Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem
Adobe Stock
Newsy

Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem

Biedronka to sieć sklepów spożywczych, która z najwyższą dokładnością dba o swoich pracowników. Z tego też powodu postanowiła nagrodzić ich specjalnymi premiami. Dostaną je wszystkie osoby spełniające jeden konkretny warunek.

Każda z firm stara się nagrodzić swoich pracowników za wkład w pracę oraz okazanie szacunku za wykonywaną pracę. Forma podziękowania zależy od danego przedsiębiorstwa, gdyż nagrody mogą pojawić się w postaci pieniężnej lub rzeczowej. Do grupy pracodawców podkreślających wkład osób zatrudnionych jest sieć sklepów Biedronka. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Docenianie pracowników

Obecny rynek pracy rządzi się swoimi prawami i comiesięczne wypłaty nie są ostateczną formą nagrodzenia pracowników za wykonywaną pracę. Coraz więcej przedsiębiorstw docenia zatrudnionych poprzez wypłacanie premii bądź oferowanie różnych nagród czy bonów w pewnych okresach w roku. Można by rzec iż jest to aktualnie standardowa opcja, gdyż każda z zatrudnionych osób jest dodatkowo wyróżniona za swój wkład do firmy. Takie działanie dość mocno podbudowuje zatrudnionych i jednocześnie zachęca do dalszego zaangażowania. 

Nowa strona Biedronki

Sieć sklepów spożywczych Biedronka z roku na rok stara się ulepszać swoje standardy oraz dba zarówno o klientów, jak i pracowników. Na przestrzeni swoich marketów wprowadza różne technologie, które mają na celu poprawienie jakości procesu robienia zakupów oraz ułatwienie pracy. W ostatnim czasie Biedronka zaczęła wprowadzać kasy samoobsługowe. To zdecydowanie jeden z plusów, gdyż buszowanie po sklepie jest zdecydowanie przyjemniejsze i szybsze niż dotychczas. Poza tym docenia zatrudnione osoby poprzez udzielanie im premii. 

Wyróżnienie pracowników

Każdy pracodawca stara się doceniać pracę swoich zatrudnionych osób poprzez udzielenie premii bądź przekazanie nagród w innej postaci. Takie działanie ma również za zadanie zmotywowanie pracowników do utrzymania lub nawet polepszenia wyników w pracy. To coraz częstsza forma stosowana przez przedsiębiorstwa. Jest w głównej mierze wykorzystywana w okresie różnych świąt. Sprawdza się u pracowników sklepów spożywczych, gdyż Wielkanoc czy Boże Narodzenie to szczególnie pracowity czas, zwłaszcza w pandemii koronawirusa, gdy osoby pracujące w marketach są wyjątkowo narażone na zakażenie. 

Zobacz także

Premie dla zatrudnionych w Biedronce

Każdego roku Jeronimo Martins, właściciel sklepów Biedronka wypłaca dla swoich pracowników specjalne premie. W tym roku jej wysokość wynosi aż 2500 złotych, to aż o dwieście więcej niż w ubiegłym roku. Taka nagroda ma być formą podziękowania za dotychczasową pracę, a także motywatorem do dalszego działania. Forma dodatku idealnie sprawdzi się w okresie świąt wielkanocnych.

Warunek otrzymania premii w Biedronce

Jednak nie wszyscy pracownicy sieci sklepów Biedronka otrzymają zapowiadaną premię. Całość jest opatrzona pewnym warunkiem. By zaliczyć się do grona zatrudnionych z możliwością otrzymania nagrody, należy mieć umowę na pełen etat z zatrudnieniem przynajmniej od 1 marca 2020. W tym aspekcie ważny jest staż pracy. Pozostali pracownicy otrzymają dodatek zgodnie ze swoim czasem pracy.
 

Komentarze