Poszarzały okap i pożółkłe uchwyty od lodówki? Tak wybielicie plastikowe elementy w kuchni
Flickr
Newsy

Poszarzały okap i pożółkłe uchwyty od lodówki? W ten sposób wybielicie plastikowe elementy w kuchni 

Wasza kuchnia ma już swoje lata? Zapewne wszystkie sprzęty w niej działają i wciąż sprawuje się bez zarzutu. Gdyby tylko jeszcze plastikowe elementy nie pożółkły tak bardzo... Uchwyty lodówki, gniazdka, okapy, parapety - ich wszystkich dotyka ząb czasu w postaci żółtego koloru.

Nie oznacza to jednak oczywiście, że nie dbacie o czystość! Na pojawienie się niektórych zmian nie ma się zwykle wpływu. Powoduje je szereg czynników: promienie słoneczne, inne przedmioty (np. doniczki stojące na parapecie) czy nagłe spadki temperatury. Jeżeli natomiast znajdzie się jakiś element, którego kolor pod wpływem czasu, kurzu i tłuszczu zmienił barwę na szary – z nim również poradzą sobie te sposoby. 

Jak wyczyścić plastikowe elementy w kuchni szarym mydłem?

Naprawdę warto mieć w domu szare mydło. Nie tylko do mycia, ale również odplamiania. To mydło nie uczula, a dodatkowo może okazać się pomocne w renowacji pożółkłych plastików. Zetrzyjcie część mydła na tarce i zalejcie niewielką ilością gorącej wody, tak by powstała pasta, a nie płyn. Następnie nanieście ją na pożółkłe elementy i pozostawcie przez 15 minut. Po tym czasie wypolerujcie je szmatką i spłuczcie. 

Zobacz także
Prosty sposób na wyczyszczenie spodów garnków bez szorowania. Kilka składników kuchennych, 10 minut i garnki jak nowe

Trik na wyczyszczenie spodu garnków bez szorowania. Parę składników z kuchni, 10 minut i garnki jak nowe

Tani i skuteczny sposób na wyczyszczenie kuchenki gazowej. Zagotujcie wodę z octem i zróbcie 1 rzecz

Tani i skuteczny sposób na wyczyszczenie kuchenki gazowej. Zagotujcie wodę z octem i zróbcie tę 1 rzecz

Jak czyścić kuchnię pastą do zębów?

Wybielająca pasta do zębów może mieć wiele zastosowań. Obok podstawowego, świetnie sprawdza się również w czyszczeniu i wybielaniu gumy. Każdy, kto czyścił nią podeszwy adidasów, docenia tę moc. Możecie też wykorzystać ją do wybielenia np. pożółkłych uchwytów. Wystarczy nanieść pastę na plastik, wypolerować ściereczką i spłukać wodą. To rzeczywiście działa. 

Musicie jednak pamiętać, że pasta tego typu zawiera mikrogranulki, które mogą powodować drobne zarysowania. Jeżeli plastik jest matowy, to nie powinny być one widoczne. W przypadku plastiku z połyskiem takie czyszczenie może wpłynąć negatywnie na lśniącą powierzchnię. 

Sok z cytryny ma naturalne właściwości wybielające 

Cytryna jest znana ze swoich właściwości wybielających. To jeden z naturalnych środków, które prawie zawsze znajdziecie we własnej kuchni. Wystarczy, że wyciśniecie cytrynę, a następnie za pomocą wacika pokryjecie sokiem przedmiot, który zamierzacie odświeżyć. 

Sok pozostawcie na kilka minut, a następnie zetrzyjcie go wilgotną ściereczką. Sposób ten jest bardzo delikatny i nie zawsze przynosi zadowalające efekty, ale w niektórych przypadkach w zupełności wystarczy. 

Źródło: dompelenpomyslow.pl 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA