Kuchenka mikrofalowa raczej nie służy do gotowania obiadów, chociaż niektórzy potrafią w niej upiec np. ciasto czy nawet ugotować ziemniaki. To w czym jest naprawdę dobra to podgrzewanie. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, poczekać minutę lub dwie i gotowe. W temacie odgrzewania mikrofalówka jest znacznie szybsza niż piekarnik. 

Czego nie powinniście podgrzewać w mikrofali? 

Jak wcześniej wspominaliśmy nie wszystkie produkty powinno się podgrzewać w tym urządzeniu. Należą do nich: 

  • masło i olej, 

  • surowe mięso, 

  • naleśniki, 

  • suszone owoce, 

  • jajka, 

  • ostre papryczki, 

  • winogrona, 

  • metalowe i plastikowe przedmioty, 

  • folia aluminiowa.  

Co dzieje się z kawą po podgrzaniu w mikrofalówce? 

Zobacz także:

A co z kawą? To oczywiste, że czarny napój najlepiej smakuje zaraz po jej przyrządzeniu. Świeżo zaparzona kawa jest niebywale aromatyczna i intensywna w smaku.  

W pędzie dnia codziennego nie zawsze jednak udaje się ją wypić od razu. Co wtedy? Podgrzalibyście w mikrofali? W żadnym wypadku tego nie róbcie, to najgorszy cios jaki możecie zadać temu napojowi.  

Niech was nie skusi krótki czas podgrzewania – taki napar nie będzie smakować jak należy. Kawa z mikrofalówki będzie gorzka i pozbawiona aromatu. Picie jej nie sprawi wam żadnej przyjemności, wręcz przeciwnie. Wiele osób po takim eksperymencie wylewa ją po prostu do zlewu. Lepiej zaraz po zaparzeniu przelać ją do termosu i cieszyć się z jej wszystkich walorów nieco dłużej. 

Jak picie 1 kawy dziennie wpływa na organizm? 

Kawa pomaga wielu osobom dobudzić się i powstać do działania. Po wypiciu tego napoju umysł zaczyna pracować na pełnych obrotach, znika senność i łatwiej się skoncentrować. Naukowcy ustalili, że dzięki regularnemu jej picu można obniżyć ryzyko wystąpienia chorób demencyjnych. 

Także dzięki kawie trawienie przebiega sprawniej. Pokarm w jelitach przesuwa się szybciej. Niestety kawa zwiększa także wydzielanie kwasów, co może w konsekwencji prowadzić np. do zgagi. 

Po spożyciu kawy podnosi się ciśnienie i serce bije wyraźnie szybciej. Ta właściwość korzystnie działa na ludzi z niskimi parametrami ciśnienia lub zdrowych. Jednak wysokociśnieniowcy i osoby z chorobami serca powinny uważać. 

Źródło: gotowanie.onet.pl