Ręczniki po praniu są sztywne? Dodajcie ten kuchenny produkt w określonym momencie prania, a staną się puszyste jak chmurka
Adobe Stock
Newsy

Ręczniki po praniu sztywnieją? Użyjcie tego kuchennego produktu, a staną się puszyste jak chmurka

Mamy sposób na to, żeby używane ręczniki znowu były miękkie i chłonne jak nowe.

Jak to jest, że dopiero kupione ręczniki są takie miękkie i puszyste, a gdy je upierzecie stają się sztywne i szorstkie? Jakby tego było mało, po kolejnych praniach jest tylko gorzej. Wyjaśniamy co zrobić, żeby jak najdłużej były puszyste, a po praniu przywrócić im miękkość.

Na tym etapie prania dodajcie do pralki... ocet

Jest taki środek, który dodany do płukania powoduje, że tkaniny przestają się elektryzować i miękną. To zwykły ocet spirytusowy. Jeśli chcecie po wyjęciu z pralki nadal mieć miękkie i puszyste ręczniki dodajcie do wody do płukania szklankę octu.

Ważne jest, aby nie dodawać go na początku prania, uruchamiając pralkę. Proszek czy płyn do prania zniwelują zmiękczające działanie octu. Należy go dodać na końcowym etapie płukania, gdy detergent został już usunięty. Żeby to zrobić, najlepiej jest uruchomić w pralce program prania bez płukania, a następnie osobno włączyć płukanie.

Dzięki temu nie przeoczycie tego etapu. Jeśli osobne ustawianie kolejnych faz prania wydaje wam się kłopotliwe, możecie też po całkowitym upraniu ręczników wypłukać je w wodzie z octem, a następnie wykręcić ręcznie lub odwirować w pralce.

Zobacz także
Śledź w zalewie octowej

Najlepsze śledzie w occie z przepisu babci Bożenki. Zakochacie się w ich smaku

Sól i ocet

Postawcie miskę z solą i octem w sypialni. Niesamowite na co pomaga

Jak prać ręczniki, żeby długo były jak nowe?

Ręczniki mogą być wykonane z różnych tkanin. Mogą by także barwione różnymi technikami. Dlatego ważne jest, żeby przed praniem zapoznać się z zaleceniami producenta umieszczonymi na metce. On najlepiej wie, w jaki sposób pielęgnować tkaninę, że długo zachowała dobrą jakość. Poniżej podajemy kilka standardowych zasad, prania ręczników:

  • Ręczniki zawsze pierzcie oddzielnie. Nie łączcie z ubraniami, ścierkami kuchennymi czy pościelą
  • Kolorowe ręczniki pierzcie w temperaturze 40 st. Celsjusza
  • Białe i jasne ręczniki pierzcie w temperaturze 60 st. Celsjusza
  • Wybierajcie programy do prania bawełny lub delikatnych tkanin
  • Nie używajcie zmiękczaczy, wybielaczy i płynów do płukania. Powodują, że ręczniki paradoksalnie stracą chłonność, staną się sztywniejsze i szorstkie

Źródło: onet.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA