Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem
Adobe Stock
Newsy

Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem

Biedronka to sieć sklepów spożywczych, która z najwyższą dokładnością dba o swoich pracowników. Z tego też powodu postanowiła nagrodzić ich specjalnymi premiami. Dostaną je wszystkie osoby spełniające jeden konkretny warunek.

Każda z firm stara się nagrodzić swoich pracowników za wkład w pracę oraz okazanie szacunku za wykonywaną pracę. Forma podziękowania zależy od danego przedsiębiorstwa, gdyż nagrody mogą pojawić się w postaci pieniężnej lub rzeczowej. Do grupy pracodawców podkreślających wkład osób zatrudnionych jest sieć sklepów Biedronka. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Docenianie pracowników

Obecny rynek pracy rządzi się swoimi prawami i comiesięczne wypłaty nie są ostateczną formą nagrodzenia pracowników za wykonywaną pracę. Coraz więcej przedsiębiorstw docenia zatrudnionych poprzez wypłacanie premii bądź oferowanie różnych nagród czy bonów w pewnych okresach w roku. Można by rzec iż jest to aktualnie standardowa opcja, gdyż każda z zatrudnionych osób jest dodatkowo wyróżniona za swój wkład do firmy. Takie działanie dość mocno podbudowuje zatrudnionych i jednocześnie zachęca do dalszego zaangażowania. 

Nowa strona Biedronki

Sieć sklepów spożywczych Biedronka z roku na rok stara się ulepszać swoje standardy oraz dba zarówno o klientów, jak i pracowników. Na przestrzeni swoich marketów wprowadza różne technologie, które mają na celu poprawienie jakości procesu robienia zakupów oraz ułatwienie pracy. W ostatnim czasie Biedronka zaczęła wprowadzać kasy samoobsługowe. To zdecydowanie jeden z plusów, gdyż buszowanie po sklepie jest zdecydowanie przyjemniejsze i szybsze niż dotychczas. Poza tym docenia zatrudnione osoby poprzez udzielanie im premii. 

Wyróżnienie pracowników

Każdy pracodawca stara się doceniać pracę swoich zatrudnionych osób poprzez udzielenie premii bądź przekazanie nagród w innej postaci. Takie działanie ma również za zadanie zmotywowanie pracowników do utrzymania lub nawet polepszenia wyników w pracy. To coraz częstsza forma stosowana przez przedsiębiorstwa. Jest w głównej mierze wykorzystywana w okresie różnych świąt. Sprawdza się u pracowników sklepów spożywczych, gdyż Wielkanoc czy Boże Narodzenie to szczególnie pracowity czas, zwłaszcza w pandemii koronawirusa, gdy osoby pracujące w marketach są wyjątkowo narażone na zakażenie. 

Zobacz także
Rząd dziś ogłosił, jak będą wyglądały obostrzenia w czasie Wielkanocy. Czy będzie można zjeść śniadanie z rodziną?

Rząd dziś ogłosił, jak będą wyglądały obostrzenia w czasie Wielkanocy. Czy będzie można zjeść śniadanie z rodziną?

Kasjerzy codziennie narażają życie i zdrowie, byśmy mogli robić zakupy. Teraz żądają przyspieszonych szczepień. Słusznie?

Kasjerzy codziennie narażają życie i zdrowie, byśmy mogli robić zakupy. Teraz żądają przyspieszonych szczepień. Słusznie?

Premie dla zatrudnionych w Biedronce

Każdego roku Jeronimo Martins, właściciel sklepów Biedronka wypłaca dla swoich pracowników specjalne premie. W tym roku jej wysokość wynosi aż 2500 złotych, to aż o dwieście więcej niż w ubiegłym roku. Taka nagroda ma być formą podziękowania za dotychczasową pracę, a także motywatorem do dalszego działania. Forma dodatku idealnie sprawdzi się w okresie świąt wielkanocnych.

Warunek otrzymania premii w Biedronce

Jednak nie wszyscy pracownicy sieci sklepów Biedronka otrzymają zapowiadaną premię. Całość jest opatrzona pewnym warunkiem. By zaliczyć się do grona zatrudnionych z możliwością otrzymania nagrody, należy mieć umowę na pełen etat z zatrudnieniem przynajmniej od 1 marca 2020. W tym aspekcie ważny jest staż pracy. Pozostali pracownicy otrzymają dodatek zgodnie ze swoim czasem pracy.
 

lidl bony
Adobe Stock
Newsy
Nie tylko Biedronka. Lidl także rozda wkrótce bony. Jaki trzeba spełnić warunek?
Zbliżają się święta wielkanocne, toteż wiele firm chce nagrodzić swoich pracowników i wspomóc ich w tym okresie. Jak się okazuje, Lidl podobnie jak Biedronka, przekaże swoim pracownikom bony. Aby je otrzymać, należy spełnić pewien warunek.

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza intensywne przygotowania do tych dni. Wielkanoc w tym roku wypada 4 kwietnia. Dla wielu osób, ten przedświąteczny czas kojarzy się głównie ze sprzątaniem, gotowaniem i duchowym nastawieniem na Zmartwychwstanie Chrystusa. Jednak nie wszyscy spokojnie przechodzą ten okres. Pracownicy sklepów i marketów, mają ręce pełne pracy. Przełożeni postanowili nagrodzić ich specjalnymi bonami.  Pracowity czas przed Wielkanocną Okres przedświąteczny to nie tylko czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa, ale również dla wielu osób to większa ilość pracy. Do tej grupy zdecydowanie należą pracownicy wszelkich sklepów oraz marketów spożywczych. Przed świętami zazwyczaj zostają wydłużone godziny otwarcia supermarketów, a to dlatego, by ludzie mogli zrobić spokojnie zakupy, a jednocześnie zachować wszelkie zasady ostrożności w czasie pandemii. To niewątpliwie wielki plus dla klientów, ale dla pracowników niekoniecznie, gdyż ich czas pracy się zwiększa na niekorzyść dni wolnych. Bony Biedronki Dyskont spożywczy Biedronka ze względu na zbliżającą się Wielkanoc, postanowił rozdać swoim klientom bony na zakupy o wysokości 15 złotych. Będzie można je uzyskać na drodze konkursu poprzez rozwiązanie testu. Wygrane kupony zostaną wysłane na podany numer telefonu komórkowego. Bony z Biedronki będą  jednorazowego użytku. To zdecydowanie okazja, z której warto skorzystać. Wyróżnienie pracowników Nieco inną formę rozdania bonów wykorzysta sieć sklepów Lidl. W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi oraz trwającą od ponad roku pandemią, podczas której pracownicy wykazują się niezwykłym zaangażowaniem w pracę, przełożeni zdecydowali się nagrodzić ich dodatkowymi...

Kaufland bony
Pixabay, Adobe Stock
Newsy
Kaufland rozdał pracownikom świąteczne bony. To całkiem spory zastrzyk gotówki
Zbliżają się święta. Kaufland, a także inny firmy, rozdają swoim pracownikom tradycyjne prezenty. Wśród nich paczki, bony i premie...

Okres świąteczny to chyba ulubiona pora wszystkich pracowników. Zasłużony wypoczynek z rodziną, święta przy suto zastawionym stole, a wcześniej zasłużona premia od pracodawcy. Nie inaczej jest w przypadku osób zatrudnionych w sklepach spożywczych. Największe sieci, jak co roku postanowiły wynagrodzić zatrudnionych. Nie tylko bony Każdy pracownik sieci Kaufland otrzymuje od firmy na święta Bożego Narodzenia i na święta wielkanocne bony zakupowe. Takie vouchery pracownicy mogą zrealizować wyłącznie w sklepach tej sieci. Jak to wygląda w praktyce? Kasjerzy i magazynierzy otrzymują w prezencie na święta coś w rodzaju karty prepaid (karta płatnicza zasilona środkami). Kartę mogą wykorzystywać aż cztery lata od jej trzymania. Ile w tym roku otrzymają pracownicy Kauflandu? W podziękowaniu za trudny rok 2020, kiedy to kasjerzy byli wystawieni na ciężką, koronawirusową próbę, władze sieci postanowiły uhonorować wysiłek swoich ludzi kwotą 700 zł. Oprócz tego w ręce pracowników Kauflandu trafią specjalne kosze podarunkowe z takimi produktami jak słodycze, wędliny, kawa i herbata. Co z Lidlem i Biedronką? Upominki trafią lub już trafiły do ponad 16 tys. osób zatrudnionych w sieci sklepów.  Łącznie w Polsce funkcjonuje ponad 200 placówek tej marki. A jak sytuacja z premiami wygląda w przypadku innych supermarketów? W Lidlu będzie podobnie jak w Kauflandzie – to za sprawą tego samego właściciela obydwu marek. W Biedronce kwota premii będzie zależała od wysokości dochodów danego pracownika. Z kolei w Tesco kasjerzy i kasjerki mają dostać aż 1050 zł w bonach, a do tego zniżki na produkty  w ich sklepie i specjalne paczki upominkowe.    

lidl pieniądze praca
Adobe Stock
Newsy
Ile zarabiają pracownicy Lidla? Zdziwicie się. Uwaga – właśnie trwa rekrutacja
Lidl to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych. Słynie nie tylko z częstych ulepszeń, poprawy komfortu zakupów przez klientów, ale przede wszystkim z uwagi na dbałość o pracownika. Przedsiębiorstwo ogłosiło, że zaczyna rekrutację na nowe stanowiska.

Praca to coś, co czeka każdego. Kwestia tkwi w tym, by znaleźć taką, aby w stu procentach odpowiadała naszym oczekiwaniom. Sieć sklepów Lidl dba przede wszystkim o swojego pracownika i stara się zapewnić mu jak najlepsze warunki pracy. Przedsiębiorstwo rozpoczyna właśnie rekrutację na nowe etaty. Rynek pracy  Wraz z wybuchem pandemii, rynek pracy zmienił się diametralnie. Zatrudnienie w obecnych czasach jest nieco trudniejsze, gdyż oferty nie pojawiają się z taką częstotliwością jak wcześniej. Można powiedzieć, że to rynek pracodawcy, a nie pracownika. Poszukując pracy, należy uwzględnić wszelkie swoje potrzeby, a także warunki, jakie powinny być spełnione po podjęciu się danej posady. Wybór odpowiedniego pracodawcy  Poszukując pracy, należy rozpatrzyć wszelkie aspekty związane z zatrudnieniem. Wybór odpowiedniego pracodawcy, nie zawsze jest łatwy. Zawsze zwraca się uwagę na kilka kluczowych punktów, jak forma zatrudnienia, oferowane wynagrodzenie, wielkość etatu czy inne benefity. Wszystkie te czynniki składają się ogólną propozycję pracy. Przeglądając dane oferty, warto też zastanowić się, jakiego zatrudnienia poszukuje się w danej chwili, czy potrzebuje się stałego czy tymczasowego etatu. Lidl rekrutuje Jedna z najpopularniejszych sieci marketów w Polsce poinformowała o ponownym naborze pracowników do swoich szeregów. Lidl jest znany ze swojej dbałości o zatrudnionych i ich komfort pracy. W związku z rozszerzeniem działalności, zwiększyła się również liczba stanowisk do obsadzenia. Marzec jest miesiącem poszukiwania nowych ludzi do zespołu.  Cechy dobrego pracownika marketu Jak sama firma podkreśla, poszukuje pracowników oddanych, ale nie wymagających cudów. By dołączyć do zgranego zespołu Lidla, należy spełniać kilka warunków, takich jak:...

biedronka pensje
AdobeStock
Newsy
Większe zakupy dla pracowników Biedronki. Od stycznia dostaną podwyżki
Wygląda na to, że w trakcie pandemii najlepszym miejscem, w jakim można pracować jest... sklep! Sieć Biedronka zaplanowała niezłe podwyżki dla swoich pracowników.

Przez pandemię koronawirusa dużo ludzi straciło pracę, a reszta martwi się o swoje zatrudnienie. Okazuje się, że w tych trudnych czasach najlepiej zostać… pracownikiem sklepu! Sieci spożywcze najmniej ucierpiały w trakcie pandemii – nie dotknęły ich żadne ograniczenia poza godzinami dla seniorów i zmniejszeniem liczby osób, jaka może znajdować się w sklepie. Są oczywiście w trudniejszej sytuacji niż zwykle, ale nie można tego porównywać do innych branż, które już ogłaszają, że czeka je upadłość. Mowa o klubach fitness, kinach czy hotelach, które są zamknięte przez większość okresu trwania pandemii.   Podczas gdy w wielu firmach obniża się wynagrodzenie wszystkim pracownikom, by zapobiec zwolnieniom, to jedna z sieci spożywczych zaplanowała podwyżki na 2021 rok! Mimo trwającej pandemii koronawirusa, radzi sobie całkiem dobrze i z tego powodu postanowiła wynagrodzić swoich pracowników. Podwyżki dla kasjerów i nie tylko Tak szczodrym pracodawcą okazała się być sieć sklepów Biedronka. Pracownicy będą mogli liczyć na podwyżki od przyszłego roku w wysokości średnio 200 zł miesięcznie brutto. Objęci nimi zostaną wszyscy pracownicy sklepów Biedronka. Ile będą teraz zarabiać?   Od 2021 pracownik Biedronki za swoją pracę dostanie od 3250 zł (małe miasta) do 3600 zł brutto miesięcznie. Co więcej, osoby zatrudnione w sklepach sieci dostają premię stażową za czas pracy i mogą liczyć na wyższą pensję po przepracowaniu 1 pełnego roku, a następną po 3 latach od momentu zatrudnienia. I tak, wliczając premię stażową, pracownicy Biedronki będą mogli liczyć na wynagrodzenie od 3400 zł do 3850 zł brutto. Dostają także premię za wyniki sklepu i dodatek za obecność w pracy.   Docenieni zostaną także pracownicy magazynów. Na podwyżki mogą liczyć...