Oto najmniej kaloryczne produkty w McDonalds. Możecie zjeść je nawet na diecie
Adobe Stock
Newsy

To danie z McDonald’s ma najwięcej kalorii. Prawdziwa bomba kaloryczna

Wszyscy wiedzą, że McDonald’s nie jest zdrową propozycją na obiad… Wiecie jednak ile kalorii naprawdę tam spożywacie?
Aleksandra Zaborowska
kwiecień 21, 2021

Cała działalność sieci McDonald’s opiera się na daniach typu fast food, które przyrządzane są błyskawicznie poprzez smażenie w głębokim tłuszczu. Jednak firmie wielokrotnie zarzucano także wzbogacanie żywności szkodliwymi dla zdrowia „ulepszaczami” i dużą ilością uzależniającego cukru oraz nadmiarem soli. Teoretycznie, sieć ma także w swojej ofercie sałatki czy dania z grillowanym mięsem, jednak tłuste sosy czy dodatki często sprawiają, że posiłki te wcale nie są o wiele zdrowsze od tradycyjnych. Ale czy wiecie, które z dań dostępnych ma najwięcej kalorii?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Najbardziej tuczące danie w McDonaldzie

Okazuje się, że najbardziej kalorycznym daniem z klasycznej oferty sieci fast food jest podwójny WieśMac, który ma w sobie aż 934 kalorie, 65 g tłuszczu i zaledwie… 2,7 g błonnika. Dużą kaloryczność ma tu sam kotlet, ponieważ tradycyjna, pojedyncza porcja ma w sobie już znacznie mniej, bo 581 kalorii.

Zobacz także

Najbardziej kalorycznym daniem z oferty specjalnej jest z kolei Maestro Grilled Cheese, który ma w sobie 776 kalorii i 44 gramy tłuszczu.

W ofercie śniadaniowej najmniej zdrowym wyborem będą podwójna Kajzerka Wieprzowa DeLuxe (654 kalorii) oraz podwójna Kajzerka Wieprzowa DeLuxe Wieloziarnista (651 kalorii). Pomimo pozornej „zdrowszej” wersji burgera z bułkami wieloziarnistymi, które mogą brzmieć jako bardziej odpowiednie dla osób na diecie bądź dbających o zdrowsze dania, produkty te wcale nie są mniej kaloryczne czy korzystniejsze dla zdrowia. 

Różnica jest jednak w ilości błonnika, który wspomaga trawienie: w wersjach wielozbożowych jest go ponad 8 g, kiedy w standardowych znajdziecie go jedynie ok. 2 g.

Inne kaloryczne produkty w McDonald's

  • McNuggets (20 sztuk) – 893 kalorie
  • McWrap Bekon DeLuxe Chrupiący Kurczak – 701 kalorii
  • Podwójny McRoyal Pikantny – 801 kalorii
  • Chicken Strips (5 sztuk) – 658 kalorii
  • McFlurry KitKat o smaku waniliowym z polewą karmelową – 433 kalorie

Czytaj też:

Komentarze