Restauracje i galerie zamknięte a TVP organizuje koncert wielkanocny w Wielki Piątek. Co o tym sądzicie?
AdobeStock
Newsy

Restauracje i galerie zamknięte a TVP organizuje koncert wielkanocny w Wielki Piątek. Co o tym sądzicie?

W Polsce podczas lockdownu można wyjść z domu do sklepu spożywczego, apteki i… na koncert organizowany przez Telewizję Polską.

W Polsce, ze względu na rekordową liczbę codziennych nowych zakażeń koronawirusem, rząd zdecydował się na wprowadzenie lockdownu. W związku z tym zamknięte są galerie handlowe, sklepy budowlane, meblowe, ze sprzętem RTV, a także zabroniono fryzjerom i kosmetyczkom prowadzenia działalności gospodarczej.

Postanowiono również, że zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. To ogromne utrudnienie dla pracujących rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dzieci. Niektórzy z nich biorą na czas lockdownu bezpłatne urlopy.

Nikomu nie jest więc łatwo. Wszyscy z powodu lockdownu muszą się w różny sposób poświęcić i przeczekać ten czas. Ale koronawirus wydaje się być zupełnie niegroźny dla Telewizji Polskiej!

Zobacz także
Do Polski trafiają gorsze produkty spożywcze. Tak wykazał raport Komisji Europejskiej. Wiemy, które

Do Polski trafiają gorsze produkty spożywcze. Tak wykazał raport Komisji Europejskiej. Wiemy, które

Obostrzenia coraz większe. Czy wrócą w sklepach spożywczych godziny dla seniorów?

Obostrzenia coraz większe. Czy wrócą w sklepach spożywczych godziny dla seniorów?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Koncert wielkanocny w TVP

W czasie, gdy wielu Polaków traci pracę z powodu koronawirusa i coraz więcej osób cierpi na depresję z powodu przedłużającego się siedzenia w domu i braku kontaktu z innymi ludźmi, Telewizja Polska postanowiła zorganizować koncert wielkanocny. I nie mamy tu na myśli koncertu zorganizowanego w studio, przy minimalnej ilości załogi niezbędnej do jego realizacji! TVP zdecydowała się zorganizować koncert z prawdziwego zdarzenia – ze sceną i publicznością!

Mieszkańcy Lublina niedawno zainteresowali się pracami, które trwają na Placu Teatralnym w tym mieście. Na placu budowana jest scena z ogromnym krzyżem. Okazało się, że to przygotowania do wielkanocnego koncertu w Telewizji Polskiej. Na stronie wydarzenia można znaleźć szczegółowe informacje na temat koncertu:

W wielkopostnym widowisku, odbywającym się na terenie Lubelszczyzny zostaną przedstawione rozważania męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Uzupełnieniem widowiska będą materiały filmowe przedstawiające zabytki i przyrodę Lubelszczyzny oraz materiały archiwalne osadzające widowisko pasyjne w szerokim kontekście współczesności.

Na koncercie wystąpią takie gwiazdy jak Piotr Cugowski, Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Marta Gałuszewska i Staszek Karpiel-Bułecka.

 

Czy organizowanie koncertu z udziałem publiczności w trakcie lockdownu z powodu pandemii koronawirusa jest odpowiedzialne?

WHO przedstawiło specjalne zalecenia dotyczące Wielkanocy. Będą przestrzegane w Polsce?
AdobeStock
Newsy
WHO przedstawiło specjalne zalecenia dotyczące Wielkanocy. Będą przestrzegane w Polsce?
W tym roku ponownie zaleca się pozostanie w Wielkanoc w domu. Czy wszyscy się do tego zastosują?

Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce postawił pod znakiem zapytania obchody świąt wielkanocnych. Wiele wskazuje na to, że spędzimy je podobnie jak przed rokiem, czyli w domu, w gronie najbliższych. Niektórzy zostaną w Wielkanoc sami, w trosce o zdrowie członków swojej rodziny. Przestrzeganie zaleceń dotyczących bezpiecznych obchodów świąt może być wyzwaniem. W końcu to już druga Wielkanoc spędzana w ten sposób, a również Boże Narodzenie wiele osób spędziło w domach i zrezygnowało z odwiedzin rodziny. Do tego w święta ludzie gromadzą się nie tylko w domu, ale także w miejscach kultu religijnego – w przypadku Polski w kościołach. Jak pogodzić to z szalejącą pandemią koronawirusa? WHO wydało oficjalne zalecenia dotyczące spędzania świąt wielkanocnych. Zalecenia WHO Przedstawiciele WHO oświadczyli, że wydane przez nich zalecenia dotyczą zwłaszcza krajów, w których sytuacja związana z COVID-19 jest szczególnie ciężka. Jednym z nich jest Polska (przypomnijmy, że na 53 kraje ujęte w rankingu Bloomberga sprawdzającego jak różne państwa radzą sobie z pandemią, Polska wylądowała na 50 miejscu): Wszelkie posługi religijne powinny odbywać się na zewnątrz, jeśli to tylko możliwe, a w przeciwnym wypadku należy ograniczyć liczbę osób biorących udział w uroczystościach, czas ich trwania oraz stosować się do wszelkich zaleceń sanitarnych. Dodali również, że najlepiej, gdyby wszelkie uroczystości religijne odbywały się w tym czasie online, by maksymalnie ograniczyć spotykanie się z innymi ludźmi. Pomysł przyjął się w Niemczech, gdzie msze wielkanocne będą transmitowane w telewizji i internecie, a sami biskupi apelują do swoich wiernych o to, by w trosce o swoje zdrowie oraz innych osób wyjątkowo zostali w tym czasie w domu i wzięli udział w zdalnej mszy. WHO...

Zenek Martyniuk w prokuraturze
ons/Pixabay
Newsy
W Sylwestra przygrywali Polakom „do kotleta”. Teraz mogą mieć problemy. Sprawa trafiła do prokuratury
Tegoroczny Sylwester był inny niż wszystkie. Pandemia sprawiła, że zdecydowana większość imprez została odwołana. Ograniczeniami związanymi z koronawirusem nie przejęła się jednak telewizja TVP. Zorganizowany przez nią „Sylwester Marzeń” został zgłoszony do prokuratury.

Z racji, że w kraju wciąż szaleje pandemia, sylwestrowe imprezy musiały zostać w większości odwołane. Zamknięte restauracje, puby, kluby, a także brak koncertów na miejskich rynkach, zmusiły Polaków do organizacji skromnych domówek.  Sylwester z muzyką na żywo Sylwestrowa kolacja nie mogłaby się odbyć bez muzyki. Mimo iż większość powątpiewała co do telewizyjnych koncertów na żywo, takowe miały miejsce. Polacy mogli wybrać pomiędzy Polsatem, a TVP.  Warto jednak podkreślić, że Polsat postanowił zorganizować koncert noworoczny w dwóch studiach w Warszawie, bez udziału publiczności. TVN, który w ostatni dzień grudnia zawsze emitował najlepsze hity, tym razem zdecydował się odwołać koncerty i wypuścić serię filmów fabularnych. Z kolei TVP ominęła wszelkie zasady. TVP popełniła przestępstwo? Rządowa stacja postanowiła zorganizować imprezę noworoczną w amfiteatrze w Ostródzie. Na wydarzenie zaproszono gwiazdy disco-polo, między innymi Zenka Martyniuka, ale również zespół Boys, Weekend, Top Girls czy Zakopower. Na widowni można było zobaczyć tańczących ludzi. Przyznacie jednak, że siedząc w domu i mając z tyłu głowy zakazy dotyczące przemieszczania się, maseczek czy zgromadzeń, patrzenie na tańczących i bawiących się w najlepsze ludzi, nie należy do łatwych. Nie brakowało osób, które zachodziły w głowę, jak to w ogóle jest możliwe. Sprawa wylądowała w prokuraturze Możliwość popełnienia przestępstwa dostrzegł poseł Arkadiusz Myrcha. Sprawę zgłosił do prokuratury rejonowej w Warszawie. Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy z @CichonJanusz zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją #SylwesterMarzeń . Główny zarzut - art. 165 par. p. 1 KK - sprowadzenie...

Jest wstępna data otwarcia restauracji. Nie wszyscy będą zadowoleni (najwcześniej maj)
Adobe Stock
Newsy
Kiedy będzie możliwe otwarcie restauracji? Nie wszyscy będą zadowoleni
Restauracje, które pozostawały otwarte jedynie w sezonie letnim zeszłego roku, w dalszym ciągu zmuszone są do prowadzenia sprzedaży na wynos. Branża gastronomiczna z utęsknieniem czeka na odmrożenie, a spadające liczby zachorowań na COVID-19 przynoszą restauratorom nadzieję.

Trzecia fala koronawirusa zdaje się zwalniać. Liczby nowych dziennych zachorowań spadają, na co mogą się składać okres wielkanocny i mniejsza ilość wykonywanych testów, ale także zastosowane 2 tygodnie temu rygorystyczne obostrzenia. Nie oznacza to jednak, że całkowity lockdown zostanie błyskawicznie zniesiony. Według oficjalnych informacji podanych przez Ministra Zdrowia na dzisiejszej (7.04.21) konferencji prasowej, rząd zdecydował się przedłużyć wszystkie obecne obostrzenia do 18 kwietnia. Jakie gałęzie gospodarki zostaną odmrożone w pierwszej kolejności i czy jest wśród nich gastronomia? Co zostanie otwarte pierwsze? Jak informują osoby z otoczenia rządu, w pierwszej kolejności mają zostać otwarte żłobki, przedszkola i salony kosmetyczne. Szkoły, a także restauracje, będą musiały zaczekać najwcześniej do maja. Jeśli liczba zakażonych będzie w drugiej połowie kwietnia spadać, przy równoczesnym przyspieszeniu ze szczepieniami, do restauracji albo do hotelu najszybciej będziemy mogli wybrać się w maju - twierdzi źródło portalu WP.pl. Powrót "do normalności" zależny jest także od postępów w Narodowym Programie Szczepień, który właśnie przyspieszył. Z początkiem kwietnia rząd umożliwił rejestrację na szczepionki osobom powyżej 50. i 40. roku życia. Sam minister Adam Niedzielski kilka razy podkreślał, że jest za utrzymaniem obecnych obostrzeń jeszcze przez min. 14 dni. Sceptycznie o odmrażaniu biznesu wypowiadał się także główny doradca rządowy ds. COVID-19 – prof. Andrzej Horban. Ekspert wielokrotnie podkreślał, że restrykcje są niezbędne, aby zachować wydolność służby zdrowia. Popierał także pomysł wprowadzenia zakazu przemieszczania się. Spadek zachorowań po świętach W pierwszym poświątecznym dniu resort zdrowia poinformował o 8 245 nowych...

biedronka koncert
AdobeStock / ONS
Newsy
Zenek Martyniuk wystąpi na imprezie Biedronki. Popularna sieć zrobiła prezent dla 70 tys. pracowników
Premie? Bony na zakupy? Nie! Zdaniem sieci Biedronka pracownicy najbardziej ucieszą się z organizowanego specjalnie dla nich koncertu, na którym wystąpi między innymi Zenek Martyniuk.

Jaki prezent najbardziej ucieszyłby pracowników? Premie? Zniżki na zakupy? A może koncert gwiazd, wśród których znajdzie się między innymi Zenek Martyniuk? Ostatnia opcja jest najatrakcyjniejsza zdaniem szefów sieci Biedronka. Pracownicy na Nowy Rok zamiast premii dostaną… koncert online. Zazdrościcie? Noworoczny koncert Sieć Biedronka przygotowała wielką niespodziankę dla swoich pracowników. W ramach noworocznego świętowania zaprasza ich na koncert, który odbędzie się specjalnie dla nich i będzie można go obejrzeć online. To oczywiście z powodu pandemii koronawirusa – imprezy masowe są odwołane, ale nikt nie zabrania publiczności oglądać koncertu w internecie. Impreza jest zorganizowana z wielkim rozmachem! Dla pracowników Biedronki zaśpiewają takie gwiazdy jak Zenek Martyniuk i Beata Kozidrak, a koncert poprowadzi sam Krzysztof Ibisz, który jest niezwykle podekscytowany całym wydarzeniem. Przyznał, że nie może się doczekać, ponieważ taka forma imprezy to dla niego zupełnie nowe doświadczenie. Ponadto uczestników imprezy zabawiać będzie kabaret Ani Mru-Mru.   Polski kompozytor Adam Sztaba przygotował jeszcze jedną niespodziankę. Specjalnie na Biedronkowy koncert skomponował nową aranżację hitu zespołu Bajm „Biała armia” oraz wersję teledysku, w którym występują pracownicy sieci Biedronka. Wyjątkowa impreza Organizatorzy wydarzenia podkreślają z dumą, że to pierwsza taka impreza pracownicza w Polsce. Koncert będzie oglądało 70 tysięcy osób na specjalnie stworzonej na tę okazję wirtualnej platformie. Impreza to nie jedyna nagroda dla pracowników – wcześniej dostali do 1000 zł na zakupy w Biedronce oraz nagrodę roczną w wysokości 2300 zł brutto.