lane kluski
Newsy

Te kluseczki lane robi się w 5 minut. Nie pomińcie 1 kroku, a będą miękkie i sprężyste

Domowe lane kluseczki to świetny dodatek do zup. Do ich przyrządzenia potrzebujecie tylko 4 składników. Całość nie zajmie wam więcej niż 5 minut.

Lane kluseczki to smak dzieciństwa większości Polaków. Prawdopodobnie po raz pierwszy przysmak ten został wam zaserwowany przez babcie. Potem tajemną recepturę regularnie odwzorowywały wasze mamy. Teraz przyszedł czas na was samych. Zaufajcie nam, z tymi kluseczkami nic nie może się równać.

Sekret idealnego ciasta na lane kluseczki

Choć przepis na lane kluseczki jest dziecinnie prosty, istnieje pewna zasada, której dotrzymanie stanowi gwarancję sukcesu.

Składniki bowiem powinny być łączone stopniowo, nie należy wrzucać do miski wszystkiego na raz i traktować mikserem. Taka masa potrzebuje więcej waszej uwagi i zaangażowania. Spędźcie z nią 2 minuty dłużej, a na pewno nie pożałujecie.

Jeśli zrobicie wszystko tak jak w zamieszczonym przez nas przepisie, kluseczki wyjdą idealnie miękkie i sprężyste. Śmiało możecie łączyć kluski lane z ulubionymi zupami – rosołem, pomidorówką, a nawet pieczarkową. Bardzo dobrze sprawdzają się także jako dodatek do mięs.

Zobacz także
Kluski lane wyszły twarde i gumowate? Dodaliście za dużo 1 składnika. Wiemy, jak to uratować

Kluski lane wyszły twarde i gumowate? Dodaliście za dużo 1 składnika. Wiemy, jak to uratować

Przepis na kluski tarte ze skwarkami. Lepsze niż śląskie

Przepis na kluski tarte ze skwarkami. Lepsze niż śląskie

Przepis na lane kluseczki

Składniki:

  • 5 łyżek mąki pszennej
  • 2 łyżek wody
  • 2 jajek
  • Szczypty soli

Przygotowanie:

  1. Jajka wbijcie wprost do średniej wielkości miski i rozkłóćcie przy pomocy rózgi kuchennej, widelca, bądź miksera.
  2. Do powstałej masy dodajcie wodę oraz sól. Całość wymieszajcie, aż do połączenia się składników.
  3. W misce umieśćcie również mąkę i zmiksujcie ciasto na jednolitą, półpłynną masę (powinna samodzielnie, wolno spływać z łyżki). Dopilnujcie, by nie była zbyt gęsta, ani za rzadka, w innym przypadku rozpłynie się we wrzątku.
  4. W dużym garnku zagotujcie osoloną wodę. 
  5. Do wrzątku wlejcie ciasto bardzo cienkim strumieniem. Pamiętajcie, że kluski muszą być rozproszone po całym naczyniu, a nie tylko w jednym miejscu, operujcie więc miską w taki sposób, by ciasto dotarło we wszystkie zakamarki.
  6. Od wypłynięcia klusek na powierzchnię gotujcie je jeszcze przez ok. 1 minutę, a następnie wyjmijcie z garnka przy pomocy łyżki cedzakowej, umieśćcie w głębokim talerzu i zalejcie ulubioną, gorącą zupą.

Smacznego!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA