Szokujące odkrycie w bananach z popularnej sieci. Jadowity pająk to przy tym nic
Pixabay
Newsy

Szokujące odkrycie w bananach z popularnej sieci sklepów. Jadowity pająk to przy tym nic

Pisaliśmy, że w jednym z polskich supermarketów odkryto ostatnio jadowitego pająka, który ukrywał się w bananach. To nic przy tym, co odkryto teraz...

Donosiliśmy ostatnio o jadowitym pająku odkrytym w jednym z polskich sklepów. To nic przy tym, co odkryto w bananach w sklepach sieci Carrefour.

Jak poinformowali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, w kilku supermarketach Carrefour znaleziono 160 kilogramów kokainy ukrytej w paczkach z bananami. Chodzi o lokale znajdujące się na terenie województw mazowieckiego i śląskiego. Informacje tę potwierdziło biuro prasowe Carrefoura.

Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - przekazało biuro prasowe Carrefoura.

Wartość narkotyków wyceniono na 30 milionów złotych. Szokujące informacje potwierdzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane - poinformowali na Twitterze.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Skąd się wzięła kokaina w bananach?

Póki co, nie wiadomo, jak kokaina trafiła do bananów i kto jest odpowiedzialny za przemyt. Sprawę bada policja. W rozmowie z redakcją portalu Money.pl, asp. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że akcje antynarkotykowe mają charakter operacyjny i dlatego na chwilę obecną nic więcej nie może zdradzić.

To nie pierwszy taki przypadek

To nie pierwszy raz, kiedy do Polski trafiają narkotyki ukryte w owocach. Takie przypadki zdarzały się już kilkukrotnie. W 2018 roku w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim i w kilku sklepach w woj. łódzkim oraz dolnośląskim, odkryto w owocach 30 kg kokainy z Ekwadoru, zaś w 2020 roku w markecie w Ostrowie Wielkopolskim, odkryto 19 kg kokainy o wartości 5 mln złotych.

Zobacz także
 Obrzydliwości w automacie w jednym z lublińskich sklepów! Zamiast kawy czy batoników sprzedają...

Obrzydliwości w automacie w jednym z lubelskich sklepów! Zamiast kawy czy batoników sprzedają...

Orlen odbiera niedzielnych klientów lokalnym sklepikom? Handlarz składa zażalenie do prezydenta

Orlen odbiera niedzielnych klientów lokalnym sklepikom? Handlarz składa zażalenie do prezydenta

 

Źródło: polsatnews.pl, wiadomościgazeta.pl

Czytaj też: 

co oznaczają naklejki na bananach
Adobe Stock
Newsy
Wstrząsające znalezisko w sklepach znanej sieci na Pomorzu. Odkryto to w bananach
W kilku sklepach znanej sieci spożywczej na Pomorzu, dokonano szokującego odkrycia. Sprawą zajęła się już policja.

W co najmniej siedmiu sklepach popularnej sieci spożywczej w województwie pomorskim dokonano wstrząsającego odkrycia. W bananach były ukryte paczki z białym proszkiem, który okazał się kokainą. Narkotyki zostały znalezione podczas rozładunku. Pracownicy natychmiast zgłosili sprawę na policję. Kokaina w popularnym sklepie Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Maciej Stęplewski, na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz technicy kryminalistyki. Tuż po dokonaniu szokującego odkrycia, zabezpieczyli ślady w dwóch sklepach w Gdańsku i jednym w Starogardzie Gdańskim: - W poniedziałek rano policjanci zostali wezwani do sklepów na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego, w których pracownicy podczas rozładunku bananów znaleźli paczki z białym proszkiem. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji - dodał Stęplewski. Póki co, nie wiadomo, skąd importowano banany, ani w jakiej konkretnie sieci dokonano odkrycia. Policjanci szczegółowo wypytali pracowników sklepów w celu ustalenia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Szczegóły sprawy pozostają jednak na razie tajne. To nie pierwszy taki przypadek Jak się okazuje, takich przypadków było już w przeszłości więcej. W 2020 roku 19 kg kokainy ukrytej w bananach, znaleziono w Biedronce w Ostrowie Wielkopolskim.  W 2018 roku w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim i w kilku sklepach w woj. łódzkim oraz dolnośląskim, odkryto w owocach 30 kg kokainy z Ekwadoru. Kokainę znaleziono też w ubiegłym roku w Carrefourze. Jak poinformowali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, w kilku supermarketach tej sieci...

Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja
AdobeStock
Newsy
Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja
W jednym ze sklepów spożywczych w Jaworznie dokonano wstrząsającego odkrycia. Przeczytajcie, co znaleziono w zwykłych z pozoru bananach.

Do jednego ze sklepów spożywczych w Jaworznie dostarczono ostatnio banany. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w owocach tych ukryto kilka pakunków z kokainą. W sumie zarekwirowano aż 8 kilogramów tego narkotyku. Sprawę bada obecnie Centralne Biuro Śledcze. Kokaina w sklepowych bananach Owoce zostały dostarczone do sklepu spożywczego w Jaworznie w dzielnicy Ciężkowice (województwo śląskie). Banany od razu wzbudziły niepokój wśród obsługi, ponieważ zawierały dziwny pakunek. Z czasem pracownicy sklepu odkryli siedem kolejnych paczek. Sprawa została natychmiast zgłoszona do Centralnego Biura Śledczego Policji, która przekazała paczki do dalszych badań: - Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili działania na terenie województwa śląskiego, lecz z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy informacji, co do przedmiotu i zakresu wykonywanych czynności - przekazała portalowi jaw.pl, podinsp. Iwona Jurkiewicz, Rzeczniczka Prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚ). W bananach łącznie miało się znajdować około ośmiu kilogramów kokainy. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez rzecznika prasowego Komendanta CBŚP. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, postanowiono też nie udzielać dodatkowych informacji w tej sprawie: - Śledczy muszą ustalić pochodzenie tych paczek oraz ustalić do kogo zagubione paczki miały dotrzeć - donosi lokalny serwis. Jak często szmugluje się narkotyki w bananach? W czerwcu donosiliśmy o niemal identycznym przypadku, który miał miejsce w kilku supermarketach Carrefour, w których znaleziono 160 kilogramów kokainy ukrytej w paczkach z bananami. Były to placówki znajdujące się na terenie województw mazowieckiego i śląskiego. Informacje tę potwierdziło biuro...

Policja przejęła transport pomarańczy. Na jednej z palet dokonano szokującego odkrycia
Adobe Stock
Newsy
Policja przejęła transport pomarańczy. Na jednej z palet dokonano szokującego odkrycia
Wielkopolska policja dokonała ostatnio wstrząsającego odkrycia. Na jednej z palet, zamiast pomarańczy, znajdował się nielegalny towar.

9 kwietnia na obwodnicy Leszna, policjanci zatrzymali samochód dostawczy przewożący pomarańcze z Hiszpanii. Podczas kontroli natrafili na kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. W hermetycznie zamykanych workach znajdowała się marihuana. Co grozi teraz tym, którzy ją przewozili? Policja przechwyciła narkotyki ukryte w owocach Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lesznie, dokonali szokującego odkrycia. Dwóch mężczyzn przewoziło samochodem dostawczym pomarańcze z Hiszpanii, w których były ukryte narkotyki: - Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Jednak w wielu skrzynkach pod owocami, w hermetycznych workach ukryta była marihuana – czytamy na portalu policja.pl. Wartość narkotyków to ponad milion złotych Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli 36 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona złotych: - Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat, mieszkańcy województwa śląskiego, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy - donosi portal policja.pl. Właśnie ruszyło śledztwo. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie. To nie jedyny przemyt narkotyków w owocach w ostatnim czasie Jak donosi portal interia.pl, w okolicach Bełchatowa w woj. łódzkim, policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski: - Jak się okazało, narkotyk został ukryty na naczepie samochodu ciężarowego wśród...

Fabryka zamówiła kawę do produkcji kapsułek do ekspresu. Dostała pół tony narkotyków
AdobeStock
Newsy
Fabryka zamówiła kawę do produkcji kapsułek do ekspresu. Dostała pół tony narkotyków
Dostawa z niespodzianką? Pracownicy fabryki Nespresso mocno się zdziwili, gdy zajrzeli do worków z kawą.

Pomyłki zdarzają się każdemu. Ale żeby zamiast pół tony zamówionej kawy wysłać do fabryki taką samą ilość narkotyków? Ta historia wydarzyła się naprawdę, w fabryce Nespresso we Fryburgu w Szwajcarii. Poznajcie szczegóły.  Dostali narkotyki zamiast kawy Jak każdego dnia, pracownicy Nestle zatrudnieni w fabryce Nespresso we Fryburgu, rozładowywali codzienną dostawę. Można sobie wyobrazić ich zdziwienie gdy odkryli, że w zamówionych workach zamiast kawy znajduje się biały proszek nieznanego pochodzenia. Natychmiast wezwano policję na miejsce, by zbadała niepokojącą zawartość dostawy.  Zabezpieczono cały teren wokół fabryki, a do pracy wraz z policjantami zabrali się celnicy. Orzekli, że w workach zamiast kawy znajduje się kokaina. I to w ogromnych ilościach - dostawa opiewająca na aż pół tony (pięć pełnych kontenerów) w całości składała się z narkotyków. Ich wartość jest wyceniana na 50 mln franków szwajcarskich, czyli blisko 226 mln złotych! Wstępne dochodzenie szwajcarskiej policji wykazało, że narkotykowa dostawa pochodzi z Brazylii, a skonfiskowana kokaina jest czysta w ponad 80%. Policja dodaje, że wszystko wskazuje na to, iż narkotyki, które znalazły się w fabryce Nespresso, były przeznaczone na rynek europejski.    👮💰Lundi soir dernier, la Police a saisi plus de 500 kilos de cocaïne dans une usine à Romont. La valeur de la... Opublikowany przez Police cantonale Fribourg - Kantonspolizei Freiburg   Czwartek, 5 maja 2022 Nespresso wyjaśnia aferę z dostawą narkotyków Jeśli często korzystacie z kapsułek do ekspresu od Nespresso, uspokajamy - nie ma powodów do niepokoju. Rzecznik firmy Nestle wyjaśnił w oświadczeniu, że kawa w fabryce nie została skażona narkotykami i tym samym produkty...