Carrefour wprowadzi testy na COVID-19
Adobe Stock
Newsy

Testy na COVID-19 pojawią się też w Carrefourze. Ile będą kosztowały?

15 marca w Biedronce pojawiły się testy na przeciwciała COVID-19. Z racji, że zainteresowanie produktem było ogromne, w ślad za siecią postanowiły pójść również inne sklepy.

W połowie marca na biedronkowych półkach pojawiły się testy na przeciwciała COVID-19. Producent zapewniał, że ich skuteczność wynosi aż 98 proc. Nic dziwnego, że w niektórych sklepach produkt wyprzedał się w ciągu 2 godzin od otwarcia. W ślad za Biedronką, postanowiły więc pójść również inne sieci. Wprowadzenie do sprzedaży testów zapowiedział już Lidl i Carrefour.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Testy serologiczne cieszą się ogromną popularnością

Biedronka ogłosiła, że zamierza sprzedawać testy serologiczne 12 marca. Trzy dni później produkt był już na półkach. Jego cena wynosiła 50 złotych. To niewiele w porównaniu z kwotą, którą trzeba uregulować wykonując tego typu badanie w laboratorium. 

Ruch Biedronki okazał się bardzo trafiony. Zainteresowanie testami na przeciwciała było ogromne. W niektórych sklepach już po dwóch godzinach nie było towaru. Nic dziwnego, że kolejne markety zdecydowały się na podobne rozwiązanie. 

Lidl ogłosił swoją decyzję jeszcze tego samego dnia, co Biedronka, 12 marca. Nie chciał pozostawać w tyle. W końcu nie od dziś wiadomo, że sieci rywalizują ze sobą pod niemal każdym względem. Walka o klienta jest zacięta, toteż firma nie zamierza przegrać jej w przedbiegach. Okazuje się jednak, że tego typu testy, chciałby sprzedawać również Carrefour.

Testy serologiczne w Carrefour

Niestety, jeszcze nie wiadomo, kiedy w Carrefour pojawią się testy na przeciwciała COVID-19, ani jaka będzie ich cena. Firma dopiero rozgląda się za odpowiednim, a przede wszystkim wiarygodnym produktem. Przedsiębiorcy chcą, by miał on wszystkie wymagane certyfikaty i był bezpieczny dla klientów.

Okazuje się również, że popularne markety spożywcze, w tym również Carrefour, rozważają wprowadzenie do sprzedaży testów umożliwiających wykrycie zakażenia COVID-19. Póki co są to jednak dalekosiężne plany.

Jak samodzielnie wykonać test serologiczny?

  1. Umyjcie ręce ciepłą wodą z mydłem. 
  2. Rozmasujcie palec serdeczny lub środkowy w celu poprawienia krążenia krwi.
  3. Zdejmijcie niebieską nasadkę z różowego nakłuwacza.
  4. Przyłóżcie nakłuwacz do palca i mocno naciśnijcie.
  5. Kiedy z palca zacznie płynąć krew, przyłóżcie do niego pipetę i zaczekajcie, aż się wypełni.
  6. Po zebraniu krwi, umieśćcie ją delikatnie w okrągłym otworze na teście.
  7. Otwórzcie fiolkę z rozcieńczalnikiem i wyciśnijcie dwie krople na test.
  8. Po ok. 10 minutach powinniście otrzymać wynik testu.
  9. Jedna kreska przy literze C oznacza wynik negatywny.
  10. Kolejna kreska, przy literze G lub M, sygnalizuje obecność przeciwciał.

Pamiętajcie jednak, że żaden test przeprowadzony we własnym zakresie, nie jest w stanie zastąpić profesjonalnego badania wykonanego przez medyków.

