Stosujcie to, a krostki i podrażnienia znikną. Główny składnik jest w szafce z przyprawami
Adobe Stock/Pixabay
Newsy

Krostki i podrażnienia na skórze znikną dzięki tej maseczce. Główny składnik macie w szafce z przyprawami

Wiotczejąca i pełna zmarszczek skóra to utrapienie kobiet w okolicach 50. roku życia. Pojawiające się krostki i podrażnienia to dla wielu pań prawdziwa zmora.  Można je jednak skutecznie złagodzić i zniwelować oraz pomóc naskórkowi odzyskać dawny blask. Wesprze was w tym produkt, który dodajecie zwykle do zup. 

Okres okołomenopauzalny, jak również menopauza jest bez wątpienia dużym wyzwaniem dla skóry Zmiany hormonalne, nie pozostają bez wpływu na tę właśnie część ludzkiego ciała. Wiele kobiet cierpi w tym okresie na trądzik. Zmiany mogą być rozlegle i mają często duży wpływ na psychikę. Zobaczcie, jak sobie z nimi radzić. 

Jak działa liść laurowy na skórę?  

Zastosowanie liści laurowych już dawno wyszło poza ściany kuchni. Ich właściwości doceniają ci, którzy chcą uchronić się przed ukąszeniami owadów. Jak również te osoby, które zmagają się z nieprzyjemnym zapachem z ust. Ich aromat pomaga zasnąć, dlatego dobrze położyć woreczek z nimi pod poduszką. To jednak nie koniec dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą ta przyprawa.  

Liście laurowe w kosmetykach domowych pomagają oczyszczać skórę ze zmian trądzikowych. Łagodzą stany zapalne, przyspieszają gojenie uszkodzeń oraz świetnie tonizują. Korzystając z produktów zrobionych na ich bazie możecie liczyć na zwężenie porów, zniwelowanie wyprysków i poprawę elastyczności skóry. Takie kosmetyki są niezwykle skuteczne, a do tego kosztują niewiele. 

Jak przygotować maseczkę na wypryski i podrażnienia? 

Składniki: 

  • 8 liści laurowych 

  • 2 łyżki płatków owsianych 

  • 100 ml oliwy z oliwek 

Sposób przygotowania i zastosowanie: 

  1. Zagniećcie liście laurowe, dosypcie do nich płatki i zalejcie oliwą. 

  1. Odstawcie, aż wszystko napęcznieje. 

  1. Nałóżcie na twarz i pozostawcie na pół godziny. Stosujcie dwa razy w tygodniu. 

Jak przygotować tonik do skóry z liści laurowych? 

Składniki:

  • 10 g liści laurowych 

  • 100 ml wody 

Sposób przygotowania i zastosowanie: 

  1. Rozgniećcie liście laurowe i wsypcie je do gotującej się wody. 

  1. Gotujcie razem przez kilka minut. Odstawcie do wychłodzenia. 

  1. Tonizujcie twarz codziennie przed nałożeniem kremu.  

  1. Tonik przechowujcie w lodówce przez maksymalnie tydzień. 

Zobacz także
liść laurowy

Włóżcie 2 liście laurowe do opakowania z mąką a będziecie w totalnym szoku

liść laurowy

Wrzucacie liście laurowe na początku czy pod koniec gotowania? Tylko jedna z tych metod jest prawidłowa

Jakie zastosowanie ma liść laurowy w kuchni? 

Liście laurowe wzmacniają smak wielu potraw. „Lubią” je w szczególności różnego rodzaju zupy, poczynając od rosołu, aż po kalafiorową. Nie obejdzie się bez nich polski bigos. Pasują do mięs i ryb. Są obowiązkowym składnikiem zalewy octowej, gdy marynaty do grzybów. Znajdziecie je także w pasztetach i sosach. Oto kilka przykładów ich obecności w potrawach: 

  • kapuśniak, 

  • bigos, 

  • zupa fasolowa, 

  • barszcz, 

  • marynowane prawdziwki, 

  • sos pieczeniowy, 

  • zrazy wołowe w sosie,  

  • fasolka po bretońsku. 

Źródło: zdrowie.tvn.pl, rudawkuchni.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Liście laurowe
Gotujmy.pl/Pyza
Newsy
Kuracja liściem laurowym trwa tylko 3 dni i działa cuda. To najlepsze remedium na tę dolegliwość
Liście laurowe dodajecie zazwyczaj do rosołu. To nie jedyny sposób, w jaki możecie ich użyć. Będziecie zdziwieni, jak cenne posiadają właściwości.

