Sok z tego owocu jest jak eliksir wiecznej młodości. Zwalcza wolne rodniki i spowalnia starzenie
Getty/iStock
Newsy

Sok z tego owocu jest jak eliksir wiecznej młodości. Zwalcza wolne rodniki i spowalnia starzenie

Można go kupić w każdym sklepie za grosze, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jego właściwości. Ten sok najlepiej jest zrobić samodzielnie, by wykorzystać maksimum jego możliwości. Wzmacnia cały organizm, oczyszcza i nie tylko.

Te cierpkie owoce mogą dla was zrobić wiele dobrego. Jedni dosładzają je cukrem lub miodem, a bardziej odważni jedzą bez niczego. Mowa tutaj o grejpfrucie - cytrusie o charakterystycznym, pięknym różowym kolorze. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie właściwości ma sok z tego owocu. Jest nie tylko smaczny, ale dostarczy wam cennych witamin, minerałów i pomoże zachować promienny, młody wygląd na długo. 

Właściwości soku z grejpfruta

Warto zaznaczyć, że najwięcej korzyści wyciągniecie z świeżo wyciskanego soku z grejpfruta. Dobrze jest więc wykonać go samodzielnie, z pomocą sokowirówki lub wyciskarki wolnoobrotowej. Jeżeli nie macie takiej możliwości lub wolicie kupić sok z sklepie, starajcie się wybierać taki o jak najlepszym składzie - bez dodatku cukru, aromatów, barwników i innych „dodatków”.

Regularne picie soku z grejpfruta ma działanie:

  • oczyszczające

  • moczopędne

  • regenerujące organizm

  • przeciwstarzeniowe

  • wspierające redukcję tkanki tłuszczowej

Ponadto, grejpfruty są bogate w witaminę C, dlatego warto spożywać te owoce w całości lub w formie soku dla wzmocnienia odporności oraz naczyń krwionośnych. Zawierają również flawonoidy, które neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się organizmu.  

Zobacz także
Zielony sok, który wymiata złogi i przywraca uczucie lekkości. Zróbcie go tak, jak Ewa Wachowicz

Zielony sok, który wymiata złogi i przywraca uczucie lekkości. Zróbcie go tak jak Ewa Wachowicz

Wystarczy 1 szklanka tego soku dziennie, by mieć serce jak dzwon. Składniki są w każdym warzywniaku

Wystarczy 1 szklanka tego soku dziennie, by mieć serce jak dzwon. Składniki są w każdym warzywniaku

Jak pić sok z grejpfruta?

Sok można pić zarówno rano, jak i wieczorem. Jeżeli wolicie tę pierwszą opcję, sok należy pić przed śniadaniem na czczo, koniecznie rozcieńczając go letnią, przegotowaną wodą. Dzięki temu będzie łagodniejszy dla żołądka i unikniecie bólu brzucha.

Z kolei wypijanie soku grejpfrutowego wieczorem jest co prawda dozwolone, ale może wywołać dolegliwości w postaci lekkiej niestrawności i problemów z zasypianiem, powodowanych przez sporą dawkę naturalnych cukrów w soku. 

Sok z grejpfruta - niebezpieczne połączenia

Miejcie na uwadze fakt, że znajdująca się w grejpfrutach naringenina oraz hesperydyna mogą wchodzić w niepożądane interakcje z niektórymi lekami. Dochodzi wówczas, w zależności od substancji, do wzmocnienia lub osłabienia ich działania. Jeżeli więc przyjmujecie leki na stałe, zapytajcie najpierw swojego lekarza, czy możecie jeść grejpfruty i pić sok z tych owoców.