Testy na koronawirusa są tańsze w Lidlu? Już nie, bo Biedronka obniżyła cenę
AdobeStock
Newsy

Testy na koronawirusa są tańsze w Lidlu? Już nie, bo Biedronka obniżyła cenę

Teraz test na przeciwciała kupicie w Lidlu i Biedronce w tej samej cenie! Sprawdźcie, ile aktualnie kosztuje.

Gdy tylko poszła wieść o sprzedaży testów na koronawirusa w supermarketach, społeczeństwo szybko się podzieliło. Część osób uważała, że to już najwyższy czas, by testy były wreszcie dostępne i z radością przyjęli informację o tym, ze będą je mogli bez problemu kupić. Inni, w tym głównie specjaliści i lekarze, ostrzegali, że takie testy nie są zbyt dokładne i mogą podawać fałszywe wyniki.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Walka cenowa Lidla i Biedronki

Mimo ostrzeżeń, testy cieszą się sporym wzięciem. Można je kupić w sklepach dwóch najpopularniejszych sieci dyskontów, czyli w Biedronce i Lidlu. Dostępne tam są dokładnie te same testy, firmy Primacovid. Pierwsza wprowadziła je Biedronka, a Lidl niecałe dwa tygodnie później.

Skoro w obu sieciach można kupić ten sam test, to klientom powinno być obojętne który sklep wybiorą. Dokładnie tak samo pomyśleli handlowcy Lidla! By zachęcić ludzi do kupowania testów w tym sklepie, szybko obniżyli jego cenę. W Biedronce test kosztował 49,99 zł, a Lidl zaczął go sprzedawać w cenie o 10 zł niższej, czyli 39,99 zł.

Reakcja Biedronki była oczywiście natychmiastowa. Przecież nie mogą sobie pozwolić na utratę klientów! Wobec tego i tam obniżono cenę testu do 39,99 zł.

Testy sprzedały się bardzo szybko – w niektórych sklepach zniknęły nawet po kilkudziesięciu minutach od otwarcia! Dziś, po pierwszej fali klientów, zarówno w Biedronce i Lidlu powinniście bez problemu kupić test.

Zobacz także
Dzieci medyków normalnie mogą chodzić do przedszkoli. Sprzedawczynie w sklepach spożywczych twierdzą, że to „nie fair”. Czy słusznie?

Dzieci medyków mogą normalnie chodzić do przedszkoli. Sprzedawczynie w sklepach spożywczych twierdzą, że to „nie fair”. Czy słusznie?

Siostra Chmielewska zszokowana zachowaniem ludzi w Biedronce. „Na początku zwróciłam uwagę. Potem już wymiękłam”

Siostra Chmielewska zszokowana zachowaniem ludzi w Biedronce. „Na początku zwróciłam uwagę. Potem już wymiękłam”

Czy test na koronawirusa ze sklepu jest skuteczny?

Choć testy cieszą się dużym wzięciem, lekarze cały czas przestrzegają, że nie są to wcale testy na koronawirusa, a jedynie na przeciwciała IgG oraz IgM przeciw SARS-CoV-2. I to nie do końca skuteczne! Przypominają, że test na przeciwciała może jedynie wykazać, że dana osoba niedawno przeszła zakażenie – i to jakiś czas temu, ponieważ przeciwciała wykrywane są przez testy dopiero po około 19 dniach od zakażenia.  Jeżeli ktoś podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem, to powinien przejść test w odpowiedniej placówce, zamiast wybierać się do supermarketu.

test na koronawirusa z lidla
AdobeStock
Newsy
Testy na Covid kupicie podczas zakupów spożywczych w Lidlu. Będą lepsze niż w Biedronce?
Już nie tylko w Biedronce, ale i w Lidlu będzie można kupić test na koronawirusa. Kupicie go?