Liście laurowe to zioło, które ma liczne właściwości lecznicze. Od wpływu na układ trawienny, po walkę z cholesterolem i infekcjami dróg oddechowych. Leczyć możecie się w domu. Jak? O tym za chwilę. Najbardziej podstawowym zastosowaniem liście laurowych jest dodawanie ich do zup. Właśnie one pozwalają wydobyć z gotowanych warzyw odpowiedni aromat. Liść laurowy to także doskonała przyprawa wzbogacająca smak domowych wędlin, pieczonych mięs i kiełbas. Właściwości liści laurowych Nieraz nazywa się je także liśćmi bobkowymi lub bobkowym zielem. Zawarte w liściach olejki eteryczne mają działanie bakteriobójcze. Wykazują także zdolność do usuwania złego cholesterolu, chroniąc układ sercowo-naczyniowy. Jeżeli macie problemy w tym obszarze, pamiętajcie o liściach laurowych. Liście będą doskonałym pomocnikiem przy gojeniu się ran. Mogą ponadto wesprzeć leczenie chorych stawów i bólów reumatycznych. Jeśli lubicie popijać cały dzień gorące napary, polecamy zalanie ich wrzącą wodą i gotowanie przez kilka minut. Odcedzony napój można popijać przez cały dzień. Napar z liści laurowych ma również właściwości pielęgnacyjne - doskonale tonizuje skórę i łagodzi stany zapalne. Poza tym, dzięki właściwościom bakterio- i grzybobójczym, może pomóc osobom zmagającym się z łupieżem i trądzikiem. Liście laurowe naprawdę działają na skórę. Przyprawa występuje naturalnie na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. Obecnie liście laurowe znajdują zastosowanie głównie w kuchni. Co ciekawe, dawniej liść laurowy miał także inne zastosowanie - w czasach starożytnych tworzono z niego wieńce, które zdobiły głowy ważnych osób. Napój z liści laurowych ma silne działanie oczyszczające Nie mogą go pić kobiety ciężarne i osoby w podeszłym wieku. Jeśli jesteście w fazie oczyszczania liśćmi...

Połóżcie liść laurowy w tym miejscu i poczekajcie. Od teraz zawsze będziecie już tak robili
Własne
Newsy
Połóżcie liść laurowy w tym miejscu i poczekajcie. Od teraz zawsze będziecie już tak robili
Choć liść laurowy kojarzy się z przyprawą, którą wykorzystuje się podczas gotowania, to ma on też inne zastosowanie. Ten patent na pewno was zaskoczy. Sprawdźcie, na czym dokładnie polega.

Liść laurowy idealnie sprawdza się w kuchni, jednak możecie go też użyć, by w domu zapanowała wspaniała atmosfera. Elementy dekoracyjne to połowa sukcesu w tworzeniu „przytulnego gniazdka”. Niezwykle ważny jest także zapach.   Okazuje się, że wcale nie musicie wydawać pieniędzy, inwestując je w różnego rodzaju odświeżacze powietrza. Sami możecie sprawić, że w waszym domu zagości piękna woń, a to wszystko w całkowicie ekologiczny sposób. Co się stanie, gdy położycie na grzejniku liść laurowy? Liść laurowy dodaje wspaniałego aromatu potrawom, ale fantastycznie sprawdzi się też jako naturalny odświeżacz powietrza. Wystarczy, że rozłożycie kilka sztuk tej przyprawy na kaloryferze, a już po paru minutach będziecie mogli delektować się miłym zapachem, unoszącym się w pomieszczeniu.   Ciepło kaloryfera, z którym liście będą miały kontakt, sprawi, że ich zapach będzie bardziej intensywny. Jeśli chcecie, żeby utrzymywał się on na stałe – wymieniajcie je co kilka dni, gdy poczujecie, że ich woń robi się coraz słabsza. Trik ten idealnie sprawdzi się też jako neutralizator przykrych zapachów, które mogą pojawić się w domu. Dlaczego warto postawić na ekologiczny odświeżacz powietrza? Zapach liści laurowych pozytywnie wpłynie na skołatane nerwy, poprawi samopoczucie, a także pomoże w zwalczaniu stresu i niepokoju. Dodatkowo ułatwi zasypianie i podniesie jakość snu.   Choć syntetyczne produkty dostępne w sklepach kuszą dużym wyborem zapachów, to lepiej postawić na naturalne sposoby. Odświeżacze powietrza w aerozolach (innych formach również) nie sprzyjają środowisku. Mogą też działać drażniąco na układ oddechowy i wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego właśnie liście laurowe będą najlepszym wyborem. 

herbata odchudzanie
Adobe Stock
Newsy
Herbatka z tych liści pomaga w walce z kilogramami już w 7 dni. W pasie ubędzie kilka cm
Robi się coraz cieplej, a to oznacza wymianę ubrań zimowych na letnie. Wiele osób może być zaskoczonych zbyt ciasnymi spodniami czy za małą koszulką. Wiosna to idealny czas na detoks. Regularne picie tej herbatki nie tylko nawodni organizm, ale przede wszystkim przyspieszy metabolizm a kilogramy same zaczną lecieć w dół.

Chłodniejsze pory roku raczej nie sprzyjają aktywności fizycznej, a częściej zdarza się wówczas spędzać wolny czas na kanapie przed telewizorem z ulubionym serialem i szeregiem różnych przekąsek. Po dłuższym okresie wówczas wiele osób dziwi się zbyt ciasnymi ubraniami, jednak na to przełożyło się błogie lenistwo. Najczęściej wtedy ludzie podejmują się szeregu diet głodówkowych czy detoksów sokowych, które niestety mogą zakończyć się efektem jo-jo. Sprawdzonym oraz idealnym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów przybranych w zimie jest regularne picie herbaty z liści laurowych.  Zastosowanie w kuchni liści laurowych Liście laurowe kojarzą się głównie jako przyprawa do wielu potraw i to jest prawda. Charakteryzują się wyrazistym, aczkolwiek lekko korzennym aromatem. Są doskonałym uzupełnieniem szeregu dań. Najczęściej są dodawane do zup, takich jak rosół czy barszcz, potraw mięsnych, sosów, różnego rodzaju marynat czy domowych wędlin. Świetnie się wkomponowują w przyrządzane potrawy i jednocześnie podkręcając ich smak. Wiele gospodyń wiejskich nie wyobraża sobie gotowania bez tej przyprawy.   Liście z drzewa laurowego nie tylko przydają się w kuchni do podkreślania smaku potraw, ale także są świetnym środkiem odstraszającym różnego rodzaju owady. Dzięki swojemu charakterystycznemu zapachowi są skutecznym preparatem unieszkodliwiającym insekty. Rozłożenie tych liści swobodnie w szafkach pozwoli na pozbycie się niechcianych lokatorów, takich jak mole spożywcze, mrówki czy komary.  To naturalny środek, który nie ingeruje w produkty przyniesione ze sklepu.  Pochodzenie liści laurowych Każda gospodyni domowa ma w swoich zapasach tę przyprawę, jednak nie każda wie skąd ona pochodzi. Liście laurowe rosną na drzewie zwanym wawrzynem bądź laurowym. Znajdują się one w rejonach śródziemnomorskich,...

Liście laurowe
Pixabay/zapach_bzu
Zdrowie
Podpalcie w domu liście laurowe i zostawcie na chwilę. Niesamowite działanie. Efekty odbierają mowę
Już Rzymianie i Grecy doceniali potężną moc liści laurowych. To doskonałe i wszechobecne zioło, które na zawsze powinno znaleźć miejsce w waszym domu!

Liście laurowe, inaczej bobkowe, to wysuszone liście drzewa laurowego, które naturalnie występuje na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. Aby skorzystać z uspokajających właściwości tej przyprawy, wystarczy podpalić ją w ognioodpornym naczyniu. Liście laurowe zawierają cyneol, który udrażnia drogi oddechowe oraz odpręża przeciążony układ nerwowy. Chcecie spróbować tego u siebie w domu?  Liście laurowe - na co działają? Liście laurowe są znane głównie w przemyśle spożywczym. Ta popularna przyprawa to składnik wielu marynat i zup. Nadają daniom niepowtarzalny zapach i smak. Tysiące lat eksperymentów wyłoniły ich dodatkowe działanie. Od wieków liści laurowych używa się także poza kuchnią.  Przodkowie stosowali liście laurowe na problemy żołądkowe, bóle reumatyczne i schorzenia skóry. Zapach palonych liści laurowych działa też kojąco. Wystarczy podpalić kilka z nich i cieszyć się z właściwości woni, której działanie zostanie z nami na dłużej. Palenie liści laurowych Co zrobić, by się zrelaksować za pomocą liści laurowych? Wybieramy kilka i podpalamy za pomocą zapałki. Najlepiej zrobić to nad talerzem czy garnkiem, by w razie pokruszenia nie  uszkodzić stołu. Czekamy kilka minut, łapiemy kilka oddechów i oddajemy się silnemu odprężeniu! Ta prosta metoda, stosowana regularnie, wpłynie w korzystny sposób na nasz układ nerwowy. Jeżeli mamy stresujący czas, powinniśmy sięgnąć po liście laurowe w pierwszej kolejności. Już medycyna ludowa doceniała ich właściwości. Liście uspokoją skołatane nerwy, rozluźnią mięśnie i wprawią w błogi nastrój. Zastosowania liści laurowych Liście laurowe mają liczne właściwości lecznicze. Wywar z liści laurowych jest stosowany jako środek na...