Schudła 40 kg w obawie przed koronawirusem. Zaczęła od wyrzucenia z jadłospisu tej 1 rzeczy
Instagram /sarrpattison
Newsy

Schudła 40 kg w obawie przed koronawirusem. Zaczęła od wyrzucenia z jadłospisu tej 1 rzeczy

Młoda mama, która dodatkowe kilogramy zbierała przez dwie kolejne ciąże wie, że zrzucanie ich to maraton, a nie sprint. Świetnie sobie jednak z nim poradziła i udało jej się dobiec do mety.

Impuls do zmian, na jakie decydujemy się w życiu, może nadejść z każdej strony. Czasem to będzie proste marzenie o nowym, lepszym życiu, czasem choroba, która zmusza do zmiany zachowań. W przypadku tej dziewczyny bodźcem do zmiany był koronawirus i ostrzeżenie lekarzy, że w przypadku zachorowania, osoba z jej nawagą może być w niebezpieczeństwie. Sarah Patterson te przestrogi potraktowała poważnie.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dlaczego osoby otyłe są bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19?

Duża nadwaga prowadzi do znacznego obciążenia organizmu, przeciążenia większości organów, generuje zaburzenia metaboliczne. Powodem cięższego przebiegu koronawirusa u osób otyłych jest też nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach jamy brzusznej, co powoduje ucisk i podniesienie przepony. Dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, przewodniczący Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Polskiego Towarzystwa Badań Nad Otyłością tak wyjaśnił to dla „Puls Medycyny”:

To ogranicza wydolność oddechową w tej grupie chorych. Również nie należy zapominać o takich schorzeniach, które niewątpliwie wpływają na wydolność oddechową, jak chociażby zespół snu z bezdechem, bardzo często występujący w populacji tych pacjentów.

Zobacz także
Marta Wierzbicka była kiedyś lekko przy kości. Schudła dzięki 1 prostej rzeczy

Marta Wierzbicka była kiedyś lekko przy kości. Gwiazda „Na Wspólnej" schudła 11 kg dzięki 1 prostej rzeczy

Agnieszka Kotońska zdradziła, dlaczego schudła ponad 30kg. Pomogła jej w tym nie tylko dieta

Agnieszka Kotońska zdradziła, jak schudła ponad 30kg. Pomogła jej w tym nie tylko dieta

Lekarze to samo uświadomili młodej mamie z dużą nadwagą. I zrobili to tak skutecznie, że Sarah postanowiła pozbyć się nadwagi. Była pamiątką po dwóch ciążach, a całodobowa praca mamy dwójki maluchów, nie pomagała wcześniej zadbać o siebie i zrzucić zbędne kilogramy. 

Czułam się fatalnie, ciągle byłam ospała i po prostu nie chciało mi się gotować, więc kupowałam gotowe dania na wynos i wpychałam je w siebie - wyjaśniła magazynowi "Metro".

Ważyła 108 kg w wieku 26 lat

Dziewczyna myślała o tym, żeby zająć się własnym wyglądem już wcześniej, ale to dopiero troska o zdrowie zmusiła ją do działania:

Zawsze chciałam schudnąć, ale kiedy powiedziano mi, że muszę szybko przyjąć szczepionkę, bo COVID może być w moim przypadku śmiertelny, wówczas zapaliła się u mnie czerwona lampka.

Sarah wiedziała, że odpowiedzialne za jej nadwagę jest przede wszystkim jej uzależnienie do fast foodów. Walka z tym nałogiem i zmiana diety na zdrową była bardzo trudna, szczególnie na początku. Stała się łatwiejsza, gdy młoda mama zaczęła widzieć pierwsze efekty.

Wraz z rezultatami, wzrosła jej motywacja i determinacja do zrzucania kolejnych kilogramów. W tym czasie Sarah do zdrowych posiłków dołączyła też ćwiczenia.

Czuję się o wiele lepiej, w końcu znów mam energię. Nadwaga zabrała mi życie towarzyskie, bałam się wychodzić z domu, unikałam zdjęć… Teraz znowu chętnie do nich pozuję, a moi przyjaciele, którzy zobaczyli mnie po lockdownie, ledwie mnie poznali

Dziś Sarah Patterson wie, że zmiana nawyków żywieniowych to działanie długofalowe. Zrzucenie 40 kg nie przychodzi samo i łatwo.

Odchudzanie to nie sprint, to maraton. Polega na zmianie złych nawyków. Uczeniu się kochać nową siebie. I byciu kimś, o kim zawsze marzyłaś. Nie rezygnuj ze swoich marzeń, wszystko jest możliwe.

Uwielbiam wspomnienia z Facebooka za czysty fakt, że nie jestem już osobą po lewej stronie.

 

Źródło: kobieta.gazeta.pl, Instagram / sarrpattison, pulsmedycyny.pl

Agnieszka Kotońska pokazała, jak zmieniła się w ciągu 4 lat. Dieta i sport przyniosły efekty
Instagram
Newsy
Agnieszka Kotońska pokazała, jak zmieniła się przez 4 lat dzięki diecie i sportowi. „Łzy płynęły mi z radości”
Agnieszka Kotońska przeszła w ostatnim czasie wprost niewiarygodną przemianę. Gwiazda TTV przyznała, że patrząc na swoje stare zdjęcia łzy same lecą jej po policzkach.

Agnieszka Kotońska od kilku już lat występuje w programie „Googlebox. Przed telewizorem” emitowanym na antenie TTV. Fani celebrytki doskonale wiedzą, że w ciągu czterech ostatnich lat celebrytka przeszła wprost niewiarygodną metamorfozę. Jak jej się to udało? Agnieszka Kotońska schudła 30 kg i zmieniła wizerunek Agnieszka Kotońska ma za sobą spektakularną przemianę. Kilka lat temu Kotońska ważyła aż 104 kilogramy. Dzisiaj jej waga pokazuje aż 30 kilogramów mniej. Gwiazda TTV dokonała tego dzięki dwóm sporym zmianom, jakich dokonała w swoim życiu. Nie tylko przeszła na zdrową dietę, ale też zaczęła regularnie ćwiczyć na siłowni. Agnieszka niewiarygodnie schudła i całkowicie odmieniła swój wygląd oraz styl ubierania. Zdaniem jej fanów, wygląda teraz jak milion dolarów. Agnieszka Kotońska pokazała serię zdjęć Gwiazda programu „Gogglebox" opublikowała na Instagramie serię zdjęć ukazujących, jak ogromną przemianę przeszła w ciągu ostatnich czterech lat. Myślę, że każda zmiana jest dobra, jeśli tylko w tej zmianie wizualnej serce i dusza, wnętrze zostaje to samo. Na bank macie w swoim telefonie takie zdjęcia z kiedyś i dziś. Wyskoczyło mi wspomnienie, ja w podwójnych okularach, blond-różowych włosach, w futrze szczerze śmiałam się do tego zdjęcia. Łzy płynęły mi po policzkach z radości, z samej siebie mam ubaw! (...) Zdjęcie zrobione jakieś cztery lata temu. Niby nie bardzo odległy czas, ale zmiany ogromne - napisała celebrytka.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Agnieszka Kotońska_official (@agnieszkakotonska)...

Jakub Kuroń świętuje 1 rocznicę redukcji wagi. Co zrobił że schudł i nadal cieszy się nową wagą.
Instagram / Jakub Kuroń
Newsy
Jakub Kuroń świętuje 1. rocznicę redukcji wagi. Co zrobił, że schudł i nadal cieszy się nową wagą?
O tym jak skutecznie schudnąć, a potem utrzymać upragnioną wagę opowiada kucharz, dla którego mniej i inaczej jeść, jest trudniejsze niż dla większości ludzi. A jednak zrobił to.

Gdy gotujecie, pewnie ciągle próbujecie i sprawdzacie, czy nie dodać przypraw, czy składniki są już wystarczająco miękkie i czy całe danie odpowiednio smakuje. Gdybyście byli kucharzami, jak Jakub Kuroń, nie tylko próbowalibyście wciąż kolejnych dań, ale też mierzylibyście się z pokusą przygotowania dla siebie dodatkowej porcji pyszności, które właśnie gotuje. I jak w takich warunkach walczyć z dodatkowymi kilogramami? Jakub Kuroń potwierdza, że to trudne. Jego metamorfoza pokazuje jednak, że jest to też możliwe.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Bogumiła Kuroń (@bogusia_kuron) Przygoda Jakuba Kuronia z redukcją wagi Kucharz postanowił zrzucić kilka zbędnych kilogramów na wiosnę 2021 roku. Tak wspominał swoją decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów po trzech miesiącach, gdy waga spadła o 7 kg: - Dokładnie 22 marca tego roku postanowiłem wziąć się za siebie. Pamiętam dokładnie ten moment i mam tę datę zapisaną w kalendarzu. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w życiu. W ciągu 3 miesięcy waga poszła w dół o 7 kg, sylwetka nabrała kształtów. Ja natomiast jestem w dużo lepszej kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej. W ruch poszła dieta, a za bary wziął mnie mój dobry kolega oraz trener personalny. A tak o tej najlepszej w życiu decyzji mówi dziś: - Od wprowadzenia zmian w moim życiu związanych z redukcją wagi, minął już prawie rok. Pozwala mi to stanąć w pozycji autorytetu i zacząć się mądrzyć ;-) W procesie odchudzania...

Schudła 100 kg. Na pytania o dietę na tylko 1 odpowiedź, wielu będzie nią rozczarowanych
Instagram/100kg lzejsza
Newsy
Schudła prawie 100 kg. Jak jej się to udało? „Kluczem do sukcesu są stałe nawyki”
Jak zrzucić tyle kg i jeszcze pomagać innym zrobić to samo? Ta dziewczyna wie co mówi, bo przeżyła wszystko sama.

Katarzyna Guzik nawet nie pamięta już kiedy zaczęła się odchudzać. Nie zapamiętała daty, potrafi tylko powiedzieć, że to było 93 kg temu. I chce kiedyś móc powiedzieć, że coś się stało 100 kg temu. To jej cel. Brakuje jej jeszcze 7 kg, a droga, która już przebyła jest imponująca. Zastanawiacie się jak to zrobiła? Czy diety cud istnieją? Blogerka pod każdym umieszczonym postem odbiera ogromną ilość pochwał. Jest też zarzucana wieloma pytaniami o to jak odnieść taki sukces i zrzucić tak wiele kilogramów. Jak na nie odpowiada?: - Mam nadzieję, że nie oczekujecie ode mnie rad w stylu: zrezygnuj ze słodyczy, odstaw pieczywo i zapisz się na siłownię. Ode mnie tego nie usłyszycie. (...) Należy przy tym pamiętać, że chwilowe zmiany również nie przyniosą wymarzonego efektu. To przede wszystkim wypracowane stałe nawyki są kluczem do sukcesu.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Kasia Guzik (@100_kg_lzejsza) W rozmowie z fanami na Instagramie Kasia Guzik zdradziła sekret swojego zrzucenia wagi: - Ilość pytań o dietę, jaką stosowałam, by osiągnąć taki efekt, jest ogromna. Ale moja odpowiedź zawsze taka sama. Deficyt kaloryczny. I wielu z was jest nią rozczarowanych. (…) Nie mam dla was przepisu na cudowną dietę, która zapewni wam wymarzoną wagę i po której, wracając do starych nawyków, nie powrócicie również do wcześniejszej wagi. Tak to nie działa. Co może zmotywować do odchudzania? Profil Kasi Guzik na Instagramie odwiedza już ponad 27 tys. obserwatorów. Mogą tam zobaczyć...

Modelka „plus size” schudła prawie 90 kg i straciła fanów. Wystarczyła tylko 1 zmiana w diecie
Instagram/Jillian Rogue
Newsy
Modelka „plus size” schudła prawie 90 kg i straciła fanów. Wystarczyła tylko 1 zmiana w diecie
Jillian Rogue była kiedyś modelką „plus size". Dziś jej waga wskazuje prawie 90 kilogramów mniej. Jak jej się udało tak spektakularnie schudnąć?

Jillian Rogue ma na swoim koncie niewiarygodną przemianę. Kiedyś była popularną modelką „plus size". Dziś jest szczuplejsza o prawie 90 kilogramów. Zyskała nie tylko smuklejszy wygląd, ale i zdrowie. Niestety, w tym samym czasie straciła też sporą część swoich fanów. Kim jest Jillian Rogue? Jillian Rogue była jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek „plus size" na świecie. Z nadwagą zmagała się już od dzieciństwa. Już jako dziecko była otyła i gdy tylko miała jakieś problemy, od raz sięgała po jedzenie – najczęściej to wysokokaloryczne. Nic dziwnego, że w pewnym momencie jej życia jej waga wskazywała dużo ponad 100 kilogramów. Jak jej się udało tak spektakularnie schudnąć?         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Jillian Rogue (@jillian.rogue) Jak schudła Jillian Rogue? Jillian Rogue od zawsze była otyła. W pewnym momencie swojego życia postanowiła jednak to zmienić i się za siebie wziąć. Mimo iż Jullian zyskała ogromną popularność w social mediach pokazując swoje krągłe ciało, pewnego dnia powiedziała dość i wzięła się za odchudzanie. Jak to się stało, że tak niewiarygodnie schudła? - Modelką plus size zostałam po to, by zawalczyć o lepszą samoocenę. Kiedy w końcu zaczęłam siebie doceniać, odeszła mi ochota na ciągłe przejadanie się wszystkim, co popadnie. Właśnie tak zaczęłam chudnąć - opowiada Jillian. Rogue wsiadła pewnego dnia na rower i postanowiła zmniejszyć porcje przyjmowanych posiłków. Kiedy zauważyła, że kilogramy stopniowo lecą w...