Posmarujcie tym drzwiczki od lodówki. Wygląda przedziwnie, ale daje niesamowity efekt
Własne
Newsy

Posmarujcie tym drzwiczki od lodówki. Wygląda przedziwnie, ale daje niesamowity efekt

Pomysły na radzenie sobie z problemami, jakie powodują sprzęty AGD, są czasami naprawdę zaskakujące. Być może słyszeliście już o wkładaniu cytryny do mikrofali czy papieru toaletowego do lodówki. Ten sposób jest równie dziwny i skuteczny - przekonajcie się sami.

Spośród wszystkich urządzeń znajdujących się w domu, lodówce powinno się poświęcać najwięcej uwagi. Gdy tylko przestaje działać tak jak trzeba, katastrofa gotowa. Produkty znajdujące się w środku już po paru godzinach nadają się nieraz do wyrzucenia, a roztopiony lód zalewa całą podłogę w kuchni.

By tego uniknąć, należy bacznie przyglądać się swojej lodówce i reagować, gdy tylko coś wydaje się nie działać tak, jak powinno. Jak choćby drzwiczki, które, jak się okazuje, czasami wystarczy tylko lekko natłuścić, by znów wszystko wróciło do normy.  

Co robić, gdy lodówka się nie domyka?

Czasami możecie napotkać pewien problem, jakim są niedomykające się w całości drzwiczki od lodówki. Powodem jest uszczelka - z czasem, gdy się zużywa, jest coraz sztywniejsza, a jej powierzchnia staje się porowata.

Przez to drzwi mogą się nie domykać, a to ciągnie za sobą cały szereg poważnych problemów. Zwróćcie uwagę na wodę zbierającą się przy uszczelce - jeśli się skrapla, oznacza to, że uszczelka nie działa prawidłowo. 

Zobacz także
Dlaczego wszyscy wkładają papier toaletowy do lodówki? Sami zaczniecie tak robić, gdy poznacie powód

Dlaczego wszyscy wkładają papier toaletowy do lodówki? Sami zaczniecie tak robić, gdy poznacie powód

Otwórzcie lodówkę i zróbcie jej zdjęcie. Brzmi dziwnie, ale jeszcze nam podziękujecie

Otwórzcie lodówkę i zróbcie jej zdjęcie. Brzmi dziwnie, ale jeszcze nam podziękujecie

To się stanie, gdy lodówka nie będzie się domykać

Przez problemy z niepozorną uszczelką ucierpi cała wasza lodówka. Konsekwencje wcale nie brzmią przyjemnie:

  • Wysokie rachunki - niedomknięta lodówka zacznie pobierać znacznie więcej energii, by utrzymać w środku niską temperaturę. To się przełoży na znacznie wyższe rachunki za prąd.

  • Zepsuta żywność - przez ciągły dopływ ciepłego powietrza z zewnątrz, znajdujący się w lodówce termostat może mieć problem z ustawieniem i wyświetlaniem prawidłowej temperatury. To może skutkować psuciem się jedzenia w lodówce. 

  • Uszkodzone meble i podłoga - wypływająca z lodówki woda może doprowadzić do zniszczenia mebli przylegających do urządzenia oraz podłogi.

Sprytny sposób na lodówkę, która się nie domyka

Przyjrzyjcie się uważnie uszczelce, która znajduje się na drzwiach lodówki. Jeżeli zauważycie na niej dziury, wówczas uszczelkę należy wymienić. W sytuacji, gdy wydaje się wyglądać w porządku, a mimo to wciąż lodówka nie chce się domykać, wykorzystajcie pewien patent.

Wystarczy umyć i osuszyć uszczelkę, a następnie ją natłuścić - na przykład pomadką do ust. Zawarta w niej wazelina zmniejszy porowatość uszczelki i sprawi, że lodówka znów będzie szczelna.