Piotr Adamczyk nie wyobraża sobie życia bez 1 dania. Polacy wprost je uwielbiają
ONS
Newsy

Piotr Adamczyk nie wyobraża sobie życia bez 1 dania. Polacy wprost je uwielbiają

Chociaż gwiazdy często mają dostęp do najbardziej ekskluzywnych dań i utytułowanych szefów kuchni, ich gusta wcale niekoniecznie różnią się od naszych! 
Aleksandra Zaborowska
kwiecień 11, 2021

Piotr Adamczyk zaskarbił sobie miłość widzów poprzez role w biograficznych filmach o życiu Jana Pawła II, licznych komediach romantycznych takich jak „Och, Karol” czy „Nie kłam, kochanie”. Aktor regularnie występuje także na deskach teatrów. Uwielbiany przez fanów artysta jest jednak wielkim fanem kuchni polskiej. Nie uległ modzie na sushi czy inne egzotyczne dania, które często wybierają gwiazdy. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Ulubione danie Piotra Adamczyka

Aktor wielokrotnie podkreślał, że jest ogromnym fanem pierogów. Jego ulubione to te z kapustą i grzybami, odsmażane na maśle klarowanym. Pierogi przyrządzane w ten sposób to wigilijny specjał, ale Polacy sięgają po nie znacznie częściej niż tylko na Boże Narodzenie. 

Zobacz także

Niewiele osób o tym wie, ale Piotr Adamczyk jest współwłaścicielem ekskluzywnej restauracji serwującej właśnie tradycyjne, wysokiej jakości dania polskie. Porcja ulubionych pierogów aktora kosztuje tam 33 złote. Serwowane są również dania takie jak:

  • kotlety mielone z ziemniakami i buraczkami - 37 złotych
  • staropolskie bitki wołowe podawane z kaszą i ogórkami kiszonymi – 45 złotych
  • tatar z dojrzewającej wołowiny – 45 złotych
  • kotlet schabowy smażony tradycyjnie na wieprzowym smalcu – 39 złotych
  • szarlotka, sernik, mazurek – 18/19 złotych.

Chociaż ceny nie są niskie, właściciele zapewniają, że na ich wysokość składają się doskonałe składniki oraz zatrudnienie profesjonalnych, utytułowanych kucharzy.

Restauracja „Stary Dom” założona została przez Adamczyka oraz Mariusza Diakowskiego. Co ciekawe, obydwaj panowie związani byli kiedyś z najpopularniejszą polską restauratorką… Magdą Gessler! Być może to dlatego gwiazda „Kuchennych rewolucji” nie ma wstępu do warszawskiego lokalu Adamczyka. Gessler wyznała kiedyś, że nie została zaproszona na otwarcie restauracji i nie jest w nim mile widziana... 

Czytaj też:

Komentarze