Wszechogarniająca inflacja i drożyzna w sklepach budzi negatywne emocje wśród Polaków już od dłuższego czasu. Problemy ze spięciem domowego budżetu to jednak nie jedyna ciemna strona drożejących produktów na półkach sklepowych.

Drożejące ryby i mięso coraz częściej padają łupem złodziejaszków. Nie ma nawet potrzeby przytaczać szczegółowych liczb i statystyk na poparcie tej tezy. Wystarczy powiedzieć, że coraz więcej sklepów decyduje się na zabezpieczenie droższych produktów sklepowych specjalnymi czujnikami, dokładnie takimi samymi, jak te znane choćby ze sklepów odzieżowych czy z drogerii.

Inną opcją na zabezpieczenie drożejącego masła przed złodziejami jest chowanie go przez sprzedawców do przeszklonych lad i wydawanie go klientom na specjalną prośbę.

W Sopocie aresztowano 45-letnią złodziejkę łososia

Niestety, nie zawsze przynosi to spodziewane skutki. Wciąż przybywa złodziei-spryciarzy, którzy wynoszą z supermarketów spożywczych towar na niewyobrażalnie duże kwoty. Ostatnio „wyczyny” jednej z takich złodziejek opisała trójmiejska policja.

Zobacz także:

Stróże prawa z Sopotu zatrzymali 45-letnią gdyniankę po interwencji ochrony jednego ze sklepów spożywczych. Ochroniarze zauważyli, że kobieta przekroczyła linię kas z załadowanym do pełna plecakiem bez uprzedniego zapłacenia za produkty przy kasie.

Po interwencji policji okazało się, że łupem 45-latki padło aż 7 opakowań łososia atlantyckiego. Oprócz tej drogiej ryby, kobieta włożyła również do plecaka nowiutkie skarpetki i sweter. Jak podaje policja, łączna wartość ukradzionego towaru wyniosła ok. 700 zł.

Jaka kara grozi złodziejce łososia?

To nie pierwsza kradzież w wykonaniu gdynianki. Kobieta zaliczyła „recydywę” – policjanci odnotowali, że 45-latka podczas swojej ostatnich sklepowych kradzieży również „podwędziła” z lodówki supermarketu aż kilkanaście opakowań  łososia. To jednak nie wszystko. Co jeszcze kradła 45-latka? Oto krótka lista:

  • Alkohole
  • Perfumy
  • Słodycze
  • Kawy
  • Ryby
  • I inne produkty

Śledczy postawili 45-latce zarzuty aż 7 kradzieży sklepowych. Kobieta wylądowała w areszcie, o co wnioskował prokurator. Za kradzież mienia powyżej 500 zł grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Źródło: sopot.policja.gov.pl