Polski McDonald's wprowadza burgera, jakiego jeszcze nie było! Kupicie?
AdobeStock
Newsy

Sztuczne mięso w burgerach z polskich McDonald'sów. Co na to klienci?

Był już burger rybny, warzywny, a teraz czas na kanapkę z… oszukanym mięsem? Sprawdźcie szczegóły.

Sieć McDonald’s często jako pierwsza stosowała różne rozwiązania, które później stawały się powszechne w innych restauracjach typu fast-food. Nie inaczej jest tym razem – w McDonald’s pojawią się hamburgery z… sztucznym mięsem! Kupicie?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Burgery ze sztucznego mięsa w McDonald’s

Już w zeszłym roku przedstawiciele sieci McDonald’s poinformowali oficjalnie, że w restauracjach będzie podawany specjalny hamburger, w którym znajdzie się kotlet ze sztucznego mięsa. Zanim jednak to nastąpiło, do oferty wprowadzono Veggie Burgera, czyli kanapkę z kotletem warzywnym. Na oficjalnej stronie McDonald’s opis tego hamburgera brzmi:

Zupełna nowość, na którą czekało wiele osób. To pyszny i soczysty burger z kotletem warzywnym (z całymi kawałkami warzyw w środku, m.in. marchewki, groszku czy brokułów), plastrem sera topionego cheddar, dwoma plastrami świeżego pomidora, sałatą i kremowym sosem kanapkowym. A to wszystko w miękkiej i dobrze wypieczonej bułce obsypanej ziarnami sezamu. Pyszna odmiana, nie tylko dla wegetarian!

Zobacz także

Kolejną nowością będzie wspomniany burger ze sztucznego mięsa. Ma być bardzo podobny w smaku do wołowiny, choć będzie produkowany… z grochu.

Prezes McDonald’s Polska Adam Pieńkowski zapowiada, że wprowadzanie nowatorskich burgerów do oferty ma charakter testowy – dopiero po jakimś czasie okaże się, czy burger warzywny i ten ze sztucznego mięsa na stałe trafią do oferty McDonald’s:

W ciągu najbliższych miesięcy będziemy w Polsce testować tego typu rozwiązania i zobaczymy, jaki potencjał - biznesowy i smakowy - stoi za alternatywą dla wołowiny

McDonald’s i ekologia

Sieć coraz mocniej stawia na ekologiczne rozwiązania. Już od dłuższego czasu w restauracjach McDonald’s nie znajdziecie plastikowych słomek i kubków – dostępne są tylko te wytwarzane z papieru. Co więcej, przedstawiciele sieci nie wykluczają, że za jakiś czas być może część restauracji powróci do tradycyjnego podawania dań na talerzach i z wielorazowymi sztućcami. Takie rozwiązanie ma być znacznie bardziej ekologiczne, niż niepotrzebna produkcja ogromnej ilości opakowań oraz jednorazowych sztućców.

 

Oto Veggie Burger, na którego czekaliście! 🥦 🍔 🥕 Jego wegenialny kotlet w chrupiącej panierce i wegestyczne połączenie...

Opublikowany przez McDonald's Środa, 21 kwietnia 2021

Czytaj także:

Komentarze