Te lody wyprzedają się w chwilę po otwarciu sklepów. Ale ich skład nie zachwyca
lodykoral/Instagram
Newsy

Te lody wyprzedają się w chwilę po otwarciu sklepów. Ale ich skład nie zachwyca

Lody Ekipy cieszą się gigantyczną popularnością wśród najmłodszych. Ale czy na pewno te lody są zdrowe?
Katarzyna Wyborska
kwiecień 30, 2021

Polskę ogarnął szał na lody Ekipy – popularnej grupy YouTuberów. Dzieci marzą o kupieniu tych lodów i wraz z rodzicami szturmują sklepy, z których lody znikają w mgnieniu oka. Ale czy rzeczywiście warto je kupować? Sprawdźcie, jaki jest skład tych popularnych lodów.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Papierki po lodach za 200 tysięcy złotych

Dziś najpopularniejszym produktem wśród dzieci zdecydowanie są lody Ekipy – zwyczajne lody wodne na patyku z polewą. Ich popularność jest tak ogromna, że niektórzy wystawiają papierki (!) po tych lodach na aukcjach internetowych za zawrotne kwoty – rekordzista sprzedaje papierki po 200 tysięcy złotych. Czy warto?

Dlaczego lody Ekipy są tak popularne?

Wielu z was zastanawia się pewnie, na czym polega fenomen lodów Ekipy. Ekipa to grupa YouTuberów, którzy nagrywają filmiki i wrzucają je na serwis YouTube. Są ogromnie popularni wśród najmłodszej widowni – profile członków Ekipy na Instagramie są obserwowane przez miliony ludzi.

O tym, jak bardzo dzieci pragną kupić lody Ekipy, opowiada Magdalena Piórkowska, matka 9-letniej dziewczynki. Odwiedziła z córką kilka supermarketów, w tym mały sklep oddalony od ich miejsca zamieszkania o 30 kilometrów – wszystko po to, by zdobyć choć jednego loda Ekipy. Gdy kobieta zapytała córkę, dlaczego aż tak jej zależy na tych lodach, ta szczerze odpowiedziała:

Powiedziała mi, że to jest jej marzenie, żeby zrobić sobie zdjęcie na Instagram z tym lodem w kolorowym papierku z logiem Ekipy albo nagrać filmik na TikToka z recenzją smaku. Potem oznaczy influencerów i będzie czekać, czy udostępnią to u siebie na profilach. Wtedy, jak to sama nazwała, będzie miała "fame". Staram się iść z duchem czasu i nadążać za moją córką, ale przyznam, że bardzo mnie zdziwiła jej odpowiedź. Do tego momentu nie zdawałam sobie sprawy z tego, że osoby z internetu potrafią wywierać tak duży wpływ na nasze dzieci

Czy lody Ekipy są zdrowe?

Popularność to główna zaleta lodów Ekipy, ale czy są one w ogóle zdrowe? Składają się one z cukru glukozowego, barwników oraz tłuszczów, które znajdują się w polewie. Na szczęście barwniki są naturalne, jednak taka dawka cukru jest zabójcza dla zębów waszych dzieci.

Czytaj także:

Komentarze