Ten prosty patent uratuje nawet najbrudniejszy czajnik. Koniec z tłustymi zaciekami
AdobeStock
Newsy

Ten prosty patent uratuje nawet najbrudniejszy czajnik. Koniec z tłustymi zaciekami

Jeżeli nie możecie już patrzeć na brudny i pełen zacieków czajnik, najwyższa pora w końcu go porządnie wyszorować. Pomoże wam w tym ciekawy sposób z wykorzystaniem produktu, którego często używacie w kuchni.

Choć czajniki elektryczne są coraz popularniejsze, to te tradycyjne, które stawia się na kuchence, wcale nie odchodzą do lamusa. Wciąż mają swoich zwolenników, którzy wolą wodę na herbatę właśnie z takiego klasycznego czajnika z dziubkiem, który głośno gwiżdże, gdy woda się zagotuje. 

Na pewno dobrze wiecie, że niestety taki czajnik bardzo szybko się brudzi, jeśli nie ściąga się go z palnika podczas smażenia potraw. Mowa tutaj oczywiście o tłustych, czarnych zaciekach. Ale z tym problemem można sobie łatwo poradzić - sprawdźcie, w jaki sposób. 

Jak wyczyścić czajnik z zewnątrz?

Możecie zapomnieć o mozolnym szorowaniu czajnika drucianą gąbką. Nie dość, że jest to bardzo męczące, to jeszcze rysuje powierzchnię czajnika i sprawia, że po prostu wygląda on brzydko i zdecydowanie nie jest ozdobą w kuchni. A przecież czajnik stoi zwykle na kuchence praktycznie cały czas! Dlatego warto wyczyścić go innym sposobem. Będziecie do tego potrzebowali zwykłej folii aluminiowej i środka do czyszczenia kuchni.

Jak to zrobić? Po prostu zwińcie folię w kulkę i spryskajcie ją płynem do mycia kuchenki. Co ważne - powinien on być pozbawiony drobinek (mogą zarysować czajnik). Następnie po prostu umyjcie czajnik z zewnątrz za pomocą kulki. W ten sposób łatwo wyczyścicie urządzenie, nie tworząc przy tym nieestetycznych zarysowań. 

Zobacz także
Tępe nożyki w blenderze? Nie wyrzucajcie go. Weźcie ten produkt, a będą jak nowe

Tępe nożyki w blenderze? Nie wyrzucajcie go. Weźcie ten produkt, a będą jak nowe

ile razy można gotować wodę w czajniku

Ile razy można gotować tę samą wodę w czajniku? Sprawdźcie, czy to bezpieczne dla zdrowia

Jak wyczyścić czajnik w środku?

Gdy już umyliście czajnik z zacieków, czas na wyczyszczenie go w środku. Zalegający w nim kamień nie wygląda ani ładnie, ani zachęcająco. Można się go pozbyć z pomocą chemicznych środków, ale zapewniamy was - istnieją tańsze i znacznie lepsze dla zdrowia rozwiązania.

Przyda się wam w tym celu ocet oraz woda. Do połowy czajnika wlejcie zimną wodę, a resztę dopełnijcie octem (jabłkowym lub spirytusowym). Odstawcie urządzenie na około kwadrans. Po tym czasie wypłuczcie je i umyjcie dokładnie płynem do mycia naczyń. I gotowe! Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak to zrobić:

Co ważne - jeśli myjecie w ten sposób czajnik elektryczny, po wypłukaniu koniecznie wytrzyjcie urządzenie do sucha. Zwłaszcza te elementy, które mają kontakt z prądem!

Źródło: mojegotowanie.pl 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA