Przepis na wodę księżycową. Zróbcie ją podczas pełni i wykorzystajcie w naparach
Adobe Stock
Newsy

Przepis na wodę księżycową. Zróbcie ją podczas pełni i wykorzystajcie w naparach

Woda od początku dziejów jest obecna w każdym aspekcie życia człowieka. Spełnia ona bardzo ważną rolę. Jak się okazuje samodzielnie można przygotować jej magiczną wersję, która wspomaga organizm.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 26, 2021

Człowiek nie mógłby przeżyć bez dwóch kluczowych rzeczy, czyli tlenu oraz wody. Te dwa składniki wspomagają organizm w różnych procesach życiowych. Stanowi więc nieodłączny element każdego istnienia na Ziemi.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Pełnia Księżyca

Raz w miesiącu można zaobserwować na niebie zjawisko pełni Księżyca. Jest to faza, kiedy Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Wówczas można podziwiać go wśród gwiazd w pełnej krasie. Kwiecień jest miesiącem, kiedy ta faza w całym cyklu rocznym jest najjaśniejsza. 

Zobacz także

Magiczna strona pełni 

Pełnia Księżyca to nie tylko piękne zjawisko na niebie, które możemy obserwować z pozycji Ziemi. Towarzyszy jej również niezwykła energia. Sprzyja ona szeregu różnych rytuałów dbania o siebie. Poza tym daje ona szereg innych możliwości jak ustalanie nowych celów czy oczyszczenie energetyczne i emocjonalne. To ważny moment dla wielu ludzi. 

Woda księżycowa

Podczas pełni Księżyca, wiele osób przygotowuje wówczas wodę księżycową. To banalny w przygotowaniu napój, który stanowi element odmładzający zarówno dla ducha, jak i ciała. Regularnie spożywana, zbawiennie wpływa na człowieka, dlatego też wiele osób decyduje się na przyrządzenie jej.

Właściwości wody księżycowej

Picie wody księżycowej zdecydowanie pozytywnie wpływa na funkcjonowanie człowieka. Wiele osób wierzy, iż ma magiczne moce, które w pewien sposób uzdrawiają ciało oraz duszę. Woda księżycowa:

  • podnosi poziom energii
  • ma działanie oczyszczające i ochronne
  • wyostrza intuicję
  • zwiększa samoświadomość

Zastosowanie wody księżycowej

Magiczna woda księżycowa ma wiele praktycznych zastosowań w życiu codziennym. Świetnie sprawdza się w wielu aspektach. Idealnie nadaje się do:

  • kąpieli
  • płukania włosów - przyspiesza ich porost oraz wzmacnia,
  • napary - wzmacnia organizm i go oczyszcza,
  • czyszczenie kryształów.

Przygotowanie wody księżycowej

Przyrządzenie takiego eliksiru jest banalnie proste. Wystarczy szklane naczynie napełnić wodą, a o zachodzie słońca umieścić je na zewnątrz. Powinno ono się znajdować w takim miejscu, by księżyc mógł je oświetlać przez całą noc. Rano naczynie należy schować do lodówki. Taką wodę można wykorzystywać do różnych rytuałów.
 

Czytaj także:

Komentarze