Straciła węch przez COVID. Wypiła kieliszek tego produktu i go odzyskała
Instagram/rianne.meijer
Newsy

Straciła węch przez COVID. Wypiła kieliszek tego produktu i go odzyskała

Jeśli cierpicie na utratę węchu lub smaku przez koronawirusa, rozważcie zastosowanie tej metody!
Anna Urbańska
maj 03, 2021

Utrata węchu i smaku to jeden z bardziej charakterystycznych objawów COVID. Pandemia trwa już ponad rok, więc wiele osób przeszło już infekcję koronawirusem. Niestety utrata węchu i smaku utrzymuje się u niektórych nawet przez ponad 3 miesiące. Tak też było w przypadku tej niderlandzkiej influencerki. Znalazła ona jednak sposób na przywrócenie smaku i węchu. Całość zrelacjonowała w swoich Social Mediach.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak przywrócić węch po infekcji COVID?

Przywrócenie węchu i smaku po infekcji COVID nie jest takie proste. Trzeba zazwyczaj poczekać trochę na regenerację zakończeń nerwowych w zmysłach smaku i węchu. Okazuje się jednak, że internauci nie zawodzą. Kilka osób doniosło, że udało im się wspomóc przywrócenie smaku i węchu za pomocą szybkiej i prostej metody. Sprawdziła to i zrelacjonowała też jedna znana influencerka.

Zobacz także

Prosta metoda na przywrócenie smaku i węchu po koronawirusie

Rianne Meijer to znana infulencerka pochodząca z Niderladnów. Na Instagramie śledzi ją ponad 1,4 miliona osób! Zazwyczaj na swoim profilu dzieli się ona urywkami z życia. Fani kochają ją za dystans, który ma do siebie i zdjęcia ukazujące jej ciało w nieidealnych pozycjach.

Rianne ostatnio podzieliła się swoją historią utraty smaku i węchu przez infekcję COVID. Przeszła ona infekcję koronawirusem lekko i od dawna nie miała już żadnych objawów, oprócz utrzymującej się utraty smaku i węchu. Było to dla niej dość uciążliwe. Dziewczyna postanowiła przetestować znalezioną w Internecie metodę.

Chodzi o wypicie kieliszka świeżo wyciśniętego soku z imbiru. Przełknięcie tego specyfiku nie jest łatwe, ale działa niemal momentalnie. Od razu po tym odzyskała ona zmysł zapachu. Przetestowała to na ręce, którą poperfumowała.

Internauci potwierdzają – szot z imbiru przywraca węch po koronawirusie

Pod filmem, który Rianne umieściła na swoim Instagramie można przeczytać wiele komentarzy. Jedna z internatutek bardzo dziękuje za podanie tej metody. Udało jej się odzyskać węch w ok. 1/3.

Niestety metoda ta jest skuteczna tylko kilka godzin po wypiciu soku z imbiru. Niektórzy odzyskują węch na stałe, ale u większości osób trzeba ponownie wypić sok, by cieszyć się węchem. Zwolennicy tej metody są jednak zgodni: warto, nawet dla kilku minut.

Czytaj także:

Komentarze