Kolejna sieć handlowa wprowadza testy na COVID-19. Nigdzie nie kupicie ich taniej
Adobe Stock
Newsy
Kolejna sieć handlowa wprowadza testy na COVID-19. Nigdzie nie kupicie ich taniej 
Domowe testy wykrywające przeciwciała igG oraz IgM, stają się powszechnie dostępne w najpopularniejszych sieciowych sklepach. Swobodny dostęp do nich ułatwia kontrolowanie samopoczucia i ewentualne zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Kilka tygodni temu, testy serologiczne marki Primacovid, które wykrywają obecność przeciwciał w krwi, zostały wprowadzone do sprzedaży w sieciach dyskontowych takich jak Biedronka i Lidl. Teraz są one już dostępne w większej ilości sklepów – m.in. w Auchan czy Carrefour. Teraz wielka sieć drogerii zdecydowała się również wprowadzić Primacovid do swojej oferty – i to w wyjątkowo niskiej cenie 39 zł.  Testy Primacovid – jak działają? Testy tego typu stosuje się, aby dowiedzieć się czy dana osoba miała kontakt z osobą zarażoną i są one przydatne w diagnostyce pomocniczej oraz w przypadkach objawowych ujawniających się z opóźnieniem, jako uzupełnienie, ale nie zamiast testów molekularnych (wymazów z nosa i gardła z następczym testem metodą PCR). Wykonuje się je także w badaniach przesiewowych, w celu wykrycia wcześniejszego kontaktu z wirusem – poinformowali przedstawiciele sieci Hebe w oficjalnym komunikacie. Testy serologiczne wykonuje się po drobnym nakłuciu palca. Umieszczona na pasku testowym kropla krwi, analizowana jest pod kątem obecności przeciwciał – ale nie samego aktywnego koronawirusa. Testy tego typu nie wykryją więc obecnego zakażenia i nie powinny być stosowane zamiast testów wymazowych w momencie, kiedy czujemy niepokojące objawy COVID-19. Przeciwciała mogą zacząć wytwarzać się dopiero kilka dni po wystąpieniu objawów, dlatego Primacovid jest bardziej wyznacznikiem tego, czy już przechodziliśmy chorobę czy jeszcze nie. Przeciwciała utrzymują się długo po infekcji, więc powinny być wykrywane nawet przez wiele miesięcy po zakażeniu. Wytwarzają się one nawet wtedy, kiedy choroba przebiegała bezobjawowo. W wielu miejscach testy te można kupić w cenie ok. 49 zł. Hebe jednak oferuje je obecnie w promocji za jedyne 39,99 zł.  Czytaj też:...

test na covid z biedronki
Flickr
Newsy
Jak prawidłowo wykonać test na COVID-19 z Biedronki? Nie pomińcie 1 kroku, bo wyjdzie niewiarygodny
Pojawienie się w Biedronce testów serologicznych na przeciwciała COVID-19, wywołało nie lada poruszenie wśród Polaków.

Dzisiaj podpowiemy wam jak prawidłowo wykonać test z Biedronki, którego koszt oscyluje wokół 50 zł – nie pomińcie żadnego ważnego kroku, bo wynik może okazać się nieprawdziwy. Producenci testu z Biedronki – koncern Prima Lab ze Szwajcarii zapewnia, że testy serologiczne ich produkcji są w 98% skuteczne. Oczywiście, pod warunkiem właściwego ich użytkowania. Czy test na COVID-19 z Biedronki jest wiarygodny? Na początek musimy ustalić jedną podstawową rzecz – test z Biedronki nie jest testem, który pozwoli wam stwierdzić, czy macie koronawirusa w chwili wykonywania próby. Takimi testami są używane przez służby medyczne testy molekularne, antygenowe, czy PCR-owe, niedostępne w sprzedaży detalicznej. Test zakupiony w Biedronce może dać osobom go wykonującym informację, czy przeszły koronawirusa, czy też nie. Według lekarzy, stwierdzona obecność przeciwciał nie daje także żadnej pewności co do nabytej odporności na koronawirusa. Jak wykonać test na koronawirusa krok po kroku? Umyjcie ręce ciepłą wodą z mydłem.  Rozmasujcie palec serdeczny lub środkowy w celu poprawienia przepływu krwi – do wykonania testu potrzebnych jest kilka kropel krwi. Zdejmijcie niebieską nasadkę z różowego nakłuwacza. Przyłóżcie nakłuwacz do palca. Kiedy krew zacznie płynąć z palca, przyłóżcie pipetę i zaczekajcie, aż wypełni się krwią do czarnej kreski. Pominięcie tego kroku może sprawić, że wynik okaże się nieprawdziwy. Po zebraniu krwi, umieśćcie ją delikatnie w okrągłym otworze na teście. W tym momencie otwórzcie fiolkę z rozcieńczalnikiem i wyciśnijcie jego 2 krople w odpowiednim miejscu na teście. Po ok. 10 minutach oczekiwania, wynik testu powinien pojawić się na teście. Jedna kreska przy literze C oznacza wynik negatywny. Kolejna...

test na przeciwciała covid w biedronce
Adobe Stock
Newsy
"Biedronkowe" testy na COVID-19 okazały się prawdziwym hitem sprzedaży. „Tu się dziś prawie pobili i to starsi ludzie”
Mleko, jajka, warzywa i… testy na obecność przeciwciał SARS-COVID-19. Biedronka znów zszokowała klientów swoją ofertą.

15 marca 2021 roku, niemal okrągły rok po pierwszym ogłoszeniu zamknięcia polskiej gospodarki z powodu pandemii koronawirusa, Biedronka zaczęła oferować swoim klientom testy na przeciwciała SARS-COVID-19. Zanim jednak przejdziemy do wyjaśnienia, czym tak na dobrą sprawę jest ten test, winni jesteśmy wam jedną informację. Ich zakup podczas pierwszego dnia sprzedaży był zadaniem naprawdę bardzo wymagającym. W wielu sklepach w całym kraju o testy rozgrywały się wyścigi, nie brakowało spięć i dantejskich scen sporów klientów o testy. Tu się dziś prawie pobili i to starsi ludzie. O 8 rano już wszystkie testy wyprzedaliśmy - powiedziała ekspedientka jednego ze sklepów. Taki scenariusz przewidywała Biedronka. Nic więc w tym dziwnego, że od razu wprowadzono limit 3 opakowań testu na osobę na jeden paragon. Ile kosztował test na przeciwciała COVID-19 w Biedronce? Od samego otwarcia sklepów (zwykle o godzinie 6), na testy zaczęły polować setki ludzi. Wielu odchodziło od regałów sklepowych z kwitkiem, bez upatrzonego testu jeszcze nad ranem, gdyż w wielu sklepach testy wyprzedały się w zaledwie 2 godziny od otwarcia. Nie przypomina wam to czegoś? Niemal rok temu do podobnych scen dochodziło pod sklepami i aptekami, gdy zabrakło maseczek. Czy gra w ogóle była warta świeczki? Czy było się o co ścigać? Podobne testy jak te dostępne w Biedronce, są do kupienia w internecie. Sęk w tym, że nie kosztują ok. 50 zł jak w stacjonarnych sklepach portugalskiej sieci. Ceny testów z Allegro i innych sklepów internetowych, zaczynają się od 60 zł wzwyż. Co zawiera w sobie test na przeciwciała SARS-COVID-19 z Biedronki? Niezależnie od tego, gdzie test został kupiony, jego zawartość jest taka sama. Chusteczka nasączona alkoholem,  specjalne nakłuwacze i przyrząd do pobierania krwi. Do tego...

test na koronawirusa z lidla
AdobeStock
Newsy
Testy na Covid kupicie podczas zakupów spożywczych w Lidlu. Będą lepsze niż w Biedronce?
Już nie tylko w Biedronce, ale i w Lidlu będzie można kupić test na koronawirusa. Kupicie go?

Koronawirus jest z nami już od roku i na razie nie wiele wskazuje na to, by pandemia miała prędko się zakończyć. Początkowo widmo zarażenia się był dla wielu ludzi przerażające – bali się wychodzić z domów, ograniczali kontakty z innymi, a niektórzy nawet odkażali wszystkie produkty, które przynieśli ze sobą ze sklepu. Dziś koronawirus na tyle spowszedniał, że niedługo będzie można nawet kupić test na COVID-19 w supermarkecie! Będziecie chcieli go kupić? Testy na koronawirusa ze sklepu Pierwszym sklepem, który ogłosił sprzedaż testów na koronawirusa była Biedronka. Przedstawiciele sieci wydali oficjalny komunikat w tej sprawie, potwierdzając tym samym, że testy rzeczywiście trafią do sprzedaży: Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc. Testy mają być produkowane przez firmę PRIMA Lab ze Szwajcarii, a sam test będzie można kupić za 50 złotych już od 15 marca. Test na COVID z Lidla Do wyścigu o klientów szybko dołączyła sieć Lidl. Osoby decyzyjne już wydały oświadczenie opublikowane w internecie, w którym informują, że istotnie testy na koronawirusa będą dostępne w sklepach Lidl: (...) wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na stronie lidl.pl Test na koronawirusa z Biedronki czy z Lidla? Skoro obie konkurencyjne sieci zamierzają sprzedawać testy na COVID, to skąd wiadomo, na które się zdecydować? Wiele wskazuje na to, że bardziej będzie się opłacało kupić test w Lidlu. Tam bowiem dostępny będzie nie tylko test na przeciwciała, ale także na obecność...