa oraz pieczywo

Żałujecie, że to już koniec działalności Tesco w Polsce? Robiliście zakupy w tym sklepie?

Źródło: Radio ZET

Przejęcie Tesco przez inne sieci. Pracę stracą tysiące osób
AdobeStock
Newsy
Przejęcie Tesco przez inne sieci. Pracę stracą tysiące osób
Likwidacja sklepów Tesco w Polsce stała się faktem. Pracownicy sieci tracą pracę.

Zapowiadana od wielu miesięcy likwidacja sklepów Tesco w Polsce dochodzi do skutku. Część z nich jest przebudowywana na nowe obiekty handlowe lub przejmowana przez inne sieci. Jedną z nich jest Netto . Osoby pracujące w Tesco mogły mieć nadzieję, że jeżeli ich sklep zostanie przejęty przez nową sieć, to zachowają swoje stanowisko pracy. Niestety – już wiadomo, że dojdzie do zwolnień grupowych. Nieuniknione zwolnienia Jak podaje sieć Tesco, w związku z likwidacją części sklepów oraz przejmowaniem ich przez inne sieci handlowe, zwolnienia pracowników są nieuniknione: Wynika to z konieczności optymalizacji zatrudnienia w sklepach konwertowanych do formatu Netto, ale również z decyzji o zamknięciu przed końcem października br. ponad 40 sklepów Tesco. (...) Proces zwolnień grupowych potrwa do 31 marca 2022 r. Głównym powodem jest redukcja zatrudnienia spowodowana tym, że struktury zatrudniania w Netto różnią się od tych stosowanych w Tesco – najprościej mówiąc, sieć Netto nie potrzebuje tak dużej liczby pracowników, jaką dostała „w spadku” po Tesco. Kogo dotkną zwolnienia? Portal wiadomoscihandlowe.pl informuje o tym, kto może się spodziewać zwolnienia - to około 2249 osób pracujących na stanowiskach podstawowych oraz 300 na stanowiskach kierowniczych. Łącznie ponad 2500 osób straci pracę, a zwolnienia zaczną się już w tym miesiącu i potrwają do marca 2022 roku. Sieć Tesco informuje, że zwalniani pracownicy nie pozostaną bez pomocy: Wierzymy, że będą one przebiegać w atmosferze dialogu. Pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych przysługują świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Niemniej ostateczny zakres pakietu świadczeń zostanie przedstawiony pracownikom po zakończeniu procesu konsultacji z organizacjami...

Zakupy
Pexels/Oleg Magni
Newsy
Znana sieć sklepów znika z Polski. Gigantyczne wyprzedaże jedzenia
Lubicie duże obniżki? Lećcie biegiem do sklepów Tesco, zanim te znikną z mapy Polski. W tych supermarketach kupcie jedzenie za grosze. Tylko teraz!

Historia Tesco w Polsce powoli dobiega końca. Ostatnie sklepy brytyjskiej sieci sklepów spożywczych są właśnie opróżniane przez klientów z resztek produktu. Gorączkowa akcja „czyszczenia magazynów” sklepów Tesco to wielka okazja dla łowców dobrych cenowych okazji. Dlaczego w Tesco są teraz tak duże promocje? Dosłownie za grosze dostaniecie w nich towary, które zwykle kosztują znacznie więcej. Obniżki, rabaty, promocje – w ten sposób Tesco zachęca do pomocy w „rozładowaniu” swoich półek sklepowych. Cenowe cięcia sięgają nawet powyżej 70% wartości danego produktu. Dlatego jeżeli w waszym zasięgu znajduje się jeszcze Tesco, polecamy złożyć wam tam niezwłoczną wizytę! W sklepach Tesco znajdziecie nawet o 40% tańszą czekoladę, kawę czy herbatę, a także niezwykle drogie ostatnio słodkie napoje.  Cała akcja wyprzedażowa dotyczy tych nielicznych supermarketów Tesco, które jeszcze nie zostały przekształcone w sklepy innych sieci, m.in. niemiecki Kaufland i duńskie Netto. Puste półki zostaną zapełnione przez towary głównie tych dwóch wspomnianych znanych sieci spożywczych. Jednocześnie obok wyprzedaży produktów, w większości placówek Tesco trwa intensywne sprzątanie i przygotowywanie „gruntu” pod przekazanie sklepów innym przedsiębiorstwom. Zmiana szyldów Tesco na inne marki jest w skali całego kraju długim i skomplikowanym procesem. Ostatecznie ma skończyć się do końca 2021 roku. Co stanie się z pracownikami Tesco? Według zapowiedzi polskiego Tesco, koniec tej sieci w Polsce oznacza niestety spore zwolnienia pracowników. Szacuje się, że pracę straciło lub straci ponad 1 tys. osób. Na pewno jednak części kasjerek, magazynierów i obsługi...

Mega obniżki w Netto: młode ziemniaki za 3,99zł, a masło aż 7zł taniej
AdobeStock
Newsy
Mega obniżki w Netto: młode ziemniaki za 3,99zł, a masło aż 7zł taniej
Sprawdziliśmy aktualne promocje w Netto – wiele popularnych produktów kupicie teraz w bardzo niskich cenach. Poznajcie szczegóły.

Sieci handlowe regularnie kuszą swoich klientów różnymi promocjami na najpopularniejsze produkty. Sprawdźcie, jakie promocje czekają na was teraz w Netto! Pamiętajcie też, że obecnie część sklepów wycofującej się z Polski sieci Tesco przejmuje teraz Netto, dlatego miejcie oczy dookoła głowy, ponieważ być może niedługo w waszej okolicy otworzy się sklep w tej sieci. A wtedy informacje o aktualnych promocjach okażą się bardzo przydatne! Promocje w Netto - kwiecień 2021 Od 12 do 17 kwietnia w sklepach sieci Netto obowiązują atrakcyjne promocje i obniżki cen na wybrane artykuły. Taniej kupicie między innymi śliwki (6,99 zł/kg), winogrona( 5,99 zł/500 g) i ziemniaki (3,99 zł/ 1 kg) oraz boczek czy kurczaka kukurydzianego. Warto zrobić sobie zapas kawy, ponieważ teraz w Netto kupicie ją po o wiele niższej cenie! Sprawdźcie sami: Kawa ziarnista Dallmayr: 15,99 zł Jacobs Cronat Gold 13,49 zł Kto nie może oprzeć się słodkościom, ten ucieszy się z promocji na czekolady Milka, które można kupić w Netto po 2,79 zł za sztukę. Mięso w atrakcyjnych cenach w Netto Na uwagę zasługuje duży wybór mięs w niskich cenach: Mięso mielone z indyka na kotlety Prosto z Zagrody 500g: 6,99 zł Schab wieprzowy bez kości Prosto z Zagrody 360 g: 8,99 zł Mięso z uda indyka na gulasz Prosto z Zagrody 400 g: 7,99 zł Karkówka wieprzowa Prosto z Zagrody 560 g: 11,99 zł Tanie jogurty i przetwory w Netto W znacznie niższych cenach kupicie także sery, twaróg, przetwory mleczne i masło, a także słodkie jogurty lubiane przez najmłodszych: Ser żółty Mlekovita Gouda i Tylżycki: 17,49 zł za kilogram Ser żółty Moja Gouda Maluta 100 g: 1,60 zł Masło ekstra osełka 82% Polska Mlekovita 500g: 7,99 zł Ser pleśniowy Brie La Duchesse 200g: 4,99 zł Maślanka...

Nie tylko Biedronka! W tych sklepach też źle oznaczają towar. Uważajcie!
AdobeStock
Newsy
Nie tylko Biedronka! W tym sklepie też źle oznaczają towar. Uważajcie!
Błędna cena lub brak informacji o kraju pochodzenia produktów – kolejne sklepy znajdują się na celowniku UOKiK z powodu tych nieprawidłowości.

Przynajmniej raz w życiu każdemu zdarzyła się sytuacja, w której przy kasie towar okazywał się być droższy, niż wskazywała cena podana na półce. Taka sytuacja zwykle wynika ze złej organizacji w sklepie – jeden z pracowników nie zdążył zmienić etykiet z cenami i klienci zostali wprowadzeni w błąd. Pamiętajcie, że wówczas macie prawo do kupienia towaru za cenę, która znajdowała się na półce! Jednak niektóre sklepy wydają się celowo stosować takie zabiegi, żeby klienci płacili więcej za zakupy. Sprawdźcie. Kara dla Biedronki od UOKiK Niedawno pisaliśmy o tym, że sieć sklepów Biedronka dostała karę od UOKiK za utrudnianie klientom składania reklamacji oraz nieprawidłowe oznaczanie towarów. W oficjalnym oświadczeniu sieć tłumaczy się tak: Biorąc pod uwagę skalę działalności naszej sieci – ponad 3 tys. sklepów, blisko 70 tys. pracowników, ponad 4 mld odwiedzin klientów w okresie od 2017 r. do lipca 2020 r. – nie możemy wykluczyć indywidualnych przypadków, w których niezamierzony błąd ludzki doprowadził do braku ceny lub braku jej natychmiastowej aktualizacji. W trosce o naszych klientów podjęliśmy zdecydowane, znacznie wykraczające poza rynkowe standardy, działania mające na celu ograniczenie liczby tego typu przypadkowych błędów. Już teraz widzimy pozytywne efekty wdrażanych rozwiązań Tłumaczeniem był zbulwersowany Tomasz Chróstny, który jest prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: Sieć Biedronka co najmniej od 2016 r. na dużą skalę naruszała podstawowe prawa konsumentów. Chodzi o ich zbiorowe interesy, dlatego UOKiK musiał wkroczyć bezpośrednio. W porównaniu do uchybień innych sieci, mamy do czynienia z przepaścią. Tłumaczenie się skalą działalności jest absolutnie...