jachira twitter
AdobeStock / Flickr
Newsy

Posłanka zabrała produkty z lodówki dla ubogich. „Wyjadasz biednym żyjąc z diety poselskiej”

Posłanka Klaudia Jachira chciała pokazać, jak korzystać z lodówki społecznej, ale nie spodziewała się takiej reakcji obserwujących!
Katarzyna Wyborska
styczeń 04, 2021

Nawet najbardziej szlachetne akcje mogą zostać źle odebrane! Klaudia Jachira, posłanka Koalicji Obywatelskiej w dobrej wierze nagrała filmik, na którym promuje pomoc potrzebującym. Jednak niektórym w ogóle się on nie spodobał! Sprawdźcie, o co poszło.

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Społeczne lodówki

Blisko pięć lat temu powstała w Polsce pierwsza tzw. społeczna lodówka w ramach akcji „Jadłodzielnia”. Na czym to polega? W polskich miastach w różnych miejscach rozstawione są lodówki, do których każdy ma swobodny dostęp. Założenie jest takie, że można zostawić jedzenie oraz skorzystać z tego, które już znajduje się w środku. Taka akcja ma przeciwdziałać marnowaniu żywności oraz sprawić, że przynajmniej część nadmiarowego jedzenia trafi do osób potrzebujących. Korzystanie z lodówek jest zupełnie bezpłatne! By zachęcić Polaków do dzielenia się jedzeniem, jedna z posłanek postanowiła nagrać filmik, na którym sama korzysta z takiej lodówki. Jednak nie spodziewała się, jaką burzę tym wywoła!

Kontrowersyjna pomoc

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira na swoim profilu na Twitterze udostępniła filmik, na którym pokazuje jak korzystać z lodówek Jadłodzielni. Opisała, jak to działa i włożyła do lodówki jedzenie, które ze sobą przyniosła – głównie pozostałości po świętach, czyli kutię, kapustę z grzybami, śledzie oraz kilka ogórków. Następnie sama wyjęła z lodówki parę marchewek, pomidorów oraz jabłko i odjechała na rowerze do domu. Na filmiku można zauważyć jeszcze, jak tuż po chwili pewien mężczyzna podszedł do lodówki i wziął dla siebie jeden ze słoików przyniesionych przez posłankę.

Pomimo, że akcja jest bardzo szlachetna, to część ludzi zareagowała na filmik oburzeniem. Nie rozumieją, dlaczego posłanka pobierająca bardzo dobrą pensję zabrała z lodówki darmowe jedzenie, które jest przeznaczone dla osób potrzebujących. Trzeba jednak pamiętać, że prawdopodobnie biorąc dla siebie kilka produktów ze społecznej lodówki Klaudia Jachira chciała przekonać swoich obserwujących, że nie należy mieć żadnych oporów przed korzystaniem z niej – akcja Jadłodzielnia ma na celu nie tylko pomoc najuboższym, ale także przeciwdziałanie marnowaniu żywności, dlatego zachęca by każdy korzystał z lodówek. Tak użytkownicy komentowali filmik:

Czy ja dobrze widzę, że posłanka zabiera produkty z lodówki dla ubogich i potrzebujących?

Pani Jachira nie dociągnęła do Sylwestra. Skromna poselska dieta nawet singielce nie wystarczyła. Bida w kraju. A co dopiero emeryci i renciści...

Jedna z użytkowniczek zwróciła uwagę na fakt, że posłanka prawidłowo skorzystała z lodówki:

Inicjatywa #LodówkaSpołeczna służy do tego, by dzielić się jedzeniem z innymi, którego się już nie zje. Gdyby to było tylko dla potrzebujących nazywałoby się lodówka socjalna.

Źródło: JachiraKlaudia / Twitter

Jak oceniacie postępowanie posłanki?

Komentarze
Marzena Kipel Sztuka
ONS
Newsy Jeszcze niedawno nie miała na chleb a jej życie było koszmarem. W życiu Marzeny Kipiel-Sztuki wydarzył się prawdziwy cud
Poprzedni rok nie był dla aktorki zbyt łaskawy. Jeszcze przed świętami narzekała na brak funduszy na dalszą egzystencję. Stało się jednak coś, co może odwrócić jej życie...
Aleksandra Jaworska
styczeń 04, 2021

Pandemia pokazała zmiany w wielu obszarach gospodarki. Jednym z wybranych, który przeszedł prawdziwie ciężki czas, jest kultura. Życie wielu artystów stanęło w miejscu. Pandemia zabrała im miejsca pracy i zamroziła działalność zawodową, która nie mogła się realizować w znanym dotychczas wymiarze. COVID-19 uderzył w artystów Na brak środków do życia narzekali aktorzy, muzycy i branża kabaretowa. Brak występów i sprzedanych biletów, mógł oznaczać tylko jedno. Znaczne obniżenie zarobków lub całkowite zastopowanie dopływu środków na konto. Wśród gwiazd, które pandemia dotknęła w sposób szczególny, znalazła się Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka znana ze "Świata według Kiepskich", który od lat bawi Polaków.  Kipiel-Sztuka do tej pory miała też okazję występować z własnym repertuarem scenicznym. Jest bowiem utalentowana muzycznie. Przed karierą aktorki imała się różnych zawodów, jednak właśnie aktorstwo sprawia jej największą frajdę. Halinka ze "Świata według Kiepskich" pod koniec roku 2020 nie mogła związać końca z końcem, zapewniając, że jedyne zapasy jakie zrobiła to kilogramy karmy dla jej psa. Aktorka zaczyna Nowy Rok z innym nastawieniem i energią Zasługą dobrego nastroju artystki są najnowsze doniesienia portali internetowych. W 2021 miała wrócić na plan zdjęciowy do "Kiepskich", ale wydarzyło się coś jeszcze. Kipiel-Sztuka po ciężkim okresie w swoim życiu znalazła miłość. Gwiazda jest zakochana! Aktorkę wsparł także Związek Artystów Scen Polskich i dzięki temu opłaciła rachunki, na które nie było ją stać w grudniu. Do gwiazdy przyszła też pomoc z zewnątrz. Do drzwi artystki zapukała bowiem pewna pani, która zaproponowała jej pomoc...

Przeczytaj