Ślimaki zjadają wam rośliny? Odstraszycie je produktem, który na pewno macie w kuchni!
Pixabay
Newsy

Ślimaki zjadają wam rośliny? Odstraszycie je produktem, który na pewno macie w kuchni!

Zmagacie się z ogrodowymi szkodnikami? Wystarczy jedna tania i popularna przyprawa, aby je zwalczyć!

Szkodniki, które osłabiają i podjadają rośliny często wcale nie chcą się wyprowadzić pod wpływem chemicznych środków odstraszających… Okazuje się, że domowe metody mogą być znacznie bardziej skuteczne.

Cynamon w ogrodnictwie – zwalcza ślimaki, przędziorki, mrówki

Odkryliście ślimaki, mrówki czy znienawidzone przez miłośników roślin przędziorki? Spróbujcie odstraszyć je cynamonem! Ta znana, bardzo aromatyczna przyprawa o rozgrzewającej woni to podstawa w każdej kuchni: jest niezbędna do przygotowania szarlotki, ryżu zapiekanego z jabłkami czy korzennej kawy. Wystarczy rozsypać przyprawę wokół roślin doniczkowych lub ogrodowych, z którymi macie problem.

Jak się okazuje, cynamon ma też bardzo szerokie zastosowanie w ogrodnictwie: może skutecznie uchronić rośliny domowe i ogrodowe przed gniciem i chorobami grzybowymi, które najczęściej występują na skutek przelania kwiatka. 

Cynamon działa także jako „ukorzeniacz”, który wspomaga ukorzenienie oderwanych lub młodych pędów rośliny w oddzielnej doniczce. Aby wykorzystać przyprawę w ten sposób, rozsypcie ją na papierowym ręczniku i obtoczcie w niej końcówkę sadzonki. Następnie zróbcie dziurki w ręczniku i umieśćcie sadzonki w ziemi – nie wkładajcie małych sadzonek bezpośrednio w podłoże, żeby nie zetrzeć cynamonu z korzeni.

Zobacz także
Cynamonki przepis

Najlepszy przepis na cynamonki. Niebywale pyszne bułeczki drożdżowe

Wrzućcie to do wody i pijcie codziennie. Ten eliksir pomoże w walce z kilogramami i zadziała odkażająco 

Wrzućcie to do wody i pijcie codziennie. Ten eliksir pomoże w walce z kilogramami i zadziała odkażająco 

Przy uprawie roślin, a także profilaktyce przed pasożytami, warto stosować jak najwięcej ekologicznych, naturalnych metod. Chemiczne nawozy, choć skuteczne, zawierają wiele substancji szkodliwych dla człowieka lub środowiska. 

Inne zastosowania cynamonu

Nie wszyscy wiedzą, że cynamon nie tylko doskonale wzbogaca smak i aromat wielu potraw, ale także działa na organizm antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Polecany jest przy popularnych infekcjach: przyprawę można wtedy dodać do mleka z miodem lub herbaty.

Przyprawa ta może także posłużyć jako naturalny odstraszacz komarów i meszek, których bolesne ugryzienia zostawiają nieestetyczne i nieprzyjemne bąble.

Chcecie pozbyć się uciążliwych owadów? Postawcie przy oknie lub drzwiach balkonowych miskę z ciepłą wodą i połową łyżeczki cynamonu.

Wypróbujecie?

Źródło: Interia

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA