Przez 32 lata jadł kamienie i... przeżył. Nie widzi w tym nic złego
Instagram
Newsy

Przez 32 lata jadł kamienie i... przeżył. Nie widzi w tym nic złego

Jak to możliwe? Przeczytajcie tę zadziwiającą historię!
Anna Urbańska
kwiecień 10, 2021

Pewnie wiele naczytaliście się już w życiu na temat dziwnych diet i sposobów na odchudzanie. Niektórzy przechodzą na tak zwane monodiety na których jedzą tylko jedne produkt oczekując niesamowitych zmian w wyglądzie i w stanie zdrowia. Inni ograniczają spożycie niektórych produktów wykluczając na przykład gluten lub nabiał z diety. Jest wiele różnych podejść do odżywiania. Mamy dla was jednak teraz historię wręcz nie z tej ziemi! Pewien mężczyzna od wielu lat zajada się… kamieniami! O co chodzi i dlaczego to robi? Przeczytajcie.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dziwne zwyczaje żywieniowe na świecie

Na świecie panuje wiele dziwnych zwyczajów żywieniowych. W Azji południowo-wschodniej jada się owady. Chiny znane są z uwielbiania do bardzo wielu różnych zwierząt. Jadają oni między innymi mięso psie, szczurze a nawet nietoperze. Wszystko to nie szokuje jednak aż tak bardzo, jak historia indyjskiego mężczyzny, który przez wiele lat opierał swoją dietę na… kamieniach.

Zobacz także

Mężczyzna, który żywił się kamieniami

W Indiach w stanie Maharashtra, żyje pewien mężczyzna o imieniu Rambhau Bodke. Z pozoru prowadzi on zwyczajne życie, jak na typowego mieszkańca indyjskiej wioski przystało. Jest jednak niezwykły pod jednym względem. Codziennie spożywa on ok. 250 g kamieni! Nie są to żadne specjalne kamienie, je on zwykłe otoczaki, które znajduje w swojej wiosce Adarki Khurd.

Rambhau praktykuje jedzenie kamieni od wielu lat. Pierwszy raz spróbował on tego aż 32 lata temu! Zrobił to, ponieważ jedna z mieszkanek wioski zasugerowała mu spożycie kilku małych kamieni, by poradził sobie z dolegliwościami żołądkowymi. Podobno problemy ustąpiły, a od tej pory Hindus postanowił na stałe włączyć kamienie do swojej diety. 

Dzięki tej dziwnej praktyce zyskał on niemałą popularność. Wiele osób z pobliskich terenów pielgrzymuje do jego wioski, by obserwować starca w trakcie popołudniowej przekąski. 

 

Spożywanie rzeczy niejadalnych ma swoją nazwę w medycynie i jest traktowane jako zaburzenie. To pica. Osoby cierpiące na pica mają ochotę na spożywanie takich produktów jak:

  • Kreda
  • Kamienie
  • Lizanie ścian
  • Jedzenie odłamków tynku

Na pewno nie polecamy nikomu tej niecodziennej praktyki. Starzec z Indii jednak czyje się podobno dobrze i nie ma zamiaru rezygnować ze swojej ulubionej przekąski. 

Czytaj także:

Komentarze