Rudi Schuberth, sklep z wędlinami
ONS/Pixabay,Nico_Mastro
Newsy

Rudi Schuberth narzeka na niską emeryturę. Ma jednak dochodowy biznes z wędlinami

Jak donoszą portale internetowe, znany polski piosenkarz uwił sobie gniazdko na Kaszubach. Kupicie w nim m.in. wędliny domowej roboty.
Aleksandra Jaworska
styczeń 03, 2021

Rudi Schuberth szerszej publiczności znany jest szczególnie z teleturniejów Zgadula i Śpiewające fortepiany. Muzyk zasiadał też w jury programu Jak oni śpiewają

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Koncertował w kraju i za granicą

W latach 80. współtworzył Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat Wały Jagielloński, a od 1979 współpracował z kabaretem Tey. Na jego koncerty można było udać się również za granicę. Rudi Schuberth koncertował dla Polonii w Kanadzie. W 2013 roku wystąpił tez na Kabaretonie podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. To autor popularnych piosenek „Córka rybaka” czy „Monika – dziewczyna ratownika”.

Muzyk zdradził miejsce, zrobione  z myślą o emeryturze

Pandemia zmieniła rzeczywistość w różnych obszarach. Między innymi w istotnych obszarach finansowych. Niektóre branże, w tym branża artystyczna, odczuły solidny cios. Artyści już wiosną zaczęli narzekać na niską emeryturę i niemożliwość utrzymania się z niej.

Do gwiazd, które odczuły oddech pandemii na plecach, dołączył również Rudi Schuberth. Muzyk nie zamierza jednak poddawać się brutalnym stawkom emerytury. Rozwiązaniem problemu mają być domowe wędliny, prawdziwe ciasto, przytulne wnętrza i wspólne śniadania z gospodarzami.

Właśnie tak wygląda dochodowy biznes piosenkarza, który znajdziecie w sieci pod nazwą Folwark Otnoga. Miejsce działa od maja do września. W folwarku jest bardzo kameralnie, a właściciele mają do dyspozycji kilka pokoi. Ceny nie są wygórowane, a możliwość rezerwacji nie graniczy z cudem.

Ceny u Rudiego Schubertha

Nie zwalają z nóg. Nocleg ze śniadaniem kosztuje 105 zł za osobę, czyli 210 zł za pokój dwuosobowy. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że pokój można wynająć tylko z opcją śniadania. Warto podkreślić, że wędliny, które znajdują się na stole, produkowane są przez samego Rudiego Schubertha.

W folwarku można je również zakupić. Do wyboru są też kawa, herbata, woda, sok, a nawet domowe ciasto. Nad wszystkim czuwa żona artysty, pani Małgorzata.

W folwarku czuć bardzo rodzinny klimat. Właściciele uwielbiają rozmawiać ze swoimi gośćmi, chętnie ich poznają. Stąd pomysł zaproszenia do wspólnego śniadania. Folwark Otnoga położony jest na Kaszubach. Około 500 km od Warszawy i 90 km od Gdańska. Podróż ze stolicy trwa mniej więcej 5 godzin. Znajduje się tam przepiękne jezioro Jasień. 

Rudi Schubert najwięcej zarabia na wędlinach. Piosenkarz produkuje żywność bez konserwantów, którą można kupić bezpośrednio u niego w folwarku bądź w eko punktach, które współpracują z gwiazdorem. Muzyk podkreśla, że prowadzi małą manufakturę i tak pozostanie.

Komentarze