Koronawirus jest z nami już od roku i na razie nie wiele wskazuje na to, by pandemia miała prędko się zakończyć. Początkowo widmo zarażenia się był dla wielu ludzi przerażające – bali się wychodzić z domów, ograniczali kontakty z innymi, a niektórzy nawet odkażali wszystkie produkty, które przynieśli ze sobą ze sklepu. Dziś koronawirus na tyle spowszedniał, że niedługo będzie można nawet kupić test na COVID-19 w supermarkecie! Będziecie chcieli go kupić? Testy na koronawirusa ze sklepu Pierwszym sklepem, który ogłosił sprzedaż testów na koronawirusa była Biedronka. Przedstawiciele sieci wydali oficjalny komunikat w tej sprawie, potwierdzając tym samym, że testy rzeczywiście trafią do sprzedaży: Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc. Testy mają być produkowane przez firmę PRIMA Lab ze Szwajcarii, a sam test będzie można kupić za 50 złotych już od 15 marca. Test na COVID z Lidla Do wyścigu o klientów szybko dołączyła sieć Lidl. Osoby decyzyjne już wydały oświadczenie opublikowane w internecie, w którym informują, że istotnie testy na koronawirusa będą dostępne w sklepach Lidl: (...) wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na stronie lidl.pl Test na koronawirusa z Biedronki czy z Lidla? Skoro obie konkurencyjne sieci zamierzają sprzedawać testy na COVID, to skąd wiadomo, na które się zdecydować? Wiele wskazuje na to, że bardziej będzie się opłacało kupić test w Lidlu. Tam bowiem dostępny będzie nie tylko test na przeciwciała, ale także na obecność...

Kupiliście test na koronawirusa z Biedronki? Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych ostrzega: „Odradzam”
AdobeStock
Newsy
Kupiliście test na koronawirusa z Biedronki? Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych ostrzega: „Odradzam”
Czy test na COVID-19 z Biedronki jest skuteczny? Eksperci mają co do tego duże wątpliwości.

Gdy tylko w popularnych dyskontach pojawiły się testy na koronawirusa, Polacy ruszyli natychmiast do sklepów. Zainteresowanie było ogromne i na samym początku trudno było gdziekolwiek dostać test. Eksperci jednak od razu ostrzegali, że testy z supermarketów nie są wiarygodne i nie powinny służyć do tego, by samodzielnie się diagnozować. Po kilku tygodniach utrzymują swoje stanowisko i odradzają zakup testów. Sprawdźcie szczegóły. Testy na koronawirusa z Biedronki Testy na koronawirusa można kupić w Biedronce od 15 marca. Producentem testów jest szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab i obiecuje, że produkowany tam test Primacovid ma skuteczność na poziomie 98% z zastrzeżeniem, że przeznaczony jest tylko do użytku domowego. Jeden test kosztuje 49,99 zł . Zainteresowanie testami było na początku tak duże, że chwilę po otwarciu sklepów, ciężko było dostać test w jakiejkolwiek Biedronce, ponieważ niektórzy kupowali je w hurtowych ilościach. Do wyścigu o klientów dołączył Lidl, który sprzedaje dokładnie te same testy na koronawirusa. Początkowo obniżył cenę o 10 złotych, by zachęcić Polaków do kupowania testu w tej sieci, jednak szybko Biedronka również obniżyła ceny swoich testów. Wątpliwości ekspertów Jednak czy test kupiony w sklepie naprawdę może być skuteczny? Okazuje się, że nie i od początku mówią o tym eksperci. Zwracają uwagę na fakt, że sprzedawane testy Primacovid, nie są wcale testami na koronawirusa, a na przeciwciała IgG oraz IgM przeciw SARS-CoV-2. Oznacza to, że test może jedynie wskazać, iż przeprowadzająca go osoba niedawno przeszła zakażenie koronawirusem. Dlatego jeśli podejrzewacie, że mogliście zachorować, należy podda się testowi przeprowadzanemu przez lekarza. Ostrzeżenie dotyczące testów Niedawno głos w sprawie...

pilne
Newsy
W Biedronce kupicie tani chleb, mleko i... testy na COVID-19. Ile będą kosztowały?
Test na koronawirusa z Biedronki – ile kosztuje? Czy jest skuteczny? Sprawdziliśmy to.

Pewnie na początku pandemii koronawirusa nikt się nie spodziewał, że po roku nadal będziemy siedzieć w domach bez możliwości spędzania wolnego czasu i pracowania tak, jak wcześniej. Specjaliści twierdzili wówczas, że na szczepionkę trzeba będzie poczekać co najmniej rok i wcale się nie pomylili – niecałe 12 miesięcy po rozpoczęciu pandemii, w Polsce ruszyły szczepienia na COVID-19. Ale czy ktokolwiek wtedy przewidział, że testy na koronawirusa wykonywane dotychczas przez lekarza będzie można kupić… w supermarkecie? Test na koronawirusa z Biedronki Po roku słowa „koronawirus” i „pandemia” nie robią już na większości ludzi dużego wrażenia. W końcu jak długo można żyć w strachu? Do spowszednienia pandemii z pewnością przyczyni się nowość w ofercie sklepów Biedronka, czyli test na koronawirusa , który niedługo będzie można kupić w jednym z supermarketów sieci. Rzeczone testy produkowane są przez szwajcarską firmę PRIMA Lab. Podobno ich skuteczność wynosi aż 98%! Wykonanie testu ma być bardzo proste i możliwe do przeprowadzenia w domu. Przedstawiciele Biedronki zaświadczyli o tym w oficjalnym komunikacie: Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc Czy test na koronawirusa z Biedronki jest skuteczny? Można się zastanawiać nad skutecznością testów z supermarketu. Obawy wydają się być uzasadnione, ponieważ sama sieć Biedronka zabezpieczyła się już przed ewentualnymi oskarżeniami związanymi z niską wiarygodnością testów, wydając poniższy komunikat: Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM...

koronawirus test
AdobeStock
Newsy
„Biedronkowe” testy na COVID-19 mogą stanowić zagrożenie? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega. Przeczytajcie, zanim je kupicie
Ministerstwo Zdrowia ma wątpliwości co do dostępnych już w Biedronce testów na koronawirusa. Sprawdźcie najnowsze informacje.

To, co niemożliwe, dzieje się właśnie na naszych oczach – testy na koronawirusa można już kupić w supermarkecie. Czy to oznacza, że nie trzeba już robić kosztownych badań na własną rękę? Rzecznik ministerstwa zdrowia studzi entuzjazm Polaków i ostrzega przed testami z popularnego dyskontu. W czym tkwi problem? Test na koronawirusa z Biedronki Od poniedziałku można kupić w Biedronce test na COVID-19. Jego cena wynosi jedynie 49,99 zł, czyli o kilkadziesiąt złotych mniej niż testy przeprowadzane w laboratoriach. Produkuje go szwajcarska firma PRIMA Lab, która gwarantuje, że jej test ma skuteczność na poziomie 98%. Wątpliwości co do skuteczności Specjaliści nie są jednak tak entuzjastycznie nastawieni do testów z dyskontu. Zwracają uwagę na fakt, że nie są to testy na obecność koronawirusa w organizmie, a jedynie testy na przeciwciała – i to nie do końca skuteczne. Nie należy więc za bardzo sugerować się wynikiem takiego testu, a w razie objawów typowych dla koronawirusa należy zgłosić się do lekarza. Apel ministerstwa zdrowia O testach na koronawirusa z Biedronki szybko zrobiło się głośno. Na doniesienia w końcu zareagowało Ministerstwo Zdrowia. W rozmowie przeprowadzonej w jednej ze stacji radiowych, rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował do Polaków o ostrożność i rozwagę. Podkreślił, że jeżeli ktoś źle się czuje, to powinien natychmiast udać się do lekarza, a nie do supermarketu po test:                         Jeżeli dziś w sklepach pojawią się ludzie chorzy, którzy nie będą polegać na testach PCR i nie będą chociażby wypełniać formularza na stronie gov.pl, to będziemy mieli ogniska zakażeń w dyskontach. To jest też apel do kierujących tymi dyskontami, żeby z rozwagą podeszli do dystrybucji...