Szalony eksperyment Janusza Korwina-Mikke. Będzie jadł tylko to przez miesiąc
januszkorwinmikke/Instagram
Newsy

Szalony eksperyment Janusza Korwina-Mikke. Będzie jadł tylko to przez miesiąc

Polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke rozpoczyna kontrowersyjny eksperyment, który na bieżąco relacjonuje w internecie. Ciekawi efektów?

Januszowi Korwin-Mikke nie można odmówić fantazji. Jeden z liderów Konfederacji znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i poglądów, z którymi się szczególnie nie kryje. Czasami wywołuje tym tylko lekkie poruszenie, a czasami musi się liczyć z konsekwencjami.

W kwietniu tego roku Korwin-Mikke został ukarany dwukrotnie naganą przez Komisję Etyki Poselskiej za obraźliwą wypowiedź na Twitterze na temat osób homoseksualnych. Z kolei w 2014 roku Janusz Korwin Mikke został ukarany przez Parlament Europejski za nazwanie młodych i bezrobotnych Europejczyków „Murzynami Europy”. Rok później PE znów analizował jego wypowiedzi po tym, jak Korwin-Mikke podczas swojego wystąpienia powiedział, że kara śmierci powinna zostać przywrócona, a Unia Europejska zniszczona.

Magda Gessler odpowiada na pytania

„Kuracja fastfoodowa”

Kilka dni temu Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu na Twitterze oświadczył, że rozpoczyna eksperyment z fast foodami. Być może sprawa przeszłaby bez echa gdyby nie to, że wczoraj biuro prasowe Konfederacji zapowiedziało konferencję prasową Janusza Korwin-Mikkego. Polityk pojawił się na Placu Konstytucji w Warszawie z kubełkiem z KFC w ręku i w towarzystwie młodych członków Konfederacji, którzy również zajadali się kurczakami.

Zobacz także
Ile gwiazdy wydają na jedzenie? Niektóre kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Ile gwiazdy wydają na jedzenie? Niektóre kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Orlen odbiera niedzielnych klientów lokalnym sklepikom? Handlarz składa zażalenie do prezydenta

Orlen odbiera niedzielnych klientów lokalnym sklepikom? Handlarz składa zażalenie do prezydenta

Swoje wystąpienie Korwin-Mikke rozpoczął słowami:

Pewien lekarz z kliniki w Londynie przez miesiąc jadł fast foody i stwierdził, że jest to zabójcze. Przytył o 6,5 kilograma, przybyło mu dziesięć lat i w ogóle to ledwo żyje… On jadł 80 procent fast foodów. Ja postanowiłem przez miesiąc jeść 100 procent fast foodów i pokazać, że nie umrę. Pójdę też do urzędu stanu cywilnego sprawdzić, czy nie przybyło mi 10 lat.

A czy polityk martwi się o swoje zdrowie? Niekoniecznie:

Przypominam, że lat temu sto, Amerykanie jedli 30 razy mniej fast foodów, a dziś żyją o 30 lat dłużej.

Jak przebiega eksperyment Janusza Korwin-Mikke? 

Korwin-Mikke nie rzuca słów na wiatr i już rozpoczął relację z eksperymentu z fast foodami w mediach społecznościowych. Swoimi "zmaganiami" dzieli się z obserwującymi na bieżąco i co najmniej raz dziennie udostępnia zdjęcie lub film z jedzenia kolejnego niezdrowego posiłku. Eksperyment polityk rozpoczął go od udostępnienia filmu, na którym wchodzi na wagę. Pokazała ponad 105 kg, ale nie to przykuło największą uwagę odbiorców – większość osób o wiele bardziej zainteresowała się stopami polityka, które zdaniem części komentujących są wyjątkowo zaniedbane.

Wczoraj Korwin-Mikke udostępnił zdjęcie ze śniadania, na które zjadł nuggetsy z sosem, a na lunch skorzystał z usługi McDrive w McDonald’s. Myślicie, że taka dieta mu posłuży?

Czytaj także:

Efekty fast-foodowej diety Janusza Korwin-Mikkego szokują. Lepiej niech nie patrzą na to dzieci
Flickr
Newsy
Efekty fast-foodowej diety Janusza Korwin-Mikkego szokują. Lepiej niech nie patrzą na to dzieci
Janusz Korwin-Mikke schudł. I za to należą mu się szczere gratulacje. Godny pochwały nie jest za to sposób, w jaki poseł Konfederacji zbił na wadze kilka kilogramów..

Janusz Korwin-Mikke nie przestaje szokować opinii publicznej swoim eksperymentem. Polityk Konfederacji droczy się ze zwolennikami zdrowego odżywiania i dietetykami i na własnej skórze testuje wpływ niezdrowej żywności na swój organizm. Ile schudł Janusz Korwin-Mikke jedząc same fast-foody? 78-latek tak opisał swoje doświadczenia z jedzeniem fast-foodów dzień w dzień: – Jedzenie „zdrowej żywności” jest nudne: te kiełki... Ale „niezdrowej” też: rano: mrożona pizza, lunch: nóżki kurczaka , obiad: burger , kolacja: paluszki rybne . Nowy napój: bezbarwna „oranżada”. A inni jedzą. Ciężkie jest życie prawdziwego uczonego testującego hipotezy na sobie – przyznał Korwin-Mikke na Instagramie         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Janusz Korwin-Mikke (@januszkorwinmikke) Czy to oznacza, że eksperyment zakończył się niepowodzeniem? Jeśli wierzyć słowom wiekowego polityka – nic z tych rzeczy. Poseł zamieścił w sieci stosowne zdjęcie na dowód tego, że jedząc same fast-foody zdołał schudnąć 3,5 kg. Będę o 8.20 w TVPiS INFO zapomniałem, że ltym razem tło rano... Nudzi mi się to "niezdrowe' żarcie. Na razie schudłem 3,5 kg pic.twitter.com/pGuUQGxyLY — Janusz Korwin-Mikke (@JkmMikke) June 7, 2021 Nietypowa dieta Janusza Korwin-Mikkego ma potrwać okrągły miesiąc. W tym czasie polityk zamierza sprawdzić, czy takie odżywianie wpłynie znacząco na jego zdrowie i przyspieszy starzenie się jego organizmu. Dlaczego Korwin-Mikke przerzucił się na fast-foodową...

Janusz Korwin-Mikke przeszedł na dietę fast-foodową. Polityk „pochwalił się” swoją wagą
ONS.pl
Newsy
Janusz Korwin-Mikke przeszedł na dietę fast-foodową. Polityk „pochwalił się” swoją wagą
Kontrowersyjność to chyba drugie imię Janusza Korwin-Mikkego. Poseł Konfederacji za nic ma sobie konwenanse i raz po raz szokuje opinię publiczną. Tym razem na gruncie kuchni i diety.

Tym razem obyło się bez niecodziennych rozważań na temat Adolfa Hitlera, inteligencji kobiet, komunizmu czy faszyzmu. 78-letni nestor polskiej sceny politycznej tym razem śmiało wszedł na grunt kulinariów i dietetyki. Czym zaskoczył Janusz Korwin-Mikke tym razem? Pięciokrotny kandydat na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polski nie zawiódł i znów wprawił w osłupienie całą rzeszę dietetyków i specjalistów żywienia. Zaczęło się od instagramowego występu na krótkim filmiku. Słynny polityk w muszce stanął w nim na wadze, po czym kamera zrobiła szybki najazd na licznik z wagą. Zobaczcie zresztą sami…         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Janusz Korwin-Mikke (@januszkorwinmikke) 105,7 kg – taka waga robi wrażanie nawet w przypadku dość postawnego i rosłego mężczyzny, jakim jest Korwin-Mikke. Sędziwy polityk nic sobie jednak nie robi ze swojego widocznego gołym okiem brzuszka: – Rozpocząłem kurację fast foodami. Na początek mrożona pizza. I zważyłem się: 105,7 kg – napisał 78-latek zamieszczając filmik w Instagramie. Kolejna odsłona fast-foodowej diety Janusza Korwin-Mikkego Nie minęła jeszcze pełna doba, a poseł Konfederacji zamieścił na swoim profilu w serwisie społecznościowym kolejny wpis. Tym razem zapozował z efektownym hamburgerem , co ciekawe – bez bułki.         Wyświetl ten post na Instagramie.                ...

Kłopoty z wagą ministra edukacji. Przemysław Czarnek obiecał, że schudnie. Sprawdźcie efekty
Facebook
Newsy
Kłopoty z wagą ministra edukacji. Przemysław Czarnek obiecał, że schudnie. Sprawdźcie efekty
W ten sposób miał motywować uczniów do walki z otyłością. Jak mu poszło?

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przed kilkoma miesiącami rozpoczął krucjatę przeciwko otyłości wśród polskich dzieci. Polityk swoją twarzą firmuje akcję „WF z AWF”. W swoich założeniach ta inicjatywa ma zwiększyć aktywność fizyczną najmłodszych Polaków. Czym zaszokował minister edukacji Przemysław Czarnek? Minister Czarnek nie poprzestał jednak tylko na działaniu. Akcji towarzyszyły różne apele i komentarze czynione przez członka Prawa i Sprawiedliwości w mediach. W jednej z wypowiedzi minister „przejechał się” po dziewczynkach o okrąglejszych kształtach: – Robimy program wsparcia dla dzieci, żeby walczyć z otyłością – opowiadał jeszcze zimą Czarnek. Po czym dodał, że akcja skierowana ma być właśnie w stronę dziewczynek:  – Tu jest większy problem. Co prawda wypowiedź ministra miała rzekomo dotyczyć mniejszej ilości zajęć ruchowych dla dziewczynek w stosunku do chłopców, ale po takich słowach minister nie musiał długo czekać na kontrę ze strony mediów. W końcu sam nie mógł pochwalić się przesadnie atletyczną sylwetką. „Przyciśnięty” przez prasę minister obiecał, że zrzuci w czasie Wielkiego Postu 5 kg. Ostatecznie według jego słów udało mu się zbić wagę nawet o 7,5 kg. Trzeba przyznać, że nie jest to zły wynik. Sęk w tym, że polityka PiS dopadł nieszczęsny efekt jo-jo. W wywiadzie dla jednego z dzienników Przemysław Czarnek wyjawił, że waga skoczyła mu znów o 3 kg. Szans na odwrócenie złej passy minister upatruje we wzmożonym wysiłku fizycznym. Latem polityk ma ciężko pracować w ogrodzie i wybierać się regularnie na rowerowe przejażdżki. Czy minister Czarnek w końcu schudnie na dobre? Eksperci i dietetycy, którzy przypatrywali się posturze Czarnka doszli do...

Część emerytów ledwo ma na chleb, a Joanna Senyszyn pobiera aż 2 emerytury. Kwota rzuca na kolana
ONS.pl
Newsy
Część emerytów ledwo ma na chleb, a Joanna Senyszyn pobiera aż 2 emerytury. Kwota rzuca na kolana
Emerytura emeryturze nie równa. Nie ma co do tego wątpliwości, kiedy porówna się najniższe świadczenie tego rodzaju z tym, co otrzymuje co miesiąc na konto posłanka SLD Joanna Senyszyn.

Dola emeryta w Polsce jest często nie do pozazdroszczenia. Lekarstwa, czynsz, żywność, opłaty – jeśli odejmiemy wszystkie te koszty od minimalnej emerytury wynoszącej ledwo ponad 1000 zł netto, będziemy mieli jasny obraz finansowej nędzy wielkiej części starszych Polaków. Dlaczego większość emerytów narzeka na wysokość emerytury? Trzeba powiedzieć oczywiście, że emeryci mogą w ostatnim czasie liczyć na dodatkowe świadczenia, takie jak choćby 13. i 14. emerytura, która w istocie jest po prostu podwyżką emerytury. Innym finansowym zastrzykiem są dodatkowe socjalne programy wsparcia, takie jak tzw. 400 plus. Z drugiej jednak strony lwią część świadczeń „zżerają” podwyżki między innymi żywności, która drożeje w wyniku inflacji . Złość seniorów staje się jeszcze bardziej zrozumiała, kiedy do wiadomości publicznej trafiają informacje o tym, ile zarabiają politycy. Także i ci emerytowani. W ostatnim czasie do wiadomości publicznej przedostała się informacja o uposażeniu Joanny Senyszyn, obecnej posłanki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kwota, którą co miesiąc dostaje na konto 72-letnia polityk, robi wrażenie. Jak wysoką emeryturę dostaje Joanna Senyszyn? Przede wszystkim ma to związek z tym, że była europosłanka dostaje świadczenie z dwóch źródeł. Po pierwsze, od dwóch lat jest to niemała emerytura wypłacana przez ZUS – Senyszyn to profesor nauk ekonomicznych i wieloletnia wykładowczyni na wyższych uczelniach. Po drugie olbrzymi zastrzyk gotówki spływa do Senyszyn z Parlamentu Europejskiego. Dlaczego? Takie świadczenie przysługuje wszystkim byłym europarlamentarzystom. Senyszyn była deputowaną do unijnego organu w latach 2009-2014. Podsumujmy więc kwoty, na które może liczyć charyzmatyczna posłanka lewicy: Emerytura z...