Tego dnia Polacy najczęściej robią zakupy. Wy też?
Adobe Stock
Newsy

Tego dnia Polacy najczęściej robią zakupy. Wy też?

Wiele osób lubi celebrować moment zakupów i swoje zadanie wykonuje z największą dokładnością, dlatego też mają wybrany dzień tygodnia na tą czynność. Uwaga! Nie jest to już sobota, tak jak kiedyś bywało!

Robienie zakupów spożywczych należy do jednych z przyjemniejszych obowiązków domowych. Wówczas można nieco odpocząć od domowego zamętu i spokojnie zaplanować posiłki na kolejne dni. Jednak pandemia nieco odmieniła ten pogląd, przez co również zmieniły się również przyzwyczajenia Polaków. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Pandemia koronawirusa

Trwająca od roku pandemia, chcąc nie chcąc zmieniła życie wszystkich Polaków. Nie tylko poprzez zamknięcie większości miejsc czy obowiązek noszenia maseczek, ale również poprzez wprowadzenie wielu zasad, które zdezorganizowały cały dotychczasowy porządek. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o różnego rodzaju sklepy, supermarkety czy galerie handlowe. Na ich powierzchniach wprowadzono możliwą liczbę osób przebywających w danym miejscu w jednym czasie, co doprowadziło do limitów klientów. Innym obostrzeniem, które zdecydowanie zakłóciło porządek dnia codziennego, były obowiązujące godziny dla seniorów w tygodniu. Wszelkie dane zasady spowodowały, iż wcześniejsze ustalenia przestały obowiązywać, a Polacy musieli nauczyć się nowego rytmu. 

Co Polacy robią w weekend?

Przed pandemią wiele osób miało swój stały plan tygodnia, który umożliwiał im sprawne funkcjonowanie oraz wywiązywanie się z domowych obowiązków. W większości domów, gdy od poniedziałku do piątku była praca i szkoła, sobota była dniem organizacyjnym, a także do uporządkowania wielu spraw, jakie nie zostały rozwiązane w przeszłości. W sobotę zazwyczaj się sprzątało na nowy tydzień oraz robiło zakupy spożywcze. Stanowiło to pewnego rodzaju rytuał, gdy do supermarketu udawały się całe rodziny z dziećmi, by uzupełnić braki w domowych zapasach. Ten patent jest nadal praktykowany, jednak w znacznie mniejszym stopniu.

Zobacz także

Nowy dzień zakupów

Ze względu na trwającą pandemię oraz wprowadzone liczne obostrzenia, wszyscy Polacy zostali zmuszeni do mniejszej lub większej zmiany swojego rytmu. Wiążę się to również z tak błahymi rzeczami jak zrobienie zakupów. Obecnie najpopularniejszym dniem do wykonania tej czynności domowej jest wtorek. Taki wynik jest rezultatem ograniczenia liczby w sklepach, godzin dla seniorów, a także wprowadzenia polecenia pracy zdalnej. Większość osób obecnie pracuje z domu, dlatego też ich organizacja domowego miru również uległa zmianie. Wtorek jest idealnym dniem na zakupy spożywcze, gdyż jest po weekendzie i w mniej więcej środku tygodnia. Wówczas można uzupełnić braki w zapasach, a także skorzystać z nowo wprowadzonych promocji w supermarketach. Wtorek jest dniem, kiedy zazwyczaj pojawiają się ciekawe oferty w sprzedaży. Z tych też powodów stał się nową sobotą dla wielu Polaków.

Komentarze