Ta amerykkańska aktorka je surowe podroby. Ma 1 ważny powód
ONS.pl, Adobe Stock
Newsy

Ta amerykańska piosenkarka je surowe mięso i podroby. Ma 1 ważny powód

Po co jeść surowe mięso, jeśli nie jest to ani tatar ani carpaccio? Heidi Montag robi to w konkretnym celu. Będziecie zaskoczeni.

Heidi Montag to amerykańska piosenkarka znana z show nadawanego w telewizji MTV, „Wzgórza Hollywood”. Na pewien problem stosuje nietypową dietę, która wzburzyłaby wielu lekarzu – je surowe mięso. Jak to tłumaczy?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Po co jeść surowe mięso?

Niektórzy na pytanie, po co jeść surowe mięso odpowiedzieliby mając na myśli tatar: „bo jest smaczne”. Jednak poza tatarem przygotowanym z wysokiej jakości wołowiny i sushi z dodatkiem surowych ryb wybranych gatunków, ludzie raczej nie jadają surowego mięsa zwierząt.

Inaczej jest w przypadku amerykańskiej piosenkarki Heidi Montag. 36-latka zajada się surowymi podrobami:

- Narządy zwierząt są bardzo odżywcze — powiedziała gdy zapytano ją o jedzenie surowego mięsa.

W rozmowie z magazynem „People” zdradziła jednak, że nie robi tego z powodu smaku surowego mięsa. Choć ma już jedno dziecko, od półtora roku próbuje ponownie zajść w ciążę, ale dotychczas bez rezultatu. W ten nietypowy sposób celebrytka próbuje poprawić swoją płodność.

Nie skarży się jednak na swoją nową dietę:

- Jestem chętna, by próbować nowych rzeczy. Surowe narządy zwierząt to wspaniałe źródło składników odżywczych!

Zobacz także
Jak przechowywać surowe mięso? Po upływie tego czasu musi trafić do garnka

Codziennie je surowe mięso, żeby sprawdzić, co się stanie. Czy to bezpieczne?

Kobieta chwali się jedzeniem surowego kurczaka. "Dlatego nigdy nie choruje". Lekarze załamują ręce

Kobieta chwali się jedzeniem surowego kurczaka. "Dlatego nigdy nie choruję". Lekarze załamują ręce

Czy jedzenie surowego mięsa jest zdrowe?

Niestety taka dieta może powodować zagrożenie zdrowotne. Powodem są różne choroby zwierząt hodowlanych, które po spożyciu niepoddanego obróbce cieplnej mięsa, przenoszą się na ludzi. Zjedzenie surowego mięsa może wywołać różne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, a także poważne, trudne do leczenia choroby.

Mięso najczęściej jest zainfekowane bakteriami:

  • Escherichia coli
  • Salmonella
  • Listeria
  • Campylobacter

Zjedzenie surowego zakażonego bakterią escherichia coli wywołuje na przykład zaburzenia ze strony układu pokarmowego i moczowego. Może pojawić się biegunka, ale także choroby nadnerczy lub zespół hemolityczno-mocznicowy.

W surowej wieprzowinie największym zagrożeniem dla człowieka są pasożyty, takie jak włosień czy tasiemiec uzbrojony. Włosień, to jeden z najgroźniejszych dla człowieka pasożytów. Wywołuje chorobę włośnicę, która ma bardzo ciężki przebieg i może prowadzić do śmierci. Z kolei tasiemiec uzbrojony wyniszcza organizm, powoduje anemię, biegunki, zaparcia, wychudzenie.

Źródło: msn.com, medonet.pl

Koniec z podjadaniem surowego ciasta! Surowa mąka może zawierać groźne bakterie
Adobe Stock
Newsy
Koniec z podjadaniem surowego ciasta! Surowa mąka może zawierać groźne bakterie
Surowa mąka jest tak samo groźna dla zdrowia jak surowe jajka! Nie dawajcie jej dzieciom ani nie jedzcie jej sami.

Zdarza wam się wylizywać miskę po surowym cieście? Skończcie z tym nawykiem. Możecie się przez niego nabawić wielu chorób!  Czy można jeść surowe ciasto? Wiele osób unika surowych jajek z racji na możliwość zatrucia się salmonellą . Jak się okazuje, surowa mąka jest tak samo niebezpieczna. Chociaż mało komu mąka kojarzy się z „surowym” produktem, ta niepoddana żadnej obróbce cieplnej powinna być traktowana tak samo jak surowe jaja . „Surowa mąka może być zanieczyszczona różnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi, w tym E. coli, Salmonellą i Listerią. Jedzenie nieupieczonego lub niedopieczonego ciasta na chleb, pizzę, ciasteczka czy ciasta może powodować różne poważne choroby układu pokarmowego” – brzmi oświadczenie ekspertów z FDA (U.S. Food and Drug Administration). Zatrucie surowym ciastem „Konsumenci powinni oprzeć się pokusie jedzenia surowego ciasta. Te same bakterie, które mogą powodować choroby przenoszone przez żywność mogą czaić się zarówno w niegotowanej mące, jak i w surowych jajach” – podkreślił dyrektor ds. badań i testów bezpieczeństwa żywności James E. Rogers. Dowodem na to jest wiele głośnych przypadków zatruć jak m.in. ten dotyczący ciasta marki Nestlé. Surowe, paczkowane ciasto Nestlé było zakażone bakterią E. coli w 2009 roku. Bakteria ta zaatakowała aż 77 klientów – eksperci wyszli z założenia, że do zakażenia doszło, kiedy ludzie piekący ciasteczka skubali trochę surowego ciasta. Aż 35 z nich musiało być hospitalizowanych, a 10 rozwinęło niewydolność nerek. Z początku „winowajcą” zatruć były jajka, jednak badacze doszli do wniosku, że szkody w organizmie spowodowała surowa mąka. To właśnie skłoniło markę do poddawania surowego ciasta...

Jak przechowywać surowe mięso? Po upływie tego czasu musi trafić do garnka
Adobe Stock
Newsy
Codziennie je surowe mięso, żeby sprawdzić, co się stanie. Czy to bezpieczne?
Pewien mężczyzna rozpoczął nietypowy „eksperyment”, aby sprawdzić, jak długo może przeżyć, jedząc tylko surowe mięso. Ostrzegamy - nie próbujcie powtarzać tego w swoim domu.

Pewien internetowy celebryta postanowił przejść na bardzo dziwaczną dietę, w ramach której zaczął spożywać surowe i nie poddane najmniejszej obróbce mięso. Mężczyzna założył konto na Instagramie, na którym codziennie publikuje filmy, na których widzimy, jak ze smakiem przeżuwa niegotowane piersi z kurczaka, surowe steki z antrykotu a całość popija rozbełtanymi jajkami lub mlekiem. Dziś przypada 77. dzień jego eksperymentu. Jego ostatni post ukazuje, jak je kawałek surowego mięsa mielonego: - Cegła z posiekanej krowy i mleka owczego. Mielona wołowina stała się moim ulubionym posiłkiem - przyznaje na Instagramie.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Boys Who Can Cook 😍 (@boyswhocancook) Jak wpadł na ten dziwaczny pomysł? Autor eksperymentu Raw Meat Experiment zdradził, że wcześniej po spożyciu przetworzonej żywności „zawsze czuł się jak g****”, zanim zdał sobie sprawę, że może zmienić swoją dietę. Mężczyzna był przez około 10 lat weganinem, aby sprawdzić, czy to zmieni jego podejście do jedzenia, a potem poszedł w zupełnie innym kierunku i głównie jadł steki i jajka.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Raw Meat Experiment (@rawmeatexperiment) Influencer twierdzi, że dramatyczna zmiana diety spowodowała poważne problemy w...

Czy jedzenie tatara jest bezpieczne? Niekoniecznie. Na co trzeba uważać?
Pixabay
Newsy
Czy jedzenie tatara jest bezpieczne? Niekoniecznie. Na co trzeba uważać?
Tatar to surowe mięso, więc należy być ostrożnym podczas przygotowania tego dania. Niewłaściwie przechowywane może być trucizną!

