Policja przejęła transport pomarańczy. Na jednej z palet dokonano szokującego odkrycia
Adobe Stock
Newsy

Policja przejęła transport pomarańczy. Na jednej z palet dokonano szokującego odkrycia

Wielkopolska policja dokonała ostatnio wstrząsającego odkrycia. Na jednej z palet, zamiast pomarańczy, znajdował się nielegalny towar.

9 kwietnia na obwodnicy Leszna, policjanci zatrzymali samochód dostawczy przewożący pomarańcze z Hiszpanii. Podczas kontroli natrafili na kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. W hermetycznie zamykanych workach znajdowała się marihuana. Co grozi teraz tym, którzy ją przewozili?

Policja przechwyciła narkotyki ukryte w owocach

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lesznie, dokonali szokującego odkrycia. Dwóch mężczyzn przewoziło samochodem dostawczym pomarańcze z Hiszpanii, w których były ukryte narkotyki:

- Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Jednak w wielu skrzynkach pod owocami, w hermetycznych workach ukryta była marihuana – czytamy na portalu policja.pl.

Wartość narkotyków to ponad milion złotych

Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli 36 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona złotych:

- Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat, mieszkańcy województwa śląskiego, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy - donosi portal policja.pl.

Właśnie ruszyło śledztwo. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

Zobacz także
co oznaczają naklejki na bananach

Wstrząsające znalezisko w sklepach znanej sieci na Pomorzu. Odkryto to w bananach

Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja

Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja

To nie jedyny przemyt narkotyków w owocach w ostatnim czasie

Jak donosi portal interia.pl, w okolicach Bełchatowa w woj. łódzkim, policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski:

- Jak się okazało, narkotyk został ukryty na naczepie samochodu ciężarowego wśród owoców cytrusowych - powiedziała Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinspektor Iwona Jurkiewicz.

W tym przypadku chodziło o wprost gigantyczną ilość towaru – aż 177 kg marihuany:

- Podczas akcji zabezpieczono 177 kg marihuany wartej ponad 7 mln zł. Z takiej ilości narkotyku można by uzyskać ponad 170 tys. działek dilerskich - powiedziała Anita Wielanek.

Źródło: interia.pl, poznan.wyborcza.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA