Pokazał na TikToku, jak powstaje jeden z sosów w KFC. Uwaga – można zwymiotować
cheddar4.7/TikTok
Newsy

Pokazał na TikToku, jak powstaje jeden z sosów w KFC. Uwaga – można zwymiotować!

Miłośnicy sosu pieczeniowego z KFC, po tym filmiku zdecydowanie stracili na niego ochotę. Zobaczcie, jak się go przyrządza.
Katarzyna Wyborska
kwiecień 22, 2021

Sieci restauracji serwujących dania typu fast-food, takie jak McDonald’s i KFC, nie słyną ze zbyt zdrowego jedzenia. Każdy wie, że serwowane tam potrawy nie należą do wymyślnych i na pewno nie są zdrowe! Niedawno pisaliśmy choćby o tym, ile kalorii znajduje się w lubianych przez wiele osób sosach z McDonald’s oraz jakie jest najbardziej kaloryczne danie w tej restauracji. Kto jest na ścisłej diecie, ten zdecydowanie nie powinien się tam stołować!

Z kolei, sieć KFC mimo, że też serwuje panierowane mięso smażone w głębokim tłuszczu, to stara się reklamować swoje jedzenie jako bardziej „naturalne” niż to w McDonald’s i innych podobnych restauracjach. Jednak udostępniony przez pracownika KFC filmik pokazujący jak powstaje jeden z bardziej znanych sosów dodawanych do jedzenia w tej restauracji może sprawić, że już więcej nie będziecie chcieli tam zjeść!

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak powstaje sos pieczeniowy z KFC?

Jednym z bardziej popularnych sosów w KFC, jest sos pieczeniowy. Pewnie niewiele z zamawiających go osób zastanawiało się wcześniej, jak ten sos w ogóle powstaje. Pracownik sieci KFC z Wielkiej Brytanii udostępnił na swoim profilu na TikToku filmik, na którym pokazuje cały proces przygotowywania sosu. Nie wygląda to zbyt zachęcająco!

@cheddar4.7

KFC GRAVY ##kfc ##foryoupage ##foryou ##for ##gravy ##food ##work ##fast ##mcdonalds ##firedsoon ##tasty ##uk ##usa ##asia

♬ The Chicken Wing Beat - Ricky Desktop

Najpierw do pojemnika zrzucane są resztki ze smażonych kurczaków. To głównie spalona i tłusta panierka. Zalewa się ją wodą i zamknięty pojemnik odstawia na około 6 godzin. Po tym czasie sos jest podgrzewany, mieszany i dodaje się do niego różne przyprawy, które nadają mu jego charakterystyczny smak. Na końcu sos nie wygląda już tak źle, choć sam proces jego przygotowywania, zdecydowanie nie zachęca do konsumpcji.

Zobacz także

Reakcje na filmik pracownika KFC

Użytkownicy TikToka, którzy obejrzeli filmik byli w szoku. Pod materiałem można przeczytać komentarze pełne niedowierzania, a nawet obrzydzenia:

Dzięki Bogu jestem wegetarianką.

Żałuję, że to obejrzałem.

Nigdy więcej.

Niektórzy jednak bronią KFC pisząc, że właśnie w ten sposób przyrządza się sos pieczeniowy, nawet w dużo lepszych restauracjach. Czujecie się przekonani?

 

Czytaj także:

Komentarze