Tatar tworzony jest z surowego mięsa wołowego lub wieprzowego. Serwuje się go z surowym jajkiem i cebulką , dlatego jest to danie, które musi być przygotowane z idealnie przechowywanych składników. Surowe mięso czy jajko mogą stanowić wielkie zagrożenie dla zdrowia, warto więc na nie uważać. Czy tatar jest bezpieczny dla zdrowia? Tatar wieprzowy jest na pewno tańszy w przygotowaniu niż wołowy, ale jeden i drugi typ mięsa może być siedliskiem bakterii takich jak Listeria, Salmonella , Campylobcater czy E. coli. W surowym mięsie mogą się także znajdować pasożyty takie jak włosień kręty czy tasiemiec. Choroby te mogą być niezwykle poważne w skutkach i na stałe wpłynąć na niesprawność układu pokarmowego. Bezpieczny tatar to taki stworzony z wysokiej jakości, świeżego (!) mięsa ze sprawdzonego źródła, a także bezpiecznie przechowywany w chłodzie i spożywany wkrótce po wyjęciu z lodówki. Sięganie po gotowe tatary paczkowane nie jest dobrym pomysłem – na pewno nie są one świeże, dlatego istnieje większe ryzyko, że zawierają szkodliwe bakterie. Jakie mięso na tatar? Przygotowując tatara samodzielnie w domu należy upewnić się, że kupujecie mięso od sprawdzonego sprzedawcy. Warto wydać na nie odrobinę więcej w dobrych delikatesach czy lokalnym sklepie mięsnym niż decydować się na masowo paczkowane mięso z sieciowego supermarketu. Mięso na tatar powinno zostać zmielone już w domu, nie w sklepie – macie wtedy gwarancję, że jest to w 100 proc. czysty kawałek mięsa, który zakupiliście, bez domieszki innych (być może tańszych albo gorszej jakości rodzajów). Mięso na tatara powinno być stale przechowywane w lodówce. Czas, który spędzi poza nią to wyłącznie moment jego przygotowania oraz podania. Siekanie surowego mięsa nie powinno się odbywać na drewnianej desce do...

bakterie w mięsie
AdobeStock
Newsy
Przyrządzasz w ten sposób mięso? Uważaj. Mogą się z niego wydobywać groźne bakterie!
Choć bardzo smaczne, to nieumiejętnie przyrządzone może być śmiertelnie niebezpieczne. Dowiedz się, jak prawidłowo przygotowywać mięso!

Choć wegetarianizm i weganizm jest coraz bardziej popularny, to wciąż większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez mięsa. Można od czasu do czasu zjeść jarski obiad, ale po jakimś czasie zaczyna nam brakować białka i mamy ochotę na kotlety lub pieczeń. Sposobów przygotowywania mięsa jest bardzo dużo – wiedzieliście, że niektóre mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia? Niebezpieczne mięso Dziś to coraz rzadszy problem, ale dawniej ludzie nie mieli możliwości badania mięsa pod kątem pasożytów. Przez to łatwo zakażali się tasiemcem lub bakteriami, które wywoływały groźne choroby. W przeszłości nawet ostre zatrucie pokarmowe było bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ silna biegunka i wymioty powodują skrajne odwodnienie, a w konsekwencji śmierć. Dziś mięso jest dokładnie badane przed dopuszczeniem do sprzedaży, jednak zawsze istnieje ryzyko, że będzie skażone bakteriami lub pasożytami. Na co powinniśmy uważać?   Sushi – dzięki postępującej globalizacji nie musimy już jechać do dalekiej Japonii, by móc spróbować sushi. Dziś to danie można zjeść w japońskiej restauracji za bardzo rozsądną cenę, a nawet kupić gotowe w supermarkecie. Nie zapominajmy jednak, że sushi to po prostu surowa ryba z dodatkami. A w surowym mięsie możemy znaleźć bakterie E.Coli, które odpowiadają za zatrucie pokarmowe. Badacze wykryli w sushi także gronkowca złocistego! Tatar – uwielbiane w Polsce danie, które może być groźne dla zdrowia! Surowe mięso wołowe może zawierać nie tylko bakterie E. coli, ale nawet salmonellę! Wieprzowina – jeżeli gotujemy, smażymy lub pieczemy wieprzowinę, to jesteśmy bezpieczni. Jednak niedogotowane i lekko surowe mięso wieprzowe jest bardzo niebezpieczne i jego spożycie może nawet prowadzić do śmierci! W surowej wieprzowinie może się znaleźć...