Wiele osób nie może sobie odmówić porannej filiżanki kawy. Jedni piją ją na słodko, z dodatkiem mleka, drudzy z samym mlekiem lub samym cukrem, jeszcze inni preferują klasyczną małą czarną bez żadnych dodatków. Ale czy wpadlibyście na pomysł, żeby dodać do kawy odrobinę oleju kokosowego?

Kawa z dodatkiem oleju kokosowego to nie tylko sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, ale też na usprawnienie pracy jelit, poprawę trawienia, obniżenie poziomu cholesterolu a nawet złagodzenie bólu stawów.

Jak przygotować kawę z dodatkiem oleju kokosowego?

Do przygotowania takiej kawy będziecie potrzebować trzech prostych składników:

Przygotowanie:

  1. Wszystkie składniki dobrze ze sobą wymieszajcie i odstawcie do lodówki.
  2. Dodawajcie codziennie łyżeczkę do swojej ulubionej kawy.

Napój nie może być zbyt gorący, ponieważ w takiej temperaturze miód traci swoje cenne właściwości. Pijcie taką kawę codziennie a wasze trawienie będzie lepsze i szybciej zaczniecie spalać tkankę tłuszczową.

Zobacz także:

Dlaczego warto dodać do kawy olej kokosowy?

Olej kokosowy zyskał ogromną popularność wśród osób stosujących wysokotłuszczową dietę ketogeniczną o bardzo niskiej zawartości węglowodanów. Dodanie go do kawy może pomóc w osiągnięciu lub utrzymaniu ketozy, stanu metabolicznego, w którym organizm wykorzystuje ketony – cząsteczki powstałe w wyniku rozpadu tłuszczu – jako paliwo zamiast glukozy. Utrzymanie ketozy na diecie ketogenicznej wiąże się z korzyściami zdrowotnymi, takimi jak utrata masy ciała, lepsza kontrola poziomu cukru we krwi i zmniejszenie czynników ryzyka chorób serca.

Ponadto, olej kokosowy:

  • może przyspieszyć metabolizm. co może zwiększyć liczbę spalanych kalorii w ciągu dnia
  • może poprawić poziom energii
  • może pomóc w utrzymaniu regularności jelit i zachowaniu zdrowego układu trawiennego

Co stanie się po dodanie miodu i cynamonu do kawy?

Dodatek miodu do kawy przyjemnie osłodzi nasz napój a cynamonu – nada jej wspaniałego aromatu. Ponadto, cynamon zawiera również duże ilości antyoksydantów polifenolowych. Przeciwutleniacze mogą pomóc chronić organizm przed chorobami i mają działanie przeciwzapalne. 

Ekstrakt z cynamonu od lat jest stosowany w łagodzeniu problemów żołądkowo-jelitowych zarówno w medycynie Wschodu, jak i Zachodu. Znany jest ze swoich właściwości trawiennych, przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Obniża poziom cukru we krwi, zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 oraz obniża ciśnienie krwi a jego właściwości probiotyczne mogą poprawić zdrowie naszych jelit. 

Źródło: o2.pl, healthline.com