Napój detoksykujący organizm
Pixabay/Tomáš Dohnal
Newsy

Szklanka tego napoju działa jak cudowny detoks dla całego organizmu

Oczyszczanie organizmu z toksyn powinno wejść na stałe do naszych codziennych nawyków. Dzięki naturalnym metodom możemy pomóc funkcjonować własnemu zdrowiu przez długie lata. Zainteresowani?
Aleksandra Jaworska
grudzień 14, 2020

Detoksykacja organizmu zyskuje coraz więcej fanów. Należy jedynie pamiętać, aby stosować ją rozsądnie, czyli nie za często. Oczyszczenie ciała raz na jakiś czas w zupełności wystarczy. Obiecujemy, poczujecie ulgę niemalże błyskawicznie!

Magda Gessler odpowiada na pytania

Prosta i skuteczna metoda

Detoks organizmu, którego podstawą są głównie płyny, to jedna z najprostszych i najbardziej skutecznych metod oczyszczania organizmu z toksyn i dostarczania mu cennych składników odżywczych. Ponadto picie napojów to sposób na szybką utratę wagi przed sylwestrem.

Oczyszczanie ma zbawienny wpływ na system pokarmowy, który odpoczywa, nie musząc trawić pokarmów stałych. Napoje gorące nadają się do tego wręcz idealnie! Jeśli chcecie odgruzować swój organizm i przygotować go na nadchodzące, ciężkostrawne święta, nic prostszego. Sięgnijcie po nasz przepis!

Najważniejszy organ

Wątroba to niezwykle cenny organ, który bierze udział w całościowej detoksykacji organizmu. Zatem warto pić napoje oczyszczające, soki owocowe i warzywne, aby pomóc jej sprawnie funkcjonować. Napoje detoksykujące warto włączyć do codziennego menu nie tylko dla zdrowia, ale i zgrabnej sylwetki.

Jeszcze mocniejsze działania od zimnych soków mają napoje podawane na gorąco. Najlepszym przykładem może być zielona herbata, której właściwości są w zasadzie niezliczone. Możemy ją pić od rana do wieczora pamiętając, że parzona długo podziała pobudzająco i doda nam energii na dalszą cześć dnia.

Zalety mięty

Główną zaletą mięty jest jej zbawienny wpływ na podrażnienia układu pokarmowego. Działa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Odczuwalnie zmniejsza ból i pomaga w trudnych sytuacjach trawiennych, takich jak wzdęcia czy zaparcia. Podawana z herbatą smakuje wyśmienicie!

Odrobina ostrości

Gorące napary we właściwy sobie sposób łączą się ze smakiem ostrym.  Pieprz cayenne to gładki proszek o barwie wahającej się od żywo czerwonej po brązowo-czerwoną, w zależności od faktycznego składu. Zapach jest dość subtelny, niezdradzający ostrości. Możecie dodać odrobinę do ulubionej herbaty.

Pieprz cayenne jest bogaty pod względem odżywczym, choć oczywiście tylko wtedy, kiedy konsumujemy go w odpowiednich proporcjach. Pieprz ten zawiera białko, tłuszcze, węglowodany, błonnik, cukry, witaminy - witamina A, witaminy z grupy B (witamina B1, B2, B3, B6 i B9), witamina C, E i K oraz minerały.

Składniki herbaty detoksykującej:

  • zielona herbata

  • cynamon

  • płynny miód

  • sok z cytryny

  • pieprz cayenne

  • liście mięty

Ta cytrusowa zielona herbata za sprawą dodatku liści mięty zadziała na wasz układ trawienny zbawiennie. Poza tym ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Napój ten ma niezwykle orzeźwiający smak! Mięta to powszechnie znane zioło, najwyższy czas się z nim zapoznać. Spróbujecie?

Komentarze