Polacy proszą Irlandię o wsparcie na Euro 2020. Reklama polskiego napoju wzrusza!
AdobeStock
Newsy

Polacy proszą Irlandię o wsparcie na Euro 2020. Reklama polskiego napoju wzrusza!

Co za zjednoczenie! Czy biało-czerwonym będą kibicować dziś też inne narody?

Polska reprezentacja piłki nożnej rozegra dziś swój pierwszy mecz w ramach turnieju Euro 2020. Polacy zmierzą się ze Słowacją o godzinie 18. Będzie to pierwszy z trzech meczów, jakie Polacy, z Robertem Lewandowskim na czele, rozegrają w ramach fazy grupowej Euro 2020. Mecz odbędzie się w Sankt Petersburgu.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Polacy proszą Irlandię o wsparcie

W irlandzkiej prasie ukazała się niedawno bardzo ciekawa i pomysłowa reklama polskiego piwa Tyskie. Polacy proszą o pomoc w kibicowaniu naszym na Euro 2020, szczególnie jeśli chodzi o mecz ze Słowacją. Słowacja wyeliminowała Irlandię z rozgrywek w tym turnieju, w związku z tym duża szansa na to, że irlandzcy kibice faktycznie z chęcią będą kibicować Polakom na Euro 2020.

Reklama piwa jest bardzo pomysłowa. Uwagę przykuwa duży slogan „Złap Tyskie i pomóż nam kibicować!”. W języku angielskim słowa te dodatkowo rymują się i wpadają w ucho. Tekst dopełnia zdjęcie dwóch dłoni wznoszących wspólny toast za pomocą kufla pełnego piwa. Jedna dłoń ozdobiona jest flagą Polski, druga – Irlandii.

Zobacz także
Menu typowego kibica odbiera energię, zamiast ją dostarczać. Co zamiast chipsów, piwa i paluszków?

Menu typowego kibica odbiera energię, zamiast ją dostarczać. Co zamiast chipsów, piwa i paluszków?

Perliczka, dziki ryż, polędwica z dorsza - to tylko część menu naszych piłkarzy. Dieta zapewni sukces na EURO?

Perliczka, dziki ryż, polędwica z dorsza - to część menu naszych piłkarzy. Dieta da sukces na EURO?

Oprócz tego do reklamy dołączona jest notatka „Od Polaków do Irlandczyków”, która w wolnym tłumaczeniu brzmi następująco:

Drodzy Irlandczycy,

Słowacja wyeliminowała Was z gry, ale impreza futbolowa bez waszego udziału byłaby bardzo nudna. Wasza pasja, donośne głosy i umiejętności śpiewackie nie powinny się marnować! Kibicujcie Polsce w meczu przeciw Słowacji!

- Polacy

Reklama przyciągnęła uwagę internautów i prasy. Wiele osób zamieściło ją na swoich profilach w mediach społecznościowych. Doceniana jest kreatywność marki Tyskie i ciekawy, przyjazny slogan łączący Polaków i Irlandczyków.

Polskie piwo w Irlandii

Piwo Tyskie i inne polskie marki piwa są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i Irlandii, nie tylko za sprawą emigrantów, którzy chętnie pijają rodzime trunki. Brytyjczycy i Irlandczycy doceniają je za stosunkowo niską cenę i dużą objętość. Polskie piwa są dostępne we wszystkich popularnych supermarketach. Irlandczycy zachęceni kreatywną reklamą bez trudu zakupią więc wspomniane piwo.

Czytaj także:

Godziny dla seniorów
Adobe Stock
Newsy
Nieoczekiwany skutek pandemii. Te produkty żywnościowe są prawdziwym hitem sprzedaży
Piekliście chleb w czasie lockdownu? W zeszłym roku sklepy sprzedały rekordowe ilości produktów do pieczenia.

Pandemia zmieniła życie Polaków tak mocno, jak mało które wydarzenie w niedawnej przeszłości. Koronawirus swoje piętno odcisnął nie tylko na organizmach osób, które przechorowały wirusową chorobę. Kultura, kwestie społeczne, ekonomiczne, gospodarcze, a nawet kulinaria – w czasach COVID-19 Polacy musieli zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wzrosty do przewidzenia Najbardziej odczuwalną odmianą było zamknięcie restauracji w ostatnim okresie, z krótką przerwą na letnie „okno” bez obostrzeń. Zmianie uległy także preferencje mieszkańców Polski, jeśli chodzi o zakupy w sklepach spożywczych. Przyjrzeliśmy się danym statystycznym za ten okres. Nie będzie zaskoczeniem  to, że w 2020 r. o prawie 6% wzrosła sprzedaż tzw. produktów szybko zbywalnych, czyli artykułów spożywczych i domowej chemii. Produkty sypkie w modzie Pamiętacie na pewno marzec i kwiecień zeszłego roku, kiedy z półek sklepowych w locie błyskawicy znikały rolki papieru toaletowego, a także kasza i ryż. Polacy przypomnieli sobie w zeszłym roku o robieniu zapasów. W wózkach klientów robiących duże zakupy szczególnie dużo było produktów sypkich. Oprócz wspomnianej kaszy we wszelkich możliwych wariantach i ryżu, w zeszłym roku szczególny popyt był na mąkę. Polacy znów piekli chleb W czasie pandemii docenione zostały produkty o dłuższej przydatności do spożycia. Obawiając się najgorszego, klienci kupowali produkty, które mogli spożyć w późniejszym okresie. Twarde dane nie kłamią. Polacy w czasie pandemii zaczęli chętniej używać swoich piekarników do różnego rodzaju wypieków. Oprócz wzrostu sprzedaży mąki (o 27%) w 2020 r. wzrosła sprzedaż takich produktów jak mleko (o 14%) czy...

Od teraz możecie kupić piwo... Dla psów! Przesada czy genialny pomysł?
AdobeStock
Newsy
Od teraz możecie kupić piwo... dla psów. Bo przyjaciele zasługują na najlepsze. Genialne czy głupie?
Strata pieniędzy czy dobre rozwiązanie? Niektórzy uważają, że psiaki zasługują na to, co najlepsze. Czy warto zainwestować w taki przysmak?

Wszyscy właściciele psów bardzo dobrze znają proszący wzrok, który błaga o przekąski lub kęs ze stołu. Jest jednak wiele produktów, które bardzo szkodzą psom, na przykład cebula lub czekolada . Nie powinno się nigdy karmić ich tymi pokarmami. Absurdalny jest także pomysł częstowania psów piwem. Chyba że jest to specjalne piwo dla psów… Psie piwo Browarnicy postanowili bardzo dosłownie potraktować słowa wielu osób, które uważają, że pies jest ich najlepszym przyjacielem. Od teraz właściciele mogą nawet udać się z psami na piwo! O co chodzi? Snuffle Dog Beer to specjalny napój z wołowiny i kurczaka bazujący na ekstraktach z jęczmienia słodowego. Psie piwo jest zdrowe dla pupili. Zawiera sole mineralne i witaminy, które poprawiają odporność, korzystnie wpływają na oczy i sierść, a nawet podobno poprawiają nastrój i witalność psów. „Psiwko” produkowane jest w belgijskim browarze. Ma za zadanie orzeźwiać i wzmacniać psiaki. Piwo nie zawiera oczywiście alkoholu. Małym psom (ważącym miej niż 10 kg) zaleca się rozlanie buteleczki na dwa razy w ciągu dnia. Duże psy mogą jednak wypić nawet dwa psie piwa w ciągu dnia. Psie piwo jest już dostępne w Polsce. Można kupić je w sklepach Binbeer w Sopocie i Brzeźnie oraz na stronie producenta. Psie piwo można dostać zarówno w puszce, jak i w butelce. Ma wszystkie niezbędne certyfikaty europejskie, jest ekologiczne i łatwo je przechowywać. Jak powstaje psie piwo? Psie piwo jest wytwarzane z: Mięsa drobiowego Mięsa wołowego Słodu jęczmiennego Ekstraktów Podobno psom bardzo smakuje ten napój. Mała puszka kosztuje ok. 2 euro, czyli 8 zł. Na stronie producenta można nawet kupić specjalny zestaw. 4 piwa i piwną przekąskę: frytki dla psów....

Czy można się upić piwem bezalkoholowym? Lepiej to sprawdźcie
AdobeStock
Newsy
Sprzedaż piwa w Polsce spadła do zera?! Jak to możliwe?
Nie jest tajemnicą, że gastronomia bardzo ucierpiała na skutek pandemii koronawirusa. W pewnym momencie sprzedawcy piwa beczkowanego odnotowali… zerowy przychód!

Ilość sprzedawanego piwa w gastronomii spadła aż o 42 proc. w całej Europie podczas 2020 roku. Chociaż statystyka ta nie powinna dziwić, ze względu na przedłużający się lockdown w wielu krajach, skutki tej sytuacji mogą być odczuwalne jeszcze długo. Zerowa sprzedaż piwa „Lokale gastronomiczne są ważnym partnerem również dla polskiej branży piwowarskiej. Pozostawały całkowicie zamknięte przez dwa wiosenne miesiące 2020 roku, otwarte dla klientów w okresie wakacyjnym, by jesienią znów zamknąć swe drzwi dla gości, zachowując jedynie możliwość sprzedaży z dostawą. Ta nie objęła jednak napojów alkoholowych” – oznajmił Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. W pierwszych kilku miesiącach 2021 roku miała miejsce pierwsza taka sytuacja w historii branży: sprzedaż piwa w beczkach spadła o 100 proc. Chociaż restauratorzy i właściciele pubów próbowali odbić straty i sprzedawali jedzenie na wynos czy też przeprowadzali „szkolenia gastronomiczne”, które w praktyce były potajemnymi wizytami gości – sprzedaż alkoholu nie podniosła się nawet o 1 proc. Niska sprzedaż piwa to wielka strata dla państwa Straty w branży piwowarskiej to znacznie mniejszy dochód dla budżetu państwa. Tak twierdzi raport Europe Economics. Podatki ze sprzedaży piwa w Europie wyniosły az o 11 mld euro mniej niż rok temu.  „Dobrze prosperujący sektor gastronomiczno-hotelarski jest kluczem do odbudowy gospodarki, również jako ważny symbol poprawiających się nastrojów konsumenckich” - skomentował Pierre-Olivier Bergeron ze stowarzyszenia The Brewers of Europe. Kiedy branża piwowarska będzie mogła znowu ruszyć? Pełne odmrożenie przewidywane jest na lato tego roku, jednak, jak przewidują...

Jeden mały gest ręką wystarczył. Firma spożywcza straciła ponad 12 miliardów złotych
Twitter/@SandroDemaio
Newsy
Jeden mały gest ręką wystarczył. Firma spożywcza straciła ponad 12 miliardów złotych
Niesamowita historia! Ten gest miał ogromne znaczenie dla bardzo popularnej marki. Popieracie to?

Trwa Euro 2020, które z uwagi na pandemię koronawirusa zostało przeniesione o rok. Oczy całego świata skierowane są na piłkarskie reprezentacje, które walczą o tytuł Mistrza Europy w piłce nożnej. Polscy zawodnicy rozegrali już swój pierwszy mecz, który (mimo wielkich przygotowań, nawet tych pod kątem diety i wsparcia Irlandczyków ) nie skończył się dla biało-czerwonych sukcesem. Niezwykła sytuacja miała miejsce jednak poza boiskiem. Wziął w niej udział znany piłkach Christiano Ronaldo. Portugalczyk jednym gestem przyczynił się do strat w wysokości 4 miliardów dolarów. Stratę poniosła firma Coca Cola. Christiano Ronaldo i Coca Cola Portugalski piłkarz, który jest bezsprzecznie legendą futbolu znany jest nie tylko jako doskonały zawodnik, ale też ogromny propagator zdrowego stylu życia. W czasie konferencji prasowej dobitnie to pokazał. Urodzony na rajskiej Maderze Christiano Ronaldo wziął udział w spotkaniu z dziennikarzami zorganizowanemu przed meczem Portugalii z Węgrami. Christiano wchodząc na konferencję zobaczył przed sobą dwie butelki Coca-Coli. Sięgnął po nie i schował je poza zasięg wzroku. Dał do zrozumienia, że nie chce być kojarzony z tym napojem. To nie koniec. Christiano sięgnął też po stosującą obok butelkę wody i wypowiedział jedno bardzo potężne słowo: „ Agua .”, które jak nie trudno się domyśleć oznacza w jego ojczystym języku wodę. Media natychmiast zareagowały. Filmik rozniósł się po sieci i uzyskał ogromne zasięgi. Ogromne straty Coca Coli Coca Cola poniosła nie tylko ogromne straty wizerunkowe. Odbiło się to realnie na finansach firmy. Akcje Coca Coli zaliczyły po tym wydarzeniu ogromny spadek. Cena jednej akcji firmy spadła o 1,6 procent, co nie wydaje się być może imponującą stratą, ale oznacza to utratę wartości firmy rzędu 4...