Skacze wam ciśnienie? Zacznijcie jeść płaskurkę
Adobe Stock
Newsy

Skacze wam ciśnienie? Zacznijcie jeść płaskurkę

Wiele osób wraz z wiekiem ma problemy z ciśnieniem. Warto wówczas zadbać o odpowiednią dietę, w której powinna znaleźć się płaskurka.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 14, 2021

Wraz z upływem lat, człowiek coraz bardziej jest narażony na różnego rodzaju schorzenia. Aby zminimalizować ryzyko ich pojawienia się bądź skutki, należy zadbać o odpowiednią dietę bez przetworzonych produktów, a także regularną aktywność fizyczną. Te czynniki zdecydowanie wzmocnią działanie organizmu.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Powszechne nadciśnienie 

Jedną z najczęściej występujących chorób jest nadciśnienie. Dotyczy on aż co trzeciego dorosłego człowieka. Taka sytuacja może wynikać samoistnie bądź może być efektem wtórnym. Wówczas dotyczy trwającego od pewnego czasu procesu chorobowego. Często za nadciśnienie wtórne odpowiadają takie czynniki jak:

Zapomniana płaskurka

Płaskurka to zapomniany gatunek pszenicy, która na co dzień jest wykluczana z diety. Wówczas kojarzy się jedynie z produktami przygotowanymi z białej mąki. Jest ona uważana za artykuł niekorzystnie wpływający na sylwetkę. Jednak jak się okazuje nie wszystkie odmiany zbóż są szkodliwe. Jednym z wartościowych składników jest płaskurka. W Polsce nie zyskała sporej popularności, aczkolwiek jest uprawiana na świecie z większym powodzeniem.

Cenne właściwości płaskurki 

Dane zboże powinno znaleźć się w codziennej diecie szczególnie poprzez szereg wartościowych składników oraz właściwości. Płaskurka w swoim składzie zawiera między innymi fosfor, wapń, magnez czy witaminy z grupy B. Taka solidna dawka witamin i mikroelementów pozytywnie wpływa na działanie organizmu:

  • obniża poziom złego cholesterolu,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II,
  • chroni oczy przed zaćmą,
  • wzmacnia skórę oraz paznokcie,
  • poprawia działanie układu odpornościowego,
  • usprawnia regenerację tkanek.

Płaskurka idealna na nadciśnienie 

Świetną cechą płaskurki jest również skuteczność przy wysokim ciśnieniu. Dostarcza ona do organizmu antyoksydacyjne ligandy, które zmniejszają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, chorób układów krążenia, a co najważniejsze normuje ciśnienie. To świetny produkt dla wszystkich osób leczących się na to schorzenie. Płaskurka skutecznie pomoże w leczeniu jego objawów. Warto zwrócić na nią uwagę i włączyć do codziennej diety.

Czytaj także:

Komentarze