Nóż i widelec
Adobe Stock
Newsy

Szokujący raport na temat koronawirusa. Stracili zdolność do posługiwania się widelcem i nożem!

Brytyjska agencja rządowa Ofsted opublikowała szokujący raport. Wynika z niego, że koronawirus tragicznie wpływa na rozwój i wcześniej nabyte umiejętności!

Pandemia koronawirusa zebrała ogromne żniwo. Wszelkie związane z nią obostrzenia najbardziej odbijają się na dzieciach, szczególnie tych, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z edukacją.

Nauka zdalna nigdy nie zastąpi tradycyjnej. Zamknięte szkoły to nie powód do radości, co zgodnie potwierdzają uczniowie. Bez względu na wiek żałują, że nie mogą spotkać się z przyjaciółmi, usiąść z nimi w jednej ławce, powygłupiać się na przerwie i pokopać w piłkę.

Na pomysł nauczania zdalnego od początku narzekali też rodzice. Swoje niezadowolenie argumentowali przede wszystkim faktem ograniczonego dostępu do urządzeń elektrycznych oraz internetu. Problematyczna okazała się również konieczność zawieszenia swoich służbowych obowiązków na rzecz opieki nad małym dzieckiem.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Raport Ofsted

Brytyjska agencja rządowa Ofsted, na co dzień zajmująca się edukacją, udowodniła jednak, że wymieniane zarówno przez dzieci, jak i rodziców minusy tej sytuacji to zaledwie wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości problemów jest o wiele więcej. Najbardziej przerażające okazuje się… zjawisko cofania w rozwoju.

W opublikowanym raporcie zostały zawarte druzgocące informacje. Badanie dowiodło, że przez zdalne nauczanie dzieci nie tylko zapomniały jak właściwie mówić, liczyć i pisać. Straciły również nabyte wcześniej umiejętności niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie. Zapomniały chociażby, jak korzystać z noża i widelca!

Obiad bez sztućców?

Żeby było jasne, nie mówimy tutaj o jakimś skomplikowanym odróżnianiu noża do ryby od noża do mięsa. Tę sztukę opanowują nieliczni, a rzadko stosowana rzeczywiście może wypaść nam z głowy. W tym przypadku sprawa dotyczy jednak umiejętności posługiwania się zwykłymi sztućcami, bez których przecież nie sposób zjeść jakikolwiek obiad!

W istocie można odżywiać się przez słomkę, na przykład koktajlami. Jakby się uprzeć w ten sposób można by było nawet wypić zblendowaną zupę. Jednak litości! Co zrobi twoja pociecha, kiedy na obiad zaserwujesz kotleta z ziemniakami i surówką! W takiej sytuacji należy ci się kolejny urlop wychowawczy, bo bez tej umiejętności ani rusz!

Jest też dobra informacja! Odtąd z powodzeniem możesz gotować w domu kuchnię indyjską. Charakterystyczne dla tego regionu potrawy zjesz bowiem bez użycia sztućców!

Źródło: o2.pl

Czy dzieci pójdą do szkoły po Wigilii, Boże Narodzenie
Pexels/Nicole Michalou
Newsy
Czy dzieci wrócą do szkoły? Zaskakująca wypowiedź doradcy premiera tuż przed Wigilią
Szkolnictwo przeżywa podczas pandemii prawdziwy wywrót rzeczywistości. Niekoniecznie jest on dobry. Narzekają nauczyciele, narzekają rodzice. Jak będzie wyglądać sytuacja dzieci po świętach?

Pandemia trwa w najlepsze, z czym trudno dyskutować i nad czym niełatwo przejść do porządku dziennego. COVID-19 wywraca życie do góry nogami  Pandemia udowodniła, że życie człowieka można zmienić w kilka chwil. Właściwie z dnia na dzień trzeba było przejść do zmiany starych nawyków. Od marca nosimy bowiem maseczki, używamy rękawiczek ochronnych i zachowujemy dystans w miejscach publicznych. Zamknięte kina i teatry przeżywają ogromny, ekonomiczny kryzys. Na brak dodatkowych zarobków skarżą się artyści i branża turystyczna. Kolejne obostrzenia, które będą obowiązywały od 28 grudnia do 17 stycznia również nie napawają optymizmem. W tym okresie możliwe będą jedynie podróże służbowe, z których korzystać mogą jedynie medycy i personel wojskowy. Pozostaną zamknięte restauracje, z możliwością odbioru jedzenia na wynos. Nie będzie można korzystać z ośrodków sportowych, w tym basenów i siłowni. Czy dzieci wrócą do szkół? Przedłużający się w nieskończoność stan, w którym dzieci zamiast chodzić do szkoły, siedzą w domu - dają się we znaki wszystkim. Nauczanie online nie zawsze zdaje egzamin, a dzieciom w domowych warunkach trudniej jest skupić się na nauce i wykonywać nawet najprostsze zadania. Cierpią także ich stosunki towarzyskie. Nic bowiem nie zastąpi długich godzin spędzonych na szkolnych korytarzach. Tylko dzięki takiemu porządkowi spraw, dziecko ma okazję się socjalizować, nawiązywać pierwsze przyjaźnie oraz trenować własne umiejętności interpersonalne. Za pójściem dzieci do szkoły przemawia też sposób, w jaki młodzież przechodzi COVID-19. Dzieci chorują w sposób łagodny, niezagrażający życiu. Jak wynika ze słów prof. Andrzeja Horbana, rząd ma na uwadze raczej ochronę nauczycieli i...

W tej szkole dzieci mają milczeć podczas obiadu. Rodzice są oburzeni
AdobeStock
Newsy
W tej szkole dzieci mają milczeć podczas obiadu. Rodzice są oburzeni
W związku z szalejącą pandemią koronawirusa, dyrektor jednej ze szkół podstawowych we Włoszech, podjęła decyzję, która wprowadziła w osłupienie rodziców. Skąd nakaz milczenia podczas posiłków?

Koronawirus nadal nie odpuszcza. Za wzrostem liczby zakażeń wzrasta także liczba zgonów. Jak podaje dziennik „Il Giornale", w szkole w miejscowości Castano Primo koło Mediolanu, wprowadzono nowe, kontrowersyjne zasady mające na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. Dyrektor szkoły podstawowej w Lombardii na północy Włoch wydała nakaz, w którym mowa jest o zakazie rozmawiania podczas spożywania posiłków. Rodzice nie ukrywają oburzenia z powodu nowych zasad. Tym bardziej, że nie zostały one zaproponowane przez ekspertów doradzających rządowi w sprawie restrykcji i reguł walki z pandemią. Dzieci nie mogą rozmawiać podczas obiadu Dyrektorka jednej ze szkół podstawowych we Włoszech zachęciła rodziców, aby przekonali swoje pociechy, żeby nie rozmawiały ze sobą podczas spożywania obiadu w szkolnej stołówce. Jej zdaniem, może to zmniejszyć liczbę zakażeń koronawirusem: - W tej szczególnej sytuacji, gdy mamy do czynienia z kryzysem sanitarnym, z uwagi na to, że obiad jest najbardziej delikatnym momentem, apeluje się do rodziców o wsparcie szkoły w tym, by stołówka stała się możliwie najbardziej bezpiecznym miejscem i aby przekonali dzieci, by ograniczyły czy wręcz powstrzymywały się od rozmowy - dyrektorka szkoły napisała w oficjalnym liście do rodziców. Rodzice oburzeni inicjatywą dyrektorki szkoły Rodzice nie kryli swojego oburzenia z powodu nowych zasad. Ich zdaniem szkolna stołówka to jedyne miejsce, w którym dzieci mogą zdjąć maseczki, zjeść wspólny posiłek i ze sobą porozmawiać. Co ciekawe, dyrekcję poparł burmistrz miasteczka. To nie jedyne włoskie miasto, w którym ustanowiono zakaz rozmawiania podczas jedzenia w szkole. W ślad szkoły z Lombardii poszły też inne placówki oświatowe w tym kraju. Co sądzicie o...

nauka zdalna
Pixabay
Newsy
Takiej pomocy nikt się nie spodziewał! Świetna wiadomość dla rodziców dzieci, które uczą się zdalnie!
Dobra wiadomość! Ta decyzja białostockich urzędników zdecydowanie pomoże najbardziej potrzebującym dzieciom.

Konsekwencje pandemii koronawirusa nikogo nie oszczędzają. Wiele branż bankrutuje, a ludzie tracą środki do życia. Bardzo poszkodowane są osoby, które jeszcze przed pandemią znajdowały się w trudnej sytuacji finansowej. Na szczęście zdecydowano się wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny w tym trudnym czasie. Dramaty całych rodzin W związku z pandemią szkoły zostały zamknięte i dzieci uczą się w domach. To rozwiązanie rodzi wiele trudności, szczególnie dla rodziców, którzy nie mogą zostać z dziećmi w domu ani zabrać ich do pracy. Ale to nie jedyny problem! Bardzo wiele ubogich dzieci oraz ich rodzin korzystało z bezpłatnych obiadów wydawanych w szkolnych stołówkach. W momencie, gdy szkoły zostały zamknięte, te rodziny zostały pozbawione pomocy. Dla niektórych z tych dzieci obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia! Pomoc od MOPR-u Na szczęście nie zapomniano o najbardziej potrzebujących rodzinach i nadal mogą one liczyć na pomoc. Pomoc społeczna w Białymstoku poinformowała, że będzie pomagać dzieciom, które z powodu pandemii nie chodzą do szkoły i znajdują się w trudnej sytuacji. Wystarczy zadzwonić do MOPR-u, który rodzinom znajdującym się w potrzebie przydziela zasiłek na żywność lub kupienie posiłku.   Na razie akcja jest prowadzona tylko w Białymstoku, ale niewykluczone, że zostanie rozszerzona na inne miasta. Jeżeli macie informacje o tym, że w waszej miejscowości opieka społeczna organizuje pomoc dla dzieci z ubogich rodzin – napiszcie do nas!   Źródło: mopr.bialystok.pl

Mikstura na sztućce bez zacieków.
Newsy
Macie dość zacieków na sztućcach? Włóżcie je do tej mikstury, a będą idealnie lśniące
Wykorzystajcie nasz unikalny pomysł na wyczyszczenie sztućców z zacieków za pomocą tej mikstury, a będą pięknie błyszczały.

Zastawa i efektowne nakrycie stołu jest równie ważne co potrawy, które przygotowujecie. Dobra dekoracja stołu potrafi skutecznie nadrobić niedociągnięcia, ale też zepsuć kulinarne doświadczenie. Jeśli wasze sztućce wyglądają nieestetycznie i mają zacieki, wykorzystajcie nasz sposób na pozbycie się ich. Lśniące sztućce Wyczyszczone i lśniące sztućce to podstawa każdej dobrej zastawy stołowej. Niestety, zapomniane sztućce szybko tracą swój blask. Jeśli myjecie swoje sztućce w zmywarce, pewnie znacie dobrze problem niechcianych zacieków. Mamy sposoby na pozbycie się tych najbardziej opornych. Sposób na zacieki Najszybszym sposobem na pozbycie się zacieków ze sztućców jest zastosowanie miękkiej ściereczki z flaneli lub mikrofibry, do ich przetarcia. Czasami jednak zacieki są szczególnie uciążliwe i wtedy trzeba skorzystać z mocniejszej pomocy.  Mikstura do czyszczenia sztućców Przygotujcie: Wodę Ocet Duży garnek Oliwę z oliwek Przygotujcie w garnku miksturę złożoną z octu i wody. Właściwie proporcje octu do wody powinny wynosić 1 litr wody na 10 łyżek octu. Włóżcie sztućce do takiej mikstury i gotujcie je przez kilkanaście minut. Wyciągnijcie sztućce i wytrzyjcie je do sucha.  Jeśli chcecie, aby sztućce pięknie się błyszczały, do polerowania użyjcie oliwy z oliwek. Dodajcie jej dosłownie kropelkę.  Zbyt duża ilość zostawi tłusty ślad na sztućcach, a tego chcemy uniknąć. Inne metody na efektowne sztućce Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Stosujcie się do tych rad na co dzień, a ograniczycie problemy z zaciekami na sztućcach.  Pamiętajcie o odpowiednim przechowywaniu – korzystajcie z wkładów do szuflad i obchodźcie się z nimi tak, żeby się wzajemnie nie rysowały...