Pomylił objawy COVID-19 z... niestrawnością. Zmarł we śnie
Adobe Stock
Newsy

Pomylił objawy COVID-19 z... niestrawnością. Zmarł we śnie

Niech historia tego mężczyzny będzie dla was przestrogą!
Anna Urbańska
kwiecień 12, 2021

Z pandemią walczymy już ponad rok. Przez ten czas dowiedzieliśmy się dużo na temat COVID-19, ale wirus zaskakuje w dalszym ciągu zarówno naukowców, jak i osoby, które dotyka. Infekcja koronawirusem może dawać wiele niespecyficznych objawów. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który nie wiedział, że jest zarażony. Niestety, skutek okazał się tragiczny.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Niespecyficzne objawy infekcji koronawirusem

Pamiętajcie, że każdy przechodzi COVID-19 trochę inaczej. U was infekcja może objawiać się w zupełnie inny sposób, niż u sąsiadów lub znajomych. Zwracajcie uwagę na takie symptomy, jak:

  • Ból głowy
  • Osłabienie i zmęczenie
  • Utrata węchu i smaku
  • Senność
  • Biegunka
  • Mdłości
  • Ból gardła (szczególnie brytyjska odmiana wirusa)
  • Kaszel
  • Ból stawów

Zobacz także

Tragiczny przypadek mężczyzny zmarłego na COVID-19

O tym, że objawy koronawirusa mogą być naprawdę niespecyficzne i nie wskazywać na infekcję tym patogenem, przekonała się bardzo boleśnie rodzina zmarłego Brytyjczyka. Mężczyzna z miasta Herne Bay w Kent, pomylił objawy COVID-19 z zatruciem pokarmowym i niestety zmarł.

Córka zmarłego podzieliła się historią swojego ojca, by ostrzec innych. Michelle Keane opowiada, że jej 60-letni ojciec przechorowali koronawirusa w listopadzie, zaledwie miesiąc od narodzin jej córki. Zarówno matka jak i ojciec Michelle, mieli infekcję koronawirusem. Nie wiedzieli jednak o niej, bo ich objawy nie były typowe. Myśleli, że to niestrawność. Stan ich zdrowia się poprawiał, aż pewnego poranka żona nie mogła dobudzić ojca Michelle. Okazało się, że mężczyzna zmarł we śnie. Przebadano zwłoki i stwierdzono, że chorował na COVID-19.

Po tragicznych wydarzeniach Michelle nalegała, by przebadano także jej matkę. Okazało się, że ma wyjątkowo niskie stężenie tlenu we krwi. Lekarze przyznają, że gdyby nie badanie, mógłby spotkać ją ten sam los, co męża. Kobietę zatrzymano w szpitalu na 2 tygodnie.

Michelle podzieliła się historią swojej rodziny, jednocześnie apelując o stosowanie się do restrykcji i dbanie o siebie i bliskich. Trzeba szczególnie wypatrywać wszelkich symptomów i być szczególnie czułym na wymienione objawy.

Czytaj także:

 

Komentarze