Polskie restauracje wspierają Ukrainę. Przekazują swój dochód z tłustego czwartku
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Te polskie restauracje wspierają Ukrainę. Przekazują swój dochód z tłustego czwartku

Kryzys na Ukrainie trwa. Polacy nie pozostają jednak obojętni na los swoich wschodnich sąsiadów. Przeczytajcie.

W związku z kryzysem wojennym na Ukrainie, kolejne polskie restauracje przyłączają się do pomocy mieszkańcom tego kraju. W jaki sposób zamierzają im pomóc? Choćby poprzez przekazanie im środków finansowych z obrotów.

Kilka polskich lokali gastronomicznych postanowiło przekazać Ukrainie dochód ze sprzedaży z tłustego czwartku. Kto konkretnie przyłączył się do pomocy?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Polskie restauracje wspierają Ukrainę

Na Ukrainie trwa obecnie wojna. Mieszkańcy tego kraju są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Większość z nich zdecydowała się pozostać w kraju i uczestniczyć w wojennych działaniach, a pewna część ruszyła w kierunku Polski.

Przykre wydarzenia na Ukrainie nie pozostały obojętne dla wielu polskich restauracji, które zdecydowały się przekazać środki finansowe na pomoc poszkodowanym mieszkańcom tego kraju.

Do pomocy przyłączyły się m.in.:

Kawiarnia Stor Cafe:

- Wszyscy jesteśmy dziś w szoku. Cały dochód ze sprzedaży pączków w STOR Tamka i Bracka przeznaczymy na fundusz stypendialny dla studentów z Ukrainy. Trzymajcie się.

Restauracja FALLA Warszawa także postanowiła pomoc:

- Kochani, cała kwota ze sprzedaży pączków na miejscu w naszych lokalach zostanie przekazana na organizację pomagającą Ukrainie – napisano na Facebooku.

Zobacz także
Ile można zarobić w gastronomii? Restauracje kuszą wysokimi zarobkami

Ile można zarobić w gastronomii? Restauracje kuszą wysokimi zarobkami

Restauracje otwarte, ale nie ma komu pracować. Jak gastronomia poradzi sobie po pandemii?

Restauracje otwarte, ale nie ma komu pracować. Jak gastronomia poradzi sobie po pandemii?

Lokal Yatta Ramen:

- Miał być śmieszny tłusty czwartek, ale nie jest. Cały zysk że sprzedaży dzisiejszego specjalnego ramenu idzie na wsparcie dla Ukrainy. Zasugerujcie w komentarzach gdzie to można wpłacić bo to spontaniczny pomysł i jeszcze nic nie wymyśliliśmy.

- Edit: do akcji dołącza nasze dziecko Yatta Ramen - Postępu. Mają dziś super specjalny ramen tonkotsu. Zysk też na Ukrainę. Edit: wesprzemy Polską Misję Medyczną Jak można weprzeć: - ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na pmm.org.pl/chce-pomoc - przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem UKRAINA - przekaż 1%25 wpisując KRS 0000162022 - przekaż darowiznę na oficjalnej zbiórce FB dla Ukrainy -napisali właściciele lokalu Yatta Ramen.

Moya Matcha Oleandrów:

- Zajrzyjcie dziś do nas odkryć Tłusty Czwartek w japońskiej odsłonie! Coutellerie i Moni Dąbrowska połączyły siły, żebyście mogli spróbować tradycyjnych, japońskie anpanów, czyli drożdżowych bułeczek z mlecznego ciasta japońskiego, pasty tsubu-an z fasoli azuki i cukru trzcinowego, z budyniem z Matchą Tradycyjną i makiem. ?￰゚ヌᆭ ?￰゚ヌᆭ ?￰゚ヌᆭ Cały dochód z dzisiejszej sprzedaży w Moya Matcha Oleandrów przekażemy na wsparcie obrony Ukrainy poprzez Fundację Save Life in UA - poinformował lokal Moya Matcha Oleandrów.

Źródło: horecatrends.pl

Monika Brodka jedzie z foodtruckiem na granicę. Nakarmi głodnych i zmarzniętych Ukraińców
ONS.pl, Adobe Stock
Newsy
Monika Brodka jedzie z food truckiem na granicę. Nakarmi głodnych i zmarzniętych Ukraińców
Jesteśmy światkami ogromnej fali pomocy, jaką Polacy niosą poszkodowanym w wyniku agresji Rosji na Ukrainę. Pomagają artyści i zwykli ludzie. Pełną para pracują organizacje pomocowe i samorządy. I każdy czuje, że dziś: „wszyscy jesteśmy Ukraińcami”

Monika Brodka, jak wielu polskich artystów bardzo aktywnie włączyła się do pomocy, po tym gdy ukraińskie miasta zwróciły się do Polaków z prośbą o pomoc. Jedni dla uciekinierów z kraju ogarniętego wojną udostępniają swoje domy. Jeszcze inni pomagają robiąc to, co potrafią najlepiej: organizują koncerty, z których dochód przekazują ukraińskim sąsiadom. Każdy sposób na pomoc jest dobry o ile wsparcie trafia do potrzebujących i nie jest jeszcze jedną metodą na zdobywanie sławy Monika Brodka chce gotować dla uchodźców z Ukrainy Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, jest znana swoim fanom z jeszcze jednego talentu: świetnie gotuje. 34-latka od kilku lat na swoim Instagramie prowadzi bloga kulinarnego, na którym dzieli się pomysłami na szybkie dania z prostych składników, czasem nawet resztek, które znajduje w lodówce. Jej kuchnia jest zdrowa, pełna warzyw i owoców, a propozycje dań ciekawie zakomponowane i podane. Brodka gotuje w domu i podczas podróży po świecie. Przygotowuje dania dla siebie i dla swoich przyjaciół.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Co Dzis Wymąci? (@moniamonci) W czasie konfliktu zbrojnego na Ukrainie, widząc koczujących na granicy uchodźców uciekających przed wojną, wpadła na pomysł pomocy, jaką może zaproponować. Chce pojechać na granicę polsko-ukraińską i karmić głodnych zmarzniętych ludzi czekających na przejściu. Potrzebowała tylko food trucka, w którym mogłaby przygotowywać i wydawać żywność: - Kto wypożyczy food...

Lidl przekaże Ukrainie produkty za milion złotych
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Lidl przekaże Ukrainie produkty za milion złotych. Zatrudni też uchodźców i pomoże im znaleźć mieszkanie
W obliczu rosyjskiej napaści i agresji wymierzonej w Ukrainę, sieć sklepów Lidl przyłączyła się do pomocy uchodźcom. Przeczytajcie.

Za naszą wschodnią granicą trwa obecnie wojna. W dniu 24 lutego o godzinie 3:45 nad ranem, prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował o rozpoczęciu działań wojennych na Ukrainie. Mimo iż wielu obywateli Ukrainy postanowiło pozostać w swoich domach i bronić swojego kraju, część z nich – głównie kobiety i dzieci – ruszyła w stronę polskiej granicy. Na chwilę obecną do Polski przyjechało już ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Swoją pomoc zaoferowało im wielu Polaków, polskich organizacji pomocowych, polskich firm, a także wielkie sieci spożywcze takie jak m.in. Lidl. Lidl przekazuje milion złotych dla Ukraińców Popularna sieć sklepów Lidl poinformowała, że przekaże pomoc produktową o wartości ponad miliona zł na akcje prowadzone przez Caritas i PAH: - Lidl Polska przekazuje ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz rodzin, kobiet i dzieci doświadczających kryzysu uchodźczego koordynowanych przez Caritas Polska oraz Polską Akcję Humanitarną. Wybraliśmy działanie poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów – poinformowała rzeczniczka firmy, Aleksandra Robaszkiewicz. Sieć udzieli pomocy psychologicznej Ukraińcom Lidl zdecydował się też udzielić uchodźcom pomocy psychologicznej: - Z myślą o naszych pracownikach w 2020 roku uruchomiliśmy Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z profesjonalnej, poufnej, bezpłatnej pomocy udzielanej przez wykwalifikowanych psychologów, prawników lub doradców finansowych. W związku z obecną sytuacją na Ukrainie dla pracowników narodowości ukraińskiej przebywających w Polsce został...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce. Klienci zobaczą pewien komunikat
Robicie zakupy w Biedronce? Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie przy kasie taki komunikat.

Sieć sklepów Biedronka rozszerza akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Z myślą o nich dodała w kasach samoobsługowych nową opcję, która umożliwia przekazanie im środków finansowych. Poznajcie szczegóły tej akcji. Biedronka na rzecz Ukraińców Od wybuchu wojny na Ukrainie i przybycia do naszego kraju fali uchodźców, Biedronka bierze czynny udział w pomocy osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. Pisaliśmy, że popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. Chodzi o bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka poinformowała też, że pracuje obecnie nad specjalną, uproszczoną ścieżką zatrudniania członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek. Ponadto, przekazała też na ten cel 10 milionów złotych oraz obniżyła ceny ok. 50 produktów w 43 swoich sklepach przy granicy z Ukrainą. Teraz zdecydowała się na kolejną formę pomocy. Przeczytajcie. Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce Od teraz klienci sklepów Biedronka, którzy korzystają z samoobsługowych kas, mogą podczas robienia zakupów przekazać środki finansowe uchodźcom. Opcja dostępna jest zarówno podczas płacenia w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych: - Zachęcamy do wsparcia Ukrainy dowolną kwotą. Aby wskazać kwotę, wciśnij przycisk "Wyszukaj po nazwie lub wprowadź kod" i następnie wybierz flagę Ukrainy - czytamy w komunikacie, który wyświetla się klientowi na ekranie. Po kliknięciu na flagę Ukrainy, klient może wybrać konkretną kwotę – 1 zł lub wielokrotność tej kwoty. Jeżeli zwykle płacicie za zakupy w tradycyjnej kasie, wystarczy, że powiecie kasjerowi, że chcecie przekazać pieniądze na pomoc Ukrainie i podacie dokładną...

Indykpol przekazał ponad pół miliona parówek do Ukrainy. Trafią do mieszkańców okupowanych miast
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Indykpol przekazał ponad pół miliona parówek do Ukrainy. Trafią do mieszkańców okupowanych miast
Jeden z największych polskich producentów wyrobów drobiarskich, przekazał jedzenie na Ukrainę. Parówki trafią prosto do dzielnie walczących na wojnie mieszkańców.

Jedna z największych firm produkujących wyroby mięsne w Polsce – Indykpol – włączyła się w pomoc Ukrainie. Jak informuje Portal Spożywczy: - W poniedziałek, 7 marca 2022 z olsztyńskiego zakładu należącego do Indykpol S.A. wyjechało ponad 580 tys. parówek stanowiących pomoc humanitarną dla Ukrainy. Parówki trafią wprost do potrzebujących – czyli do wygłodniałych mieszkańców ukraińskich miast, nadal wściekle atakowanych przez Rosjan. Indykpol przekazał ponad pół miliona parówek do Ukrainy Na Ukrainie trwa obecnie wojna, która doprowadziła do ogromnego kryzysu humanitarnego. W wielu miastach nie ma gazu, prądu ani wody. Ludzie śpią w schronach bez dostępu do kuchni, łazienki czy toalety. Topią śnieg, żeby mieć czego się napić. O jedzeniu niekiedy nie ma nawet mowy. Z myślą o takich osobach firma Indykpol postanowiła przekazać ponad 580 tys. parówek stanowiących pomoc humanitarną dla naszych ukraińskich sąsiadów: - Mimo ogromnych trudności z transportem chłodzonych produktów spożywczych na ogarnięte wojną tereny, Indykpol – przy współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Ambasadą Ukrainy w Polsce – był w stanie zorganizować priorytetową produkcję i wysyłkę parówek do najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy - donosi portal spożywczy. Do akcji przyłączyli się też partnerzy, którzy przekazali Indykpolowi nieodpłatnie materiały pomocnicze niezbędne do produkcji. Byli to: Model Opakowania Sp. z o.o. DAT-Schaub Polska Sp. z o.o. wraz z Viscofan Polonis Druk Sp. z o.o. Wipol - Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, że w ten sposób możemy pomóc tym, którzy dziś tej pomocy bardzo potrzebują na terenie objętej wojną Ukrainy - napisał zarząd GK Indykpol....