Ten napój doskonale nawadnia i poprawia samopoczucie. A nie uderza do głowy jak zwykle piwo
Flickr
Newsy

Ten napój doskonale nawadnia i poprawia samopoczucie. Nie uderza do głowy jak zwykłe piwo 

Nie uwierzycie, że Polacy, mogąc napić się piwa z alkoholem, coraz częściej wybierają rozwiązanie bez procentów. Dlaczego tak się dzieje?

Polacy coraz chętniej stawiają na zdrowe rozwiązania w kwestii jedzenia i picia. Zwracają też uwagę na detale, które wcześniej nie miały dla nich znaczenia. Niektóre z nich są oczywiste jak, chociażby dobre samopoczucie następnego dnia, inne z kolei znacznie mniej. 

Dlaczego Polacy preferują piwo bezalkoholowe? 

Badanie SW Research pokazuje, że prawie połowa Polaków deklaruje, że mając do wyboru piwo z alkoholem lub bezalkoholowe, chętniej wybiera wersję 0 proc. 

Za smak piwa i tzw. szum w głowie płaci się czasami wysoką cenę w postaci złego samopoczucia dnia następnego. To spory koszt za chwilową przyjemność. Dlatego bardzo kusząca wydaje się opcja wersji bezalkoholowej, która jednocześnie pozwala zachować inne doznania związane z piciem piwa. Są to m.in. doznania smakowe, jak również możliwość towarzyszenia pijącym współbiesiadnikom. 

Uczestników badania, którzy zadeklarowali konsumpcję piwa bezalkoholowego, zapytano o to, dlaczego wybierają takie rozwiązanie. Najczęściej wskazywali oni na:  

  • kwestie smakowe  

  • chęć orzeźwienia, ochłody w ciepłe dni  

  • picie dla towarzystwa, rozrywki, np. w trakcie imprezy 

  • potrzebę skutecznego ugaszenia pragnienia  

  • potrzebę relaksu lub odpoczynku  

  • niemożność spożywania alkoholu.

Zobacz także
Dlaczego warto dodać piwo do prania? Sporo na tym zaoszczędzicie

Dlaczego warto dodać piwo do prania? Sporo na tym zaoszczędzicie

Joanna Jabłczyńska zdradza kulisy "Na Wspólnej". Wiemy co aktorzy mają w kieliszkach gdy piją wino, a co gdy piją piwo

Joanna Jabłczyńska zdradza kulisy „Na Wspólnej". Co aktorzy mają w kieliszkach, gdy piją wino albo piwo?

Duża dostępność i wybór piw bez procentów 

Na rynku jest coraz większa oferta piw bezalkoholowych. Cechuje je wysoka jakość i szeroki wachlarz smaków. Jak zauważa Piotr Zimolzak Wiceprezes Zarządu SW Research:

- Z jednej strony, producenci dostrzegając znaczenie tego produktu oferują coraz większy wybór piw bezalkoholowych o dobrych walorach smakowych, a z drugiej – konsumenci, widząc ich większą dostępność, jakość i szerszy wybór, chętniej po nie sięgają. Z naszego badania wynika, że jest to zauważalny trend – 72% Polaków w sklepach dostrzega coraz większy wybór dobrych piw bezalkoholowych

Gasi pragnienie i doskonale nawadnia 

Połowa respondentów zgodziła się z twierdzeniem, że piwo bezalkoholowe jest świetnym sposobem na nawodnienie organizmu. Ma to szczególne znaczenie w kontekście letnich upałów. 

Właściwości nawadniające piwa 0 proc. zostały już wcześniej potwierdzone przez chilijskich badaczy, którzy w 2016 roku zbadali poziom nawodnienia trzech grup piłkarzy, którzy przed treningiem spożywali odpowiednio wodę mineralną, piwo alkoholowe i bezalkoholowe. Wyniki pokazały, że ostatnia grupa sportowców pozostała najlepiej nawodniona po treningu. 

Źródło: swresearch.pl

Magda Gessler odpowiada na pytania