Ten sposób odcedzania makaronu to prawdziwy hit sieci. „Jak mogłam na to nie wpaść?”
TikTok
Newsy

Jak szybko odcedzić makaron? Prosty i skuteczny sposób

Ten trik jest po prostu fantastyczny! Oszczędza naprawdę dużo czasu.
Anna Urbańska
kwiecień 19, 2021

Makaron to podstawa naprawdę wielu dań. Pewnie gotujecie go, żeby zjeść z rosołem, podajecie makaron z sosem pomidorowym lub spaghetti. Makaron to jedno z szybszych dań do ugotowania.

Dania oparte o makaron są często bardzo proste: wystarczy ugotować makaron, wymieszać go z sosem na bazie warzyw lub mięsa i warzyw i podać. Najtrudniejszą część zadania stanowi więc ugotowanie makaronu. Oprócz trików pozwalających na idealne wycyrklowanie czasu potrzebnego do ugotowania makaronu, warto poznać też inne kuchenne triki z tym związane.

Pewna kobieta prowadząca TikToka (platformę social media z filmikami) postanowiła podzielić się sowim ulubionym sposobem na gotowanie makaronu. Wywołała dosłownie burzę wśród internautów. Metoda, którą zastosowała do odcedzania ugotowanego makaronu jest banalna, a bardzo ułatwia życie!

Pewnie przytrafiła się wam kiedyś taka sytuacja: próbujecie odcedzić makaron na durszlaku lub sitku i ucieka wam on na boki, bo zbyt szybko przechylacie garnek z wodą i makaronem. Nie wiadomo wtedy, co zrobić z takim makaronem, jeśli dostanie się on do zlewu. Dużo osób decyduje się na wyrzucenie go, bo obrzydza ich fakt, że dotknął on zlewozmywaka. Dzięki metodzie Shannon, już nigdy nie będziecie mieć tego problemu.

Zobacz także

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Szybka metoda na odcedzanie makaronu

Shannon na zamieszczonym filmiku pokazuje, że ugotowała w dużym garnku makaron. Zamiast umieścić jednak sitko w zlewie i przelać zawartość garnka odcedzając makaron, który pozostanie na sicie, ma ona jednak inny sposób.

Korzystając z jej metody makaron pozostaje w garnku, a odcedzana jest od niego woda. Wystarczy przełożyć sito do garnka, wklęsłą stroną w kierunku dna garnka. Sito trzeba przytrzymać, a wodę odlać wyraźnym ruchem do zlewu. Odcedzony makaron zostaje w garnku.

Internautki wręcz oszalały na punkcie tej metody. Sypały się komentarze i udostepnienia. Komentatorki pytały retorycznie „Jak mogłam na to nie wpaść? Ta metoda jest tak prosta!”.

 

@athomewithshannon

How was I doing this wrong my whole life? This was one of those LIFE HACKS that I use EVERY DAY! ##hack ##lifehacks ##learnontiktok ##hacks ##lifehack

♬ Ultimate life hacks - Kelly - The Life Bath

Czytaj także:

Komentarze