Grupa Producentów Rolnych Suflidowo ruszyła z zupełnie nowym projektem, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Umożliwiła sprzedaż jaj w jajomacie w gminie Drużbice. To właśnie w niej prowadzona jest produkcja. Jak skorzystać z takiego jajomatu?

Na czym polega obsługa jajomatu?

Pamiętacie automaty na mleko i wiejskie warzywa i owoce? Ostatnio pojawił się pomysł, by w ten sam sposób sprzedawać smaczne wiejskie jajka. Jak można je kupić? Obsługa takiego jajomatu jest banalnie prosta.

Wystarczy podejść do maszyny, wybrać produkt, który chcemy kupić, a następnie wcisnąć odpowiedni numer skrytki i zapłacić gotówką lub kartą. Jajomat jest czynny przez całą dobę. Mamy do wyboru nie tylko różną ilość jaj, ale także różne rodzaje, w zależności od chowu.

Jaja już tam są! Od dziś ruszamy ze sprzedażą jaj w jajomacie! Jak to działa? Wybierasz produkt, wciskasz odpowiedni numer skrytki i płacisz gotówką lub kartą? Bez stania w kolejce, o dowolnej porze, z gwarancją najwyższej jakości! Podoba wam się takie rozwiązanie? Zapraszamy do Teresina! - piszą na Facebooku pomysłodawcy projektu.

Zobacz także:

Czym się różnią poszczególne rodzaje jajek?

Wiejskie jajka, kupione na targu lub prosto od rolnika, to najlepszy możliwy wybór. Jajka wiejskie, zwane także jajami z chowu ekologicznego, mają na opakowaniu cyfrę 0. Cena takich jajek wynosi nawet ponad 1 zł za sztukę.

Jajka pochodzące z kur z wolnego wybiegu są oznaczone numerem partii zaczynającym się od 1. Jajka te są wprawdzie produkowane w wielkich fermach, ale panują na nich o wiele bardziej znośne warunki niż chociażby w przypadku jaj oznakowanych cyferkami 2 i 3.

Cyferką 2 oznacza się jaja z chowu ściółkowego. Kury, które znoszą takie jajka, żyją w fermach, w których nie mają dla siebie zbyt dużo miejsca. Mają go jednak o wiele więcej niż kury, które znoszą jajka w klatkach.

Jaja od kur z chowu klatkowego, oznakowane cyfrą 3, to najtańszy gatunek dostępnych na rynku jaj.

Źródło: portalspozywczy.pl