Polskie restauracje wspierają Ukrainę. Przekazują swój dochód z tłustego czwartku
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Te polskie restauracje wspierają Ukrainę. Przekazują swój dochód z tłustego czwartku

Kryzys na Ukrainie trwa. Polacy nie pozostają jednak obojętni na los swoich wschodnich sąsiadów. Przeczytajcie.

W związku z kryzysem wojennym na Ukrainie, kolejne polskie restauracje przyłączają się do pomocy mieszkańcom tego kraju. W jaki sposób zamierzają im pomóc? Choćby poprzez przekazanie im środków finansowych z obrotów.

Kilka polskich lokali gastronomicznych postanowiło przekazać Ukrainie dochód ze sprzedaży z tłustego czwartku. Kto konkretnie przyłączył się do pomocy?

Polskie restauracje wspierają Ukrainę

Na Ukrainie trwa obecnie wojna. Mieszkańcy tego kraju są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Większość z nich zdecydowała się pozostać w kraju i uczestniczyć w wojennych działaniach, a pewna część ruszyła w kierunku Polski.

Przykre wydarzenia na Ukrainie nie pozostały obojętne dla wielu polskich restauracji, które zdecydowały się przekazać środki finansowe na pomoc poszkodowanym mieszkańcom tego kraju.

Do pomocy przyłączyły się m.in.:

Kawiarnia Stor Cafe:

- Wszyscy jesteśmy dziś w szoku. Cały dochód ze sprzedaży pączków w STOR Tamka i Bracka przeznaczymy na fundusz stypendialny dla studentów z Ukrainy. Trzymajcie się.

Restauracja FALLA Warszawa także postanowiła pomoc:

- Kochani, cała kwota ze sprzedaży pączków na miejscu w naszych lokalach zostanie przekazana na organizację pomagającą Ukrainie – napisano na Facebooku.

Zobacz także
Ile można zarobić w gastronomii? Restauracje kuszą wysokimi zarobkami

Ile można zarobić w gastronomii? Restauracje kuszą wysokimi zarobkami

Restauracje otwarte, ale nie ma komu pracować. Jak gastronomia poradzi sobie po pandemii?

Restauracje otwarte, ale nie ma komu pracować. Jak gastronomia poradzi sobie po pandemii?

Lokal Yatta Ramen:

- Miał być śmieszny tłusty czwartek, ale nie jest. Cały zysk że sprzedaży dzisiejszego specjalnego ramenu idzie na wsparcie dla Ukrainy. Zasugerujcie w komentarzach gdzie to można wpłacić bo to spontaniczny pomysł i jeszcze nic nie wymyśliliśmy.

- Edit: do akcji dołącza nasze dziecko Yatta Ramen - Postępu. Mają dziś super specjalny ramen tonkotsu. Zysk też na Ukrainę. Edit: wesprzemy Polską Misję Medyczną Jak można weprzeć: - ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na pmm.org.pl/chce-pomoc - przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem UKRAINA - przekaż 1%25 wpisując KRS 0000162022 - przekaż darowiznę na oficjalnej zbiórce FB dla Ukrainy -napisali właściciele lokalu Yatta Ramen.

Moya Matcha Oleandrów:

- Zajrzyjcie dziś do nas odkryć Tłusty Czwartek w japońskiej odsłonie! Coutellerie i Moni Dąbrowska połączyły siły, żebyście mogli spróbować tradycyjnych, japońskie anpanów, czyli drożdżowych bułeczek z mlecznego ciasta japońskiego, pasty tsubu-an z fasoli azuki i cukru trzcinowego, z budyniem z Matchą Tradycyjną i makiem. ?￰゚ヌᆭ ?￰゚ヌᆭ ?￰゚ヌᆭ Cały dochód z dzisiejszej sprzedaży w Moya Matcha Oleandrów przekażemy na wsparcie obrony Ukrainy poprzez Fundację Save Life in UA - poinformował lokal Moya Matcha Oleandrów.

Źródło: horecatrends.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA