Rudi Schuberth, sklep z wędlinami
ONS/Pixabay,Nico_Mastro
Newsy

Rudi Schuberth narzeka na niską emeryturę. Ma jednak dochodowy biznes z wędlinami

Jak donoszą portale internetowe, znany polski piosenkarz uwił sobie gniazdko na Kaszubach. Kupicie w nim m.in. wędliny domowej roboty.
Aleksandra Jaworska
styczeń 03, 2021

Rudi Schuberth szerszej publiczności znany jest szczególnie z teleturniejów Zgadula i Śpiewające fortepiany. Muzyk zasiadał też w jury programu Jak oni śpiewają

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Koncertował w kraju i za granicą

W latach 80. współtworzył Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat Wały Jagielloński, a od 1979 współpracował z kabaretem Tey. Na jego koncerty można było udać się również za granicę. Rudi Schuberth koncertował dla Polonii w Kanadzie. W 2013 roku wystąpił tez na Kabaretonie podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. To autor popularnych piosenek „Córka rybaka” czy „Monika – dziewczyna ratownika”.

Muzyk zdradził miejsce, zrobione  z myślą o emeryturze

Pandemia zmieniła rzeczywistość w różnych obszarach. Między innymi w istotnych obszarach finansowych. Niektóre branże, w tym branża artystyczna, odczuły solidny cios. Artyści już wiosną zaczęli narzekać na niską emeryturę i niemożliwość utrzymania się z niej.

Do gwiazd, które odczuły oddech pandemii na plecach, dołączył również Rudi Schuberth. Muzyk nie zamierza jednak poddawać się brutalnym stawkom emerytury. Rozwiązaniem problemu mają być domowe wędliny, prawdziwe ciasto, przytulne wnętrza i wspólne śniadania z gospodarzami.

Właśnie tak wygląda dochodowy biznes piosenkarza, który znajdziecie w sieci pod nazwą Folwark Otnoga. Miejsce działa od maja do września. W folwarku jest bardzo kameralnie, a właściciele mają do dyspozycji kilka pokoi. Ceny nie są wygórowane, a możliwość rezerwacji nie graniczy z cudem.

Ceny u Rudiego Schubertha

Nie zwalają z nóg. Nocleg ze śniadaniem kosztuje 105 zł za osobę, czyli 210 zł za pokój dwuosobowy. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że pokój można wynająć tylko z opcją śniadania. Warto podkreślić, że wędliny, które znajdują się na stole, produkowane są przez samego Rudiego Schubertha.

W folwarku można je również zakupić. Do wyboru są też kawa, herbata, woda, sok, a nawet domowe ciasto. Nad wszystkim czuwa żona artysty, pani Małgorzata.

W folwarku czuć bardzo rodzinny klimat. Właściciele uwielbiają rozmawiać ze swoimi gośćmi, chętnie ich poznają. Stąd pomysł zaproszenia do wspólnego śniadania. Folwark Otnoga położony jest na Kaszubach. Około 500 km od Warszawy i 90 km od Gdańska. Podróż ze stolicy trwa mniej więcej 5 godzin. Znajduje się tam przepiękne jezioro Jasień. 

Rudi Schubert najwięcej zarabia na wędlinach. Piosenkarz produkuje żywność bez konserwantów, którą można kupić bezpośrednio u niego w folwarku bądź w eko punktach, które współpracują z gwiazdorem. Muzyk podkreśla, że prowadzi małą manufakturę i tak pozostanie.

Komentarze
nie zaliczyli poprawnej odpowiedzi w familiadzie
ons/Adobe Stock
Newsy Ale wpadka w Familiadzie. Poradzilibyście sobie z pytaniem o cynamon?
Emitowana na antenie TVP od 27 lat „Familiada” to niezawodne źródło mało śmiesznych żartów prowadzącego, Karola Strasburgera i bardzo zabawnych odpowiedzi uczestników. Mimo że teleturniej rzadko zaskakuje, tego co wydarzyło się w 2678 odcinku nikt się nie spodziewał.
Weronika Kępa
styczeń 02, 2021

Zasady gry Familiada Oparta na amerykańskim formacie „Familiada” towarzyszy Polakom już od 27 lat. Do każdego odcinka teleturnieju zgłaszają się 2 drużyny, z których każda liczy 3 osoby (liczba ta została zmniejszona przez pandemię). Mogą to być zarówno członkowie rodziny, przyjaciele, jak i znajomi o wspólnych zainteresowaniach. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych wcześniej ludzi i składa się z pierwszego etapu i finału. Każdej z odpowiedzi przypisana jest inna ilość punktów. Przegrana drużyna otrzymuje kwotę pieniężną równą liczbie zdobytych punktów z kolei drużyna, która wygra finał otrzymuje 25 tysięcy złotych. Śmieszne wpadki uczestników Można więc powiedzieć, że gra jest warta świeczki, a każda poprawna odpowiedź na wagę złota. Nie od dziś jednak wiadomo, że pod wpływem stresu i ograniczonego czasu uczestnicy nierzadko udzielali zabawnych odpowiedzi. Jedna pani stwierdziła kiedyś, że więcej niż jedno zwierzę to… lama! Inny uczestnik uznał, że podczas jazdy samochodem zmienia się… koła! W 2678 odcinku nie pojawiły się tego typu odpowiedzi, wręcz przeciwnie, większość z nich była bardzo trafiona. Niestety prowadzący teleturniej, Karol Strasburger, jest surowym sędzią i nie uznaje tych, które są zbliżone, a niekoniecznie doprecyzowane. Tak było i tym razem. Kulinarna wpadka w "Familiadzie" W ostatnim odcinku „Familiady” pojawiło się pytanie o cynamon, które dokładnie brzmiało: do czego używamy cynamonu? Drużyna Antosi zgadła aż 5 z 6 odpowiedzi. Zgodnie z przekonaniami ankietowanych i odczuciami graczy, przyprawy można użyć do szarlotki, kawy, grzańca, ciasteczek cynamonowych i piernika. Wciąż jednak brakowało jednej odpowiedzi. Inicjatywę przejęła rodzina Poldków,...

Przeczytaj