Kokaina w kinder niespodziankach
Adobe Stock
Newsy

Przerażające, co kobieta ukryła w Kinder jajkach swoich dzieci. Nie mieści się w głowie!

Ukryty w czekoladowych jajkach dla dzieci produkt mógł doprowadzić do tragedii. To były bardzo niebezpieczne Kinder niespodzianki!

Kinder niespodzianki to uwielbiane przez dzieci jajka z czekolady. W ich wnętrzu zazwyczaj kryje się niewielka zabawka dająca wiele radości najmłodszym. Te popularne słodycze w domu pani Holland okazały się jednak wspaniałą kryjówką dla nielegalnej substancji.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Co w nich schowała

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Vicki Holland jest mamą aż czworga dzieci. Nikogo nie dziwił więc fakt dużej ilości Kinder niespodzianek znajdujących się w jej domu. Z czasem okazało się jednak, że w ich wnętrzu Vicki ukrywa… kokainę! Słodycze pomieściły aż 1600 gramów narkotyku!

Jak wiadomo posiadanie kokainy jest karalne. Podstawowy problem polegał jednak na tym, że produkt był łatwo dostępny dla dzieci, dla których nawet niewielka dawka narkotyku mogła okazać się śmiertelna.

Szybka interwencja

Na szczęście policja szybko trafiła na trop 36-latki. Jak się później okazało kobieta nie tylko posiadała narkotyki, ale również nimi handlowała wraz ze swoim 42-letnim partnerem.

Za ten wybryk Vicki została skazana na rok i osiem miesięcy w zawieszeniu. Z kolei jej partner na 30 miesięcy.

Źródło: parenting.pl

Jajko niespodzianka kinder
Adobe Stock
Newsy
Tym prostym sposobem sprawdzicie, jaka zabawka znajduje się w jajku niespodziance. Genialne
Myśleliście, że nie ma sposobu na zbadanie zawartości jajka bez jego zakupu? A jednak!

Jajko niespodzianka to coś, z czego ucieszyłoby się niemal każde dziecko. Kinder niespodzianka została wprowadzona na rynek w 1974 roku we Włoszech i od tego czasu podbija serca dzieci prawie na całym świecie. Co ciekawe, sprzedawanie jajek niespodzianek zostało zakazane w Stanach Zjednoczonych przez wątpliwości co do bezpieczeństwa zabawek. Tamtejsze prawo bardzo rygorystycznie podchodzi do umieszczania niejadalnych przedmiotów wewnątrz produktów przeznaczonych do spożycia.  Kinder niespodzianka  Kinder niespodzianka to bardzo częsty upominek rozdawany dzieciom przy różnych okazjach. Często rozdaje się je przy okazji świąt wielkanocnych. Jajka niespodzianki występują wtedy w wielkanocnej, wiosennej szacie graficznej. Wielu z was pewnie będzie kupowało jajka niespodzianki dla dzieci lub wnuków. Przeczytajcie o tym, jak dowiedzieć się co jest w środku bez otwierania jajka! Co jest w Kinder niespodziance? We wnętrzu jajek niespodzianek najczęściej można znaleźć różnorodne puzzle, łamigłówki, małe zabawki do złożenia, lub słynne figurki. Komplety figurek wydawane są w jajkach seriami tematycznymi, a wiele dzieci marzy, by zebrać komplet figurek. Nie każde jajko zawiera jednak kolejny element kompletu. Jak uniknąć rozczarowania? Okazuje się, że jest sposób na sprawdzenie zawartości jajka niespodzianki. Jak sprawdzić, co jest w Kinder niespodziance? Być może znajomy jest dla was widok dzieci lub dorosłych przysłuchujących się dźwiękom wydawanym z wnętrza jajka niespodzianki, by ocenić, co znajduje się w środku. Niektórzy twierdzą, że ta metoda działa. Inni uważają, że aby zdobyć pożądaną figurkę, trzeba porównać masę jajek. Nie jest to jednak takie proste, gdyż różnice w masie tak małych zabawek nie są duże. My mamy dla was jednak...

Pstrągi uzależniają się od narkotyków ze ścieków? Niepokojące odkrycie naukowców
Pixabay
Newsy
Pstrągi uzależniają się od narkotyków ze ścieków? Niepokojące odkrycie naukowców
Miejskie ścieki zanieczyszczone są różnymi chemikaliami. Bywa, że są wśród nich narkotyki, takie jak kokaina czy metamfetamina. Jak reagują na nie bytujące w nich stworzenia? To odkrycie może was zszokować.

W miejskich ściekach znajduje się mnóstwo groźnych chemikaliów. Trafia tam wszystko to, co wylewamy do wody, a także ludzkie odchody, a nawet narkotyki. Naukowcy z Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze przeprowadzili ostatnio badanie, podczas którego postanowili zbadać, co się dzieje z metamfetaminą, która trafia do ekosystemów wodnych i jak reagują na nią mieszkające tam zwierzęta. Badanie z udziałem 60 pstrągów Do badania wykorzystano 60 pstrągów  potokowych, które zostały umieszczone w dwóch oddzielnych zbiornikach. Do jednego ze zbiorników dodano metamfetaminę, zaś w drugim nie było śladów narkotyku. Kilka dni później wszystkie pstrągi umieszczono w jednym akwarium, w którym woda była czysta. Ryby uzależniły się od narkotyku Wyniki badania zszokowały naukowców. Okazało się, że ryby z pierwszego akwarium uzależniły się od narkotyku i gdy odcięto im do niego dostęp, miały typowe objawy odstawienia - były osowiałe i pozbawione energii. Objawy te utrzymywały się przez około 96 godzin. Drugi eksperyment W drugim eksperymencie ryby same mogły wybrać, w którym wolą być akwarium – tym z narkotykami, czy bez. Pstrągi, które pływały wcześniej w wodzie z narkotykiem, ponownie wybierały wodę z metamfetaminą, co świadczyło o tym, że wracały do swojego uzależnienia. Zdaniem głównego autora badania, odkrycie to jest „bardzo niepokojące”. Ryby, które żyją w środowisku miejskim mają styczność z niebezpiecznymi substancjami, co może mieć wpływ na ich funkcjonowanie – powiedział ekolog behawioralny Pavel Horky z Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze. Zdaniem badaczy, nawet niewielka ilość narkotyku w wodzie może mieć negatywny wpływ na żyjące w niej stworzenia.  W...

Jajko niespodzianka jest zakazane w USA
Adobe Stock
Newsy
Aż ciężko w to uwierzyć. Ten produkt jest zakazany w USA a polskie dzieci się nim zajadają
Kinder jajko to ulubione słodycze wielu milusińskich. Okazuje się jednak, że w Stanach Zjednoczonych jego sprzedaż jest surowo zabroniona. Powód może was zaskoczyć.

Zrobiona z mlecznej czekolady Kinder niespodzianka, od lat podbija serca łasuchów. Nic dziwnego, w końcu jej wnętrze skrywa niewielką zabawkę, której składanie sprawia dzieciom ogromną radość. W Polsce kupowanie tego typu łakoci jest powszechną praktyką, szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych. Z kolei w USA, sprzedaż produktu jest surowo zabroniona. Dlaczego w USA nie można sprzedawać Kinder jajek? Pochodzące z Niemiec Kinder jajka, wprowadzono na rynek w 1974 roku. Okazało się jednak, że smakołyku nie można sprzedawać w Stanach Zjednoczonych. Bowiem pochodząca z 1938 roku ustawa o żywności, lekach i kosmetykach, zabrania tego typu praktyk w ów kraju. Wszystko przez zabawkę umieszczoną wewnątrz jajka. Okazuje się, że amerykańskie prawo nie zezwala na sprzedaż słodyczy z przedmiotami umieszczonymi wewnątrz nich. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy, jest możliwość zadławienia się zabawką przez dziecko. Mimo iż plastikowe pudełeczko umieszczone w Kinder jajku jest dosyć duże, władze Stanów Zjednoczonych nie zamierzają uchylać zakazu. Bezpieczeństwo jest w końcu najważniejsze. Jeśli wasze podejście do sprawy jest podobne, a w domu zalegają wam Kinder jajka, zaserwujcie je w zupełnie innym wydaniu – zróbcie z nich kakao. Wasze dzieci będą zachwycone. Przepis na kakao z Kinder jajka Otwórzcie Kinder jajko bardzo ostrożnie (musicie uważać, żeby czekolada się nie ukruszyła, a tym bardziej nie połamała). Następnie wyjmijcie z jajka zabawkę, a w zamian wsypcie do środka dwie łyżeczki ulubionego kakao oraz mini pianki marshmallow. Te możecie kupić w każdym większym markecie spożywczym.  Tak przygotowane jajko musicie ponownie skleić w całość. Wystarczy, że polejecie nóż kuchenny wrzątkiem, a następnie przejedziecie nim po krawędziach przysmaku. Pod wpływem...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
Ferrero wycofuje z Polski kilka partii jajek Kinder i innych produktów. Mogły być skażone salmonellą
Zwróćcie uwagę, czy nie macie ich w swoim domu. Te słodycze mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Nie podawajcie ich swoim dzieciom czy wnukom.

Koncern Ferrero wycofuje z polskiego rynku kilka partii słodyczy. Sprawdźcie czy ostatnio ich przypadkiem nie kupiliście. Ferrero wycofuje z Polski słodycze Firma Ferrero ostrzega przed produktami skażonymi salmonellą. W oficjalnym komunikacie poinformowano o wycofaniu z Polski kilku popularnych produktów, m.in. uwielbianych przez dzieci Kinder jajek. Produkty wyprodukowano w Belgii. W ostatnim czasie pojawiło się kilka zgłoszeń dotyczących przypadków salmonelli. W związku z tym Ferrero poinformowało, że współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności i postanowiło wycofać kilka partii swoich produktów: - Pomimo że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero – firma poinformowała w komunikacie. Jak donosi portalspowyczy.pl, w ramach środków prewencyjnych, Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży następujących partii produktów: Kinder Niespodzianka Maxi 100g Kinder Schokobons 46g, 125g, 200 g Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022 Wszystkie z nich zostały wyprodukowane w Belgii. Ferrero dodaje, że wszystkie produkty z serii Kinder Niespodzianka 20 g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial, są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, więc podjęte działania ich nie dotyczą. Pozostałe produkty Ferrero oraz Kinder, które są dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial,  także nie będą wycofywane: - Współpